254
نسخه نهایی iOS 11

عجیب ترین لنزهای دوربین آیفون و کاربرد آن ها

دسته‌بندی‌ها : آخرین مطالب
پنجشنبه , ۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۵
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

بیشتر عکس های آیفون با یکی از این سه نوع لنز گرفته می شوند: ماکرو، Wide angle و fisheye. با اینکه هنوز هم می توانید با این لنز ها عکس های خلاقانه و فوق العاده جالبی بگیرید، این لنز ها مانند سابق خاص نیستند چون هر روز عکس های ماکروی پر از جزئیات ریز را می بینیم و اگر ویژگی متمایزی در این عکس ها پیدا کنیم می دانیم که بعد از عکاسی با ویرایش به عکس اضافه شده است. ما چند لنز جالب به شما معرفی می کنیم که می توانید با استفاده از آن ها عکس هایی فوق العاده بگیرید.

لنز Fly Eye

شاید دوست داشته باشید مثل یک حشره روی دیوار بنشینید و از آنجا عکاسی کنید. حالا با وجود این لنز می توانید! لنز Fly Eye از یک قالب آلومینیومی و شیشه ی با کیفیت ساخته شده و عکس هایی ثبت می کند که تصور می کنید این عکس های از نگاه یک حشره گرفته شده است. این لنز به یک گیره متصل می شود و به همراه آن یک جاسوئیچی به شما داده می شود که به آن متصل کنید و همیشه در دسترس داشته باشید.

اگر دوست دارید تخیل را چاشنی عکس هایتان کنید باید بگویم که برای شما این لنز می تواند هر روز مورد استفاده قرار بگیرد. حتی عکس های سلفی با این لنز خیلی جالب می شوند. هنگام عکس برداری با این لنز سعی کنید از سوژه ی عکاسی فاصله بگیرید و یا به آن خیلی نزدیک شوید.

fly-eye-lens-01

لنز موبایل دلوکس

با وجود این لنز می توانید خیلی راحت و بدون نیاز به ستینگ اینستاگرام روی سوژه ی مورد نظر فوکوس کنید. این کیت همراه با سه لنز مختلف به شما فروخته می شود. یکی از این لنزها LM-10 است که می تواند روی نقاط کوچک فوکوس کند، لنز بعدی LM-20 است که می تواند روی سوژه های بزرگتر فوکوس داشته باشد و اطراف عکس را کمی تار کند. لنز دیگر LM-30 است. این لنز بزرگترین فوکوس را دارد و اطراف عکس بازتابی از مرکز سوژه ی عکس ثبت می کند.

پیشنهاد ما :  بررسی تخصصی iOS 11 (بیش از 230 ویژگی و تغییرات جدید )

اگر از عکس های تکراری و معمولی خسته شده اید بهتر است این لنز را تهیه کنید.

lensbaby-iphone-lenses

۱۵۰x micro

تصور کنید بتوانید از سوژه های ریزی عکاسی کنید که حتی با چشم هم نمی توانید آن ها را ببینید. شاید تا به حال اسم لنز ماکرو به گوشتان خورده باشد ولی تا به حال چیزی در مورد لنز میکرو شنیده اید؟ با وجود این لنز می توانید تلفن همراهتان را به یک میکروسکوپ کوچک تبدیل کنید. این دوربین می تواند کوچکترین جزئیات را ثبت کند.

این لنز از یک پلاستیک نرم مخصوص تهیه شده که مستقیما به لنز دوربین اصلی گوشی متصل می شود و برای اتصال آن به هیچ وسیله ی دیگری احتیاج پیدا نخواهید کرد. حتی می توانید لنز را بارها و بارها از گوشی جدا کنید و به آیپدتان متصل کنید.

احتمالا این لنز برای عکاسی معمولی لازم نیست ولی هنگام استفاده از آن متوجه می شوید که دنیای اجسام ریز چقدر زیباست.

micro-lens-iphone

لنز Spy

این لنز به شما اطمینان می دهد که تمام عکس هایتان مثل شیشه شفاف خواهند بود. این لنز با زاویه ی نود درجه نسبت به گوشی به آن متصل می شود و به این ترتیب می توانید هنگام فرستادن پیام از زوایای جدید و جالب عکاسی کنید و دستتان را جلوی کسی رو نکنید. فقط کافی ست که لنز آهنربایی را به دوربین گوشی متصل کنید و آن را بچرخانید و از هر زاویه ای که تمایل دارید عکاسی کنید.

شاید این لنز عادی ترین لنز این لیست باشد که استفاده ی روزمره دارد.

پیشنهاد ما :  ایده، مهمترین قسمتِ شروع کارآفرینی (کارآفرینی به سادگیِ آب خوردن)

spy-lens-iphone

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر