28
نسخه نهایی iOS 11

اپل در انگلستان قیمت لپتاپ‌ها و کامپیوترهای خود را صدها پوند افزایش داده است

دسته‌بندی‌ها : آخرین مطالب, اخبار
چهارشنبه , ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۹
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

اپل در انگلستان قیمت لپتاپ‌ها و کامپیوترهای رومیزی خود را صدها پوند افزایش داده است. روز پنجشنبه بود که اپل از جدیدترین سری مک‌بوک پرو تولیدی این شرکت رونمایی کرد. قیمت این محصول پس از تبدیل ارز از دلار به پوند و اضافه کردن عوارض گمرکی و فروش بریتانیا تقریبا با قیمت آن در ایالات متحده برابر است. اما مسئله اصلی اینجاست که اپل قیمت محصولات قدیمی رایانه‌ای خود را نیز افزایش داده است! به عنوان مثال حتی مدل‌های سه سال پیش مک‌بوک پرو نیز صدها پوند افزایش قیمت داشته‌اند. یک تحلیل‌گر بازار گفته که مشتریان باید انتظار افزایش بیشتر قیمت‌ها را نیز داشته باشند.

پاتریک اُبرین، تحلیلگر موسسه مشاوره‌ای Verdict Retail می‌گوید:

بعد از نوسانات شدید ارز و پس از همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا قیمت‌ها در انگلستان کاذب شده‌اند و به هیچ وجه با قیمت دلاری کالاها هماهنگ نیستند، بنابراین اپل باید در قیمت گذاری محصولات خود تجدید نظر کند.money_800home_thumb800

اپل روند افزایش قیمت‌ها را آغاز کرده است. درست است که این افزایش قیمت به مذاق مصرف کننده خوش نمی‌آید اما در این رابطه نباید اپل را سرزنش کرد. زمانی که شما تبدیل نرخ ارز از دلار به پوند را انجام می‌دهید و عوارض و مالیات واردات و فروش را نیز بر قیمت این محصولات اضافه می‌کنید متوجه می‌شوید که قیمت‌های جدید عادلانه هستند. تعدادی دیگر از شرکت‌های فناوری نیز قیمت‌های خود را در راستای کاهش ارزش پوند در برابر ارزهای معتبر جهانی افزایش داده‌اند. ارزان‌ترین مک‌بوک اپل، یعنی مک‌بوک ایر ۱۳اینچی(مدل مارس ۲۰۱۵) که پیش از این ۸۴۹پوند قیمت داشت اکنون با تجربه‌ی افزایشی یکصد پوندی به ۹۴۹پوند رسیده است. آی‌مک(مدل دسامبر ۲۰۱۳) اکنون ۲.۹۹۹ پوند قیمت دارد که بهای پیشین آن ۲.۴۹۹ پوند بوده است.360x-1

پیشنهاد ما :  شکلاتی که شما را جوان می‌کند!

اپل محصولات خود را به صورت جهانی قیمت گذاری می‌کند.این قیمت گذاری بر مبنای فاکتورهای بسیاری از جمله نرخ‌های تبدیل ارز، قوانین داخلی واردات، مالیات و هزینه‌ی داد و ستد در هرکشور، انجام می‌پذیرد. قیمت‌های جهانی محصولات و خدمات اپل همیشه قابل مقایسه با قیمت‌های خرده فروشی آنها در بازار امریکا نیستند. مایکروسافت به عنوان یکی از رقبای اپل نیز به تازگی قیمت خدمات تجارت خود در بریتانیا را افزایش داده است.

در راستای کاهش ارزش پوند، این کمپانی پیشتر، در ماه گذشته‌ی میلادی خبر از افزایش ۲۲درصدی قیمت محصولات خود در سال ۲۰۱۷ داده بود. مایکروسافت در همین راستا معتقد است که آنها آثار قیمت گذاری محلی محصولات و خدمات خود را به طور منظم مورد ارزیابی قرار می‌دهند تا مطمئن شوند که این قیمت‌گذاری به صورت هم‌تراز در سطح منطقه به انجام رسیده باشد و تغییر قیمت‌ها نیز کاملا حاصل نتایج ارزیابی باشد.

اَبرین می‌گوید که: افزایش قیمت محصولات و خدمات کمپانی‌های بیشتر در سطح بازار بریتانیا امری اجتناب ناپذیر است. در حال حاضر خرده فروشان با افزایش قیمت محصولات وارداتی دست و پنجه نرم می‌کنند اما این مسئله چیزی نیست که آنها توانای ایستادگی در مقابلش را داشته باشند.

به طور قطع ما در آینده شاهد افزایش بیشتر قیمتها خواهیم بود، بنابراین افرادی که در بازار به دنبال خرید اجناس گران قیمتی همچون لپتاپ‌ها هستند بهتر است که هرچی سریع تر نسب به این امر مبادرت ورزند.

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر