254
نسخه نهایی iOS 11

Bixby چیست؟ چطور کار می کند؟ چه کارهایی می تواند انجام دهد؟

شنبه , ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 رای, میانگین : 3٫50 از 5)
Loading...

Bixby چیست؟ چطور کار می کند؟ چه کارهایی می تواند انجام دهد؟

بهتر است Google Assistant را فراموش کنید. سامسونگ با پرچم داران جدیدش یعنی گلکسی S8 و گلکسی S8 پلاس دستیار جدیدی به شما معرفی می کند به نام Bixby! سامسونگ اعلام کرده که این سیستم زنده است. (البته بصورت مجازی) و این دستیار تنها به گوشی های هوشمند محدود نمی شود و تمام سیستم های سامسونگ به آن مجهز خواهند شد. این دستیار اولین بار با گوشی های گلکسی S8 و گلکسی S8 پلاس معرفی شد.

Bixby

Bixby چیست؟

Bixby در یکی از پست های وبلاگ سامسونگ معرفی شد و نوعی سیستم هوش مصنوعی ست که به کاربر اجازه می دهد راحت تر با دستگاه ارتباط برقرار کند. مخصوصا به گونه ای طراحی شده که با پیچیدگی سیستم های جدید تداخلی ایجاد نکند. قرار است Bixby برای اولین بار درسش را به سامسونگ S8 پس بدهد و بعد روی گروهی دیگر از محصولات سامسونگ پیاده شود. انتظار داریم در آینده، علاوه بر گوشی های هوشمند برای کنترل کردن تلویزیون و دستگاه تهویه ی هوا استفاده کنیم. سامسونگ فرصتی فراهم کرده تا بتوانیم تا متنوع ترین تکنولوژی ها ارتباط برقرار کنیم.

چطور کار می کند؟

  • تمام کارهایتان را انجام می دهد: به گونه ای طراحی شده که قابلیت های مختلفی را انجام بدهد. به جای اینکه برای انجام دادن هر کدام از امورتان از یک اپلیکیشن خاص استفاده کنید، حالا می توانید تمام مراحلی که در اپلیکیشن ها با استفاده از لمس انگشت انجام می دادید را بر عهده ی Bixby بگذارید.
  • کاملا آگاه است: با اپلیکیشن ها آشنا است و وظایفش را در مورد تک تک آن ها می داند و با توجه به درخواست شما عمل می کند. همچنین می توانید هم از صدا و هم از لمس انگشت برای کنترل آن استفاده کنید.
  • گفتگوی عامیانه را می فهمد: لازم نیست از جملات کامل و یا خاصی استفاده کنید چون خیلی سریع منظور شما را می فهمد.
پیشنهاد ما :  نسخه نهایی iOS 11 سرانجام منتشر شد + لینک دانلود

Bixby

این سرویس دقیقا شبیه به Google Assistant و  Amazon Alexa است با این تفاوت که به صدای شما گوشی می دهد و خیلی زود راه حل پیدا می کند. Bixby آگاهی کاملی به شرایط دارد یعنی اگر کامل هم منظورتان را بیان نکنید باز هم متوجه موقعیت شما می شود و هدفتان را انجام می دهد. در گوشی های گلکسی S8 و گلکسی S8 پلاس دکمه ی مخصوص Bixby سمت چپ بدنه ی آن قرار گرفته. با فشار دادن این دکمه Bixby باز می شود. به همین سادگی!

چه کارهایی انجام می دهد؟

کنترل: یکی از اهداف اصلی طراحی این سیستم کنار آمدن با دستگاه های پیچیده است. سامسونگ در این مورد توضیح داده که در حال حاضر دستگاه ها خیلی پیچیده شده هستند و سیستم هوش مصنوعی به شما کمک می کند درگیر تنظیمات آن نشوید.

Bixby Vision چیست؟

عملکردهای متنوعی انجام می دهد که همگی به دوربین گوشی وابسته هستند. می توانید از این سیستم در مورد مکان اجسام بپرسید و یا اپلیکیشن دوربین را باز کنید و بعد دکمه ی Bixby Vision را بزنید. این قابلیت واقعا جالب است ولی قبلا در اپلکیشن های مختلفی دیده شده بود. سپس این سیستم هر چیزی که دوربین آن را نشانه گرفته شناشایی می کند و گزینه هایی در اختیار شما قرار می دهد. مثلا اگر شی مورد نظر عکس باشد و یا مکان و نوشته ای باشد با توجه به همان هدف گزینه های مختلفی نمایش می دهد.

 

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر