53
نسخه نهایی iOS 11

باج افزار ها می توانند اطلاعات شما را آزاد کنند. در مورد امنیت آنلاین مقاله نخوانید!

دسته‌بندی‌ها : آخرین مطالب
شنبه , ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۲
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

باج افزار Dubbed Koolova در صورتی که  مقالاتی درباره امنیت آنلاین بخوانید، اطلاعات شما را آزاد می‌کند

بازار باج افزار ها چند سالی است که داغ شده است، اما طی دو سال اخیر تعداد آن‌ها به شدت افزایش پیدا کرده و باعث نگرانی شرکت‌ها و عموم کاربران شده است. متخصصان امنیت از رشد این نوع بدافزارها در سال ۲۰۱۷ ابراز نگرانی کرده اند و طبق پیش‌بینی‌ها تعداد و حجم حملات آن‌ها باز هم افزایش خواهد داشت.

باج افزار

اگر نمی‌دانید باج افزار چیست و تا به حال درگیر آن‌ها نشده‌اید باید خود را خوش‌شانس بدانید. باج افزار ها، نوعی از نرم‌افزارهای ناخواسته هستند که با استفاده از رمزنگاری‌های قوی، اطلاعات و فایل‌های شما را قفل می‌کنند و از شما می‌خواهند برای پس گرفتن آن‌ها، پول پرداخت کنید. جالب است که در سال‌های اخیر، درخواست‌های این بدافزارها پا را از جنبه‌های مالی فراتر گذاشته اند. به عنوان مثال باج افزار Popcorn Time از افراد قربانی می‌خواست که برای باز کردن قفل فایل‌هایشان، افراد دیگر را درگیر آن کنند. اکنون دوباره شاهد نوع جدیدی از درخواست‌ها هستیم، باج افزار Dubbed Koolova از قربانیانش می‌خواهد که در زمینه‌ی امنیت اینترنتی مطالعه کنند تا فایل‌ها و اطلاعات‌شان را به آن‌ها برگرداند.

باج افزار

این باج افزار که اخیرا توسط یک متخصص و محقق امنیت دیجیتال کشف شده است، آنقدرها هم حرفه‌ای ساخته نشده است. به نظر می‌رسد که کار ساخت و توسعه‌ی آن هنوز در حال انجام است. ایجاد باج افزارها اغلب نیازمند اطلاعات و دانش عمیق کامپیوتر و رمزنگاری هستند و ساخت آن‌ها، نیازمند مقدار قابل توجهی زمان و انرژی است.

پیشنهاد ما :  بررسی تخصصی iOS 11 (بیش از 230 ویژگی و تغییرات جدید )

قربانیان باج افزار Dubbed Koolova پس از درگیر شدن با آن، پنجره‌ای را در کامپیوتر خود مشاهده می‌کنند که طی پیامی از آن‌ها خواسته دو مقاله در مورد امنیت اینترنتی مطالعه کنند تا بتوانند دوباره به فایل‌های خود دسترسی داشته باشند.

باج افزار

در صورتی که فرد درگیر، از این کار امتناع کند و هر دو مقاله را مطالعه نکند، باج افزار ذکر شده شروع به شمارش معکوس کرده و فایل‌های رمزنگاری شده‌ی قربانی را حذف می‌کند. اما در صورتی که شخص مقاله‌های ارائه شده را مورد مطالعه قرار دهد، دکمه‌ای برای بازگردانی فایل‌ها فعال شده و با یک کلیک، رمز قرار داده شده روی فایل‌ها به او ارائه می‌شود و می‌تواند با وارد کردن رمز در کادر مناسب، فایل‌هایش را به حالت اولیه برگرداند.

اگر چه هدف و انگیزه‌ی پشت این باج افزار ذاتا بد نیست و با این روش قصد آگاهی افراد در مورد امنیت دیجیتال و خطرات محیط اینترنتی را دارد اما به هر صورت کاری غیر قانونی بوده و می‌تواند برای سازنده‌اش مجازات‌های سنگینی را به دنبال داشته باشد.

جدا از مسائل قانونی احتمالا در نظر اکثر افراد، مجبور کردن آن‌ها به آگاهی و تحت فشار قرار دادن آن‌ها برای رفتن به مسیری که از طرف عده‌ای درست شمرده می‌شود، کاری غیر اخلاقی بوده و هدف سازنده‌ی این باج افزار را ذاتا شوم و بد جلوه می‌دهد.

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر