53
نسخه نهایی iOS 11

برای خودتان ارزش قائل شوید، چرا که احتمالا هیچکس دیگری این کار را انجام نخواهد داد

یکشنبه , ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۷
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

برای خودتان ارزش قائل شوید، چرا که احتمالا هیچکس دیگری این کار را انجام نخواهد داد

باور کنید که همه‌ی ما این تجربه را داشته ایم. در مسیر زندگی و هدف‌تان قدم بزرگی برداشته اید و می‌خواهید این موضوع را به همه بگویید، می‌خواهید این شادی را پخش کنید. اما چند لحظه صبر می‌کنید، صدایی درون ذهن می‌پرسد اصلا کسی به این خبر خوبم اهمیتی می‌دهد؟ در پایان روز یادش می‌ماند چه گفته ام؟ آیا آن شخص شنونده‌ی خبر شما هنوز به فکر شما و ارزش های زندگی‌تان است؟

ارزش

Freedom of the open road.

 

واقعیتی دردناک که اگر درست به آن نگاه کنید، می‌تواند شما را از بند اتکا آزاد کند.

انسان موجودی کنجکاو است که می‌خواهد از همه‌ی جنبه‌های پیرامون و دنیا سر در بیاورد. برای این منظور، انسان‌ها دست کارهای مختلف و حتی عجیب می‌زنند، در این مسیر آن‌ها جذب زندگی دیگران می‌شوند. این کار آن‌ها باعث می‌شود، احساس کنید که در حال اهمیت دادن به داستان شما هستند و در موقعیت نیاز به داد شما خواهند رسید، این چنین احساسی، آرام‌بخش است و باعث ایجاد حس امنیت می‌شود.

حقیقت را بخواهید در زندگی واقعی و هنگام عمل، اکثر آدم‌ها برای‌شان اهمیتی ندارد، داستان شما چیست، آن‌ها ممکن است جذب تم رنگی شما برای عروسی‌تان شده باشند یا بخواهند بدانند خواستگاری شما چطور و کجا اتفاق افتاد، اما آن زمانی که بعد از مشاجره با همسرتان، نیاز به پشتیبانی احساسی دارید یا وقتی تمام تعطیلات‌تان را صرف رسیدگی به مهمان‌های همسرتان کرده‌اید و این کار باعث ناراحتی شما شده است و… در کنارتان نخواهند بود و برای‌شان اهمیتی ندارد که چه گذشته و چه احساساتی در شما در حال جوشش است.

پیشنهاد ما :  برای کاهش وزن و اشتهای خود این مواد غذایی را بو کنید!

ارزش

چرا باید بر شاد کردن خودتان تمرکز کنید؟

زمانی که درک کنید، اکثر آدم‌های دور و برتان ارتباطات‌شان را در مرحله‌ی سطحی با شما حفظ می‌کنند و بتوانید این واقعیت دردناک را به خوبی هضم کنید، خواهید فهمید که برای شاد بودن، تنها می‌توانید به خود اتکا کنید. مهارت خوشحال کردن خودتان بدون اتکا به دیگران، یکی از مهم‌ترین و با ارزش‌ترین مهارت‌هایی است که هر کسی باید برای داشتن یک زندگی رضایت بخش، یاد بگیرد.

به جز دوستان نزدیک و خانواده، تقریبا تمام افرادی که در زندگی خود با آن‌ها، سر و کار دارید، تنها زمانی به شما با دقت گوش می‌دهند که یا خانه‌تان آتش گرفته باشد یا بخواهید خود را حلق آویز کنید. حتی این اتفاق نیز زمانی رخ خواهد داد که به نظرشان، موضوع هیجان انگیز و جذاب باشد. در مسیر زندگی باید یاد بگیرد که چطور برای مهارت‌ها و دست آوردهای خود ارزش قائل شوید، مطمئن باشید هیچکس به اندازه‌ی شما به خواسته‌ها، مهارت‌ها و دست آوردهای‌تان به اندازه‌ی خودتان ارزش قائل نمی‌شود.

هنگام تصمیم گیری برای مسائل مهم زندگی‌تان، می‌توانید به توصیه‌ها و نکاتی که از جانب دیگران ارائه می‌شود، گوش فرا دهید اما در آخر باید خودتان، بر طبق خواسته‌های عمیق دورنی خود تصمیم بگیرد، این زندگی شماست و خودتان مسئول آن هستید. زمانی که بر طبق استانداردها، ارزش ها و خواسته‌های خودتان پیش بروید، خواهید توانست از همه‌ی جنبه‌های آن لذت ببرید، حتی اگر هیچکس دیگر اهمیتی ندهد.

زندگی خودتان، هدف‌های خودتان، توانایی‌های خودتان، دست آوردهای خودتان و جشن کوچک خودتان.

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر