254
نسخه نهایی iOS 11

عادت عکس گرفتن از غذا و منتشر کردن آن در اینستاگرام را متوقف کنید. چرا؟

سه شنبه , ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۴
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

عادت عکس گرفتن از غذا و منتشر کردن آن در اینستاگرام را متوقف کنید. چرا؟

همه ی ما دوستی داریم که با دیدن ظرف غذا در رستوران چشم هایش برق می زند. ولی نه به خاطر اینکه گرسنه است بلکه چون می تواند از این بشقاب، یک عکس اینستاگرامی درست و حسابی بگیرد. آن ها بشقاب شما را می گیرند و بدون توجه به محتویاتش از آن عکسی می گیرند تا در استوری اینستاگرام قرار بدهند و دنبال کننده هایشان به مدت نیم ثانیه به آن نگاهی بیندازند. بهتر است به دوستتان بگویید از این کار دست بردارد.

غذا

محققان به این نتیجه رسیدند که نگاه کردن به عکس غذا و یا عکاسی کردن از آن باعث می شود خوردن غذا کمتر لذتبخش باشد. وقتی به دنبال یک عکس اینستاگرامی خوب هستیم برای مدت کوتاهی تمام تمرکزمان را روی آن وعده ی غذایی می گذاریم و همین عامل باعث می شود بعدا کمتر از آن لذت ببریم. وقتی بیشتر از حالت عادی برای این وعده ی غذایی وقت صرف می کنید حتی قبل از شروع خوردن آن، خسته می شوید یا به عبارتی دلتان را می زند.

پیشنهاد نمی شود از این شیوه به عنوان یکی از برنامه های رژیمی برای کاهش وزن استفاده کنید. بلکه باید ببینیم این عکس ها روی فرد و تصمیم گیری او برای پول خرج کردن خواهد داشت.

غذا

در کار تبلیغات تصور می شود که تاثیر آگهی به نمایش دادن کیفیت و زیبایب عکس است ولی در صنعت غذایی به این صورت نیست بلکه دیدن تصویر غذا باعث می شود وقتی فرد به محصول مورد نظر می رسد میل کمتری به خوردن آن دارد. به این ترتیب وقتی از این غذا کمتر لذت می برید مقصر اصلی را سر آشپز رستوران می دانید. پس بهتر است حتی به خاطر سرآشپزها عکس گرفتن را کنار بگذارید.

پیشنهاد ما :  8 دلیل برای دوست داشتن آیفون 8

سرآشپزهای فرانسوی و نیویورکی به مشتری ها اخطار داده اند که در صورت عکاسی با دوربین و یا تلفن همراه، وسایل مشتری را ضبط می کنند. یکی از سرآشپز ها می گوید، ما ترجیح می دهیم مشتری ها در لحظه لذت ببرند.

به علاوه عکاسی در شب باعث می شود نور فلش دوربین بقیه ی مشتری ها را اذیت کند و یا انعکاس تصویر مشتری های میز بغلی روی لیوان افتاده باشد. اگر در عکس هایی که می گیرید بقیه ی افراد حاضر هم ثبت شده باشند به این معنی ست که شما به حریم خصوصی آن ها تجاوز کرده اید.

غذا

اگر گرفتن این عکس برای شما آنقدر مهم است بهتر است گوشی را در حالت سایلنت قرار دهید و بعد نور فلش دوربین را خاموش کنید و خیلی سریع عکس بگیرید تا مزاحمتی برای دیگران ایجاد نشود. ولی بهتر است قبل از این کار کمی فکر کنید!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر