254
نسخه نهایی iOS 11

آیفون ۷ بهترین دوربین دنیا را دارد! با رموز و تکنیک های عکاسی با این دوربین آشنا شوید

دوشنبه , ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۸
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

آیفون ۷ بهترین دوربین دنیا را دارد! با رموز و تکنیک های عکاسی با این دوربین آشنا شوید

دوربین آیفون رسما بهترین دوربین دنیا معرفی شد! شاید این خبر خیلی غافلگیر کننده نباشد چون این غول دنیای تکنولوژی آمریکایی همیشه در تلاش بوده تا بهترین گوشی های هوشمند را طراحی کند. دوربین آیفون ۷ پلاس لنز dual دارد، یعنی با زوم اپتیکال و قابلیت عکسبرداری بصورت DSLR همراه شده است. حالا اپل به این فکر افتاده تا به کاربران آیفونی کمک کند تا بیشتر با فوت و فن دوربین آیفون آشنا شوند. اپل در پستی گفته: ما باور داریم هر کسی می تواند عکس های فوق العاده بگیرد. در نتیجه ما نکات و تکنیک های عکاسی با آیفون را در اختیار شما قرار می دهیم تا عکس های بهتری بگیرید. می توانید از وبسایت جدید اپل دیدن کنید و یا این مقاله را بخوانید.

دوربین

عکاسی وقتی از پشت سوژه نور زیادی می تابد

برای اینکه های لایت و سایه ها بهتر شوند HDR را روشن کنید. با فشار دادن هر قسمتی از صفحه فوکوس کنید سپس روی صفحه را لمس کنید و exposure و یا نور را کمتر کنید. حالا عکس بگیرید.

عکاسی پرتره

دوربین را باز کنید و به حالت پرتره بروید. وقتی سوژه در فاصله ی دو متری از دوربین قرار می گیرد depth effect روشن می شود. حالا عکس بگیرید.

عکاسی پرتره دسته جمعی

دوربین را باز کنید و به حالت پرتره بروید. دوربین را به سمت سوژه بگیرید و صبر کنید دور صورت آن ها کادر مربعی ظاهر شود. صبر کنید این کادرها زرد شود. حالا عکس بگیرید.

پیشنهاد ما :  ایده، مهمترین قسمتِ شروع کارآفرینی (کارآفرینی به سادگیِ آب خوردن)

عکاسی در غروب 

سوژه را جلوی نور خورشید قرار دهید. قسمتی از صفحه را لمس کنید و نگه دارید تا فوکوس انجام شود. صفحه را لمس کنید و تابش نور را کم کنید. حال عکس بگیرید.

عکاسی بدون فلش

منبع نور پیدا کنید. فلش را خاموش کنید. روی صفحه قسمتی که سوژه قرار گرفته را لمس کنید. حالا عکس بگیرید.

دوربین

عکاسی با نور خیابان

فلش را خاموش کنید. قسمتی از صفحه را لمس کنید و فشار دهید تا فوکوس انجام شود. روی صفحه را لمس کنید تا نوار تنظیم تابش نور ظاهر شود. حالا عکس بگیرید.

عکاسی از سوژه ی متحرک

دکمه ی شاتر را نگه دارید تا در هر ثانیه ده عکس از سوژه گرفته شود. حالا به آلبوم عکس ها رجوع کنید و بهتری آن ها را انتخاب کنید.

عکاسی پانوی عمودی

ابتدا منظره ی مناسبی پیدا کنید سپس حالت Pano را انتخاب کنید. شاتر را بزنید تا پانو شروع شود. از پایین عکس شروع کنید و به آرامی ادامه دهید.

عکاسی کلوزآپ

نزدیک سوژه بروید یعنی حدود ۱۰ سانتی متری آن. روی صفحه را لمس کنید تا فوکوس انجام شود. حالا با کم و زیاد کردن نور بهترین حالت آن را پیدا کنید. عکس بگیرید.

عکاسی هنگام غروب 

قبل از غروب در محل حاضر شوید. از نور خورشید برای روشن کردن جلوی سوژه استفاده کنید. روی صفحه را لمس کنید تا فوکوس انجام شود. نور را طبق توضیحات بالا کم کنید. حالا عکس بگیرید.

دوربین

عکاسی از سوژه ی جذاب ولی ساده

رنگ هایی انتخاب کنید که باهم تضاد دارند. سوژه را ساده نگه دارید. نور را تنظیم کنید. حالا عکس بگیرید.

پیشنهاد ما :  نکات و ترفندهایی برای دریافت آی‌او‌اس 11

عکاسی همزمان با فیلم برداری

حالت ویدئو را انتخاب کنید. فیلم برداری را شروع کنید. اگر در حین فیلم برداری دکمه ی سفید شاتر را بزنید عکس هم گرفته می شود.

عکاسی سلفی با تایمر

دوربین جلوی گوشی را باز کنید. آیفون را ثابت نگه دارید. آیکون تایمر را فشار دهید تا تایمر روشن شود. در حالت مورد نظر بایستید و دکمه ی شاتر را بزنید تا تایمر شروع شود.

عکاسی سلفی با یک دست

از صفحه ی لاک اسکرین اگر خیلی سریع با انگشت به چپ بکشید دوربین باز می شود. دوربین جلو را باز کنید. از یکی از دکمه های صدا استفاده کنید تا عکس بگیرید.

ادیت کردن سلفی

دوربین جلوی گوشی را باز کنید و عکس بگیرید. به آلبوم عکس ها بروید. عکس مورد نظر را انتخاب کنید و Edit setting را بزنید. عکس را ببرید تا مرتب تر به نظر برسد.

 

 

 

 

برچسب ها : , , ,
نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر