254
نسخه نهایی iOS 11

ضد آفتاب: مردم به اندازه ی کافی از آن استفاده نمی کنند، حتی وقتی رایگان باشد

چهارشنبه , ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۲
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 رای, میانگین : 3٫00 از 5)
Loading...

ضد آفتاب: مردم به اندازه ی کافی از آن استفاده نمی کنند، حتی وقتی رایگان باشد

اخیرا در تحقیقی ثابت شد که ارائه دادن ضد آفتاب مجانی در مراسم های عمومی نمی تواند مردم را به استفاده از این محصولات در برابر نور مضر خورشید تشویق کند. محققان در مراسمی ۱۰ مسئول اطلاعات در مورد این محصولات در نظر گرفتند که به مردم کرم ضد آفتاب بدهند. معمولا مراسم رونمایی از این محصولات هر تابستان ۱.۷ میلیون نفر بازدید کننده دارد.

ضد آفتاب

حدود ۱۷۰۰۰ نفر از کسانی که ضدآفتاب دریافت کرده بودند از آن استفاده کردند. محققان ۲۱۸۷ نفر از آن ها را بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که تنها ۳۳ درصد از آن ها کرم را به تمام نقاط صورت که در معرض آفتاب است مالیده بودند: متاسفانه برای خیلی از مردم حفاظت در برابر آفتاب جز الویت ها نیست و تمام قسمت های پوست که در معرض آفتاب هستند باید در برابر نور محافظت شوند. این محافظت می تواند توسط لباس و یا کرم انجام شود.

کسانی که در مراسم حضور داشتند به اندازه ی کافی از ضد آفتاب استفاده نکردند. حدود نیمی از آن ها به قسمت های بالایی بازوهایشان کرم مالیدند و ۴۲ درصد از آن ها به صورتشان ضد آفتاب زدند. محققان می گویند تعدادی کمی از آن ها ضدآفتاب را به سینه و یا پاهایشان زدند. حدود ۳۸ درصد از حاضران هیچ محافظتی در مقابل نور نداشتند مثلا کلاه، عینک و یا لباس آستین بلند. البته مصرف زنان بیشتر از مردان بود. خیلی از مردم تصور می کنند تنها زمانیکه در ساحل دریا هستند لازم است از ضدآفتاب استفاده کنند و جزئی از زندگی هر روزه شان محسوب نمی شود. آن ها تصور می کنند زمانی که هوا ابری است لازم نیست از این محصول استفاده کنند ولی حتی در چنین شرایط آب و هوایی هم ۸۰ درصد از امواج فرابنفش خورشید به پوست می رسد.

پیشنهاد ما :  برای کاهش وزن و اشتهای خود این مواد غذایی را بو کنید!

ضد آفتاب

یکی از اشکالات تحقیق این بود که عادات مردم یک نقطه ی جغرافیایی خاص لزوما نمی تواند نشان دهنده ی عادات مردم سایر نقاط گرم تر و یا آفتابی تر باشد. این مسائل می تواند روی میزان و شیوه ی مصرف ضدآفتاب تاثیر داشته باشد. هر نفر برای پوشاندن تمام نقاطی که در معرض آفتاب است به ۲۸ گرم کرم نیاز دارد. کرمی که استفاده می کنید باید SPF 30 و یا بیشتر داشته باشد. بهتر است ۱۵ دقیقه پیش از خارج شدن از منزل آن را استفاده کنید. به علاوه باید بعد از دو ساعت پس از مصرف و یا بعد از شنا (یا عرق زیاد) آن را تجدید کنید. حتی اگر روی بسته ی محصول نوشته باشد که این کرم ضد آب است.

ضد آفتاب

حتی زمانی که مردم این محصول را به رایگان دریافت می کنند باز هم ممکن است آن را به درستی استفاده نکنند چون استفاده از آن نسبت به سایر محصولات مشابه کمی مشکل است. اگر به جای کرم ضدآفتاب، شکلات و یا لوازم آرایش در اختیار مردم قرار می گرفت مطمئن هستم که آن ها با هیجان بیشتری از آن استقبال می کردند. مشکل کرم ضد آفتاب این است که اگر بخواهید آن را به کسی هدیه دهید در واقع مسئولیتی به عهده اس گذاشته اید. دقیقا مثل اینکه به یکی از دوستانتان یک حیوان خانگی کادو بدهید.

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر