254
نسخه نهایی iOS 11

دوش گرفتن در صبح را می پسندید یا عصر؟ نظر محققان با شما متفاوت است

سه شنبه , ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۷
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

دوش گرفتن در صبح را می پسندید یا عصر؟ نظر محققان با شما متفاوت است

بهتر است صبح دوش بگیریم و یا عصر؟ بعضی ها معتقدند خوردن آب به پوستشان در ساعات صبح می تواند خواب را از سرشان بپراند. ولی کسانی که طرفدار حمام های عصر هستند می گویند با این کار به آرامش می رسند و نمی توانند کثیف به رختخواب بروند. به علاوه ادعا می کنند که با دوش گرفتن خواب بهتری هم دارند. ولی حق با کدام دسته است؟

دوش گرفتن

حمام عصر! البته اگر دوست دارید صبح ها هم دوش بگیرید هیچ کس نمی تواند جلوی شما را بگیرد ولی بهتر است قبل از خواب هم دوش بگیرید. اینکه تمیز به رختخواب بروید اهمیت زیادی دارد و این دوش روز را از شب شما جدا می کند.

اگر در طول روز صندل می پوشید بهتر است قبل از وارد شدن به رختخواب حتما پاهایتان را بشویید. دوش صبح به شما اجازه می دهد مدیتیشن انجام بدهید و قبل از شروع روز جدید آمادگی پیدا کنید. این تمرکز در حمام باعث می شود مقدار کورتیزول بدن مهار شود و التهاب های پوستی کاهش پیدا کند. اگر می خواهید موهای زائد بدنتان را بزنید بهترین زمان انجام آن در ساعات صبح است. چون در این ساعات هوشیار هستید و احتمال اینکه خودتان را ببرید کمتر است. به علاوه اگر خودتان را بریدید، در این ساعات لخته کننده های خون در بدن شما بالا هستند. به این ترتیب خونریزی خیلی سریع متوقف می شود.

دوش گرفتن

اگر پس از بیدار شدن اولین کاری که انجام می دهید دوش گرفتن است و بعد از آن مراقبت های پوستی انجام می دهید می بینید که پوستتان از همیشه بهتر شده است. به محض اینکه از در خانه خارج می شوید نور آفتاب، گرد و خاک و کرک به جنگ پوست شما می آیند.

پیشنهاد ما :  شما هم هنگام عکس گرفتن تکلیف خود را با دست‌هایتان نمی‌دانید؟

اگر پوستی پر از آکنه و یا چرب دارید با دوش شب سلول های آن را به آرامش می رسانید و بعد با دوش صبح آن شفاف می کنید. به خاطر داشته باشید که نباید آب را بیش از حد داغ کنید. بهتر است آب ولرم باشد و همانطور که یک دوش صبحگاهی می تواند باعث شود پوستتان سالم تر به نظر برسد، دوش آب داغ می تواند تاثیر عکس بر پوست های خشک و حساس داشته باشد.

به علاوه دوش شب هم تاثیرات بسیاری دارد و می تواند مواد آرایشی، چربی، خاک و آلودگی که در طول روز روی صورتتان می نشیند را پاک کند. وقتی به رختخواب وارد می شوید باید کاملا پاکیزه باشید. شما تمام روز بیرون بوده اید. چطور می توانید به این شکل وارد رختخواب شوید؟

دوش شب می تواند یکی از مراحل آماده شدن برای خواب باشد. این زمان فقط برای شماست! نه گوشی، نه ایمیل و نه هیچ چیز دیگر. فقط به آب گرمی که روی بدنتان راه می رود فکر کنید. همیشه با آب ولرم دوش بگیرید چون نه تنها باعث ریلکس شدن بدن می شود بلکه در رختخواب هم احساس گرما نمی کنید.

برچسب ها : ,
نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر