53
نسخه نهایی iOS 11

بدون خرید دست‌بند سلامتی و فقط با تلفن هوشمند، گام شمار داشته باشید

دسته‌بندی‌ها : آخرین مطالب
سه شنبه , ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۵
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

بدون خرید دست‌بند سلامتی و فقط با تلفن هوشمند، گام شمار داشته باشید

این روزها گام‌شمار ها در دستگاه‌های هوشمند جایگاه ویژه‌ای دارند، کاربران برای اطلاع از میزان کالری مصرف شده و تناسب اندام خود، علاقه دارند بدانند هر روز چند قدم پیاده‌روی کرده اند. اما برای شمارش قدم‌هایی که طی روز برمی‌دارید، لازم نیست دستبند یا ساعت هوشمند خریداری کنید. تلفن هوشمندی که از قبل در اختیار دارید، می‌توانند این کار را برای شما انجام دهند.

گام شمار

دست‌بندهای سلامتی ویژگی‌های جذاب فراوانی دارند اما گام شمار یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های این دستگاه‌ها است، بسیاری از کاربران تنها به خاطر همین ویژگی سراغ خرید این وسایل می‌روند. خبر خوب برای این افراد آن است که لزومی به خرید هیچ دستگاه جدیدی ندارید، در اینجا می‌خواهیم به شما نشان دهیم که چطور با تلفن‌های اندروید و آیفون می‌توان یک گام شمار داشت.

 

حسگرهای گام شمار در کدام موبایل‌ها وجود دارند؟

گام شمار

شمارش تعداد گام‌هایی که پیاده‌روی می‌کنید بدون وجود سنسور یا حسگر لازم، با دقت کافی امکان پذیر نیست، این حسگرهای گام شمار مصرف انرژی بسیار پایینی دارند و در اکثر تلفن‌های مدرن وجود دارند در آی‌فون، از نسخه‌ی ۵s و به بعد این حسگر ارائه شده است. تنها کاری که لازم است، برای شمارش گام‌ها، مسافت طی شده و ارتفاع بالا رفته انجام دهید، نصب اپلیکیشن مناسب و همراه داشتن تلفن هنگام پیاده‌روی و دویدن است. در مورد موبایل‌های اندرویدی به دلیل تنوع بالا، نمی‌توان مدل یا تاریخ خاصی ارائه داد، اما اپلیکیشن معرفی شده می‌تواند در موبایل‌های قدیمی و بدون سنسور نیز فعالیت کند، در این حالت به دلیل عدم وجود سنسور کم مصرف، میزان باتری مصرفی افزایش خواهد یافت و دقت شمارش به اندازه‌ی تلفن‌های سنسور دار نخواهد بود.

پیشنهاد ما :  روانشناسان معتقدند نباید خدمات مشاوره گوگل را جایگزین مشاوره حرفه ای کنید

 

اپلیکیشن Apple Health برای آیفون

گام شمار

برای دسترسی به اطلاعات گام شمار، در صفحه‌ی اصلی اپلیکیشن، زیر عنوان Steps، Walking + Running Distance و Flights Climbed اطلاعات مربوطه، نمایش داده می‌شود، اطلاعات این صفحه را می‌توان بر اساس روز، هفته، ماه و سال فیلتر کرد.

 

اپلیکیشن Google Fit برای اندروید

گام شمار

این اپلیکیشن گام شمار در واقع رقیب اصلی و همتای اپلیکیشن Apple Health است و در موبایل‌های جدید اندروید به صورت پیش‌فرض نصب شده است. چنانچه در موبایل شما نصب نیست، می‌توانید از طریق Google Play یا دیگر فروشگاه‌های اپلیکیشن، آن را نصب کنید. این اپلیکیشن در موبایل‌های مدرن و جدید کارایی بهتری خواهد داشت و می‌تواند با مصرف باتری کمتری، دقت بالایی در شمارش گام داشته باشد.

بعد از نصب اپلیکیشن و اجرای آن، درخواست دسترسی به حسگرهای لازم برای شمارش گام به شما نمایش داده خواهد شد. با تایید درخواست‌ها و ورود به مرحله‌ی بعد، جزئیات مربوط به تعداد گام‌های برداشته شده، میزان کالری سوزانده شده و… به نمایش درخواهد آمد. اطلاعات شما در این اپلیکیشن، در حساب کاربری گوگل شما ذخیره خواهد شد بنابراین می‌توانید از طریق وب نیز به آن دسترسی داشته باشید.

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر