254
نسخه نهایی iOS 11

واتس اپ برای پیام های ذخیره شده در iCloud زنجیره ی امنیتی در نظر می گیرد

شنبه , ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۲
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

واتس اپ برای پیام های ذخیره شده در iCloud زنجیره ی امنیتی در نظر می گیرد

گفتگوهای واتس اپ که در iCould اپل ذخیره می شدند حالا با کدگذاری حفاظت می شوند. این اپلیکیشن پیام رسان در سال ۲۰۱۶ خبر از بالا بردن امنیت کاربران کرد ولی همین هفته به این برنامه جامه ی عمل پوشاند. حالا پیام های کاربران آیفون کاملا حفاظت می شود و دیگران نمی توانند به پیام ها هیچ دسترسی پیدا کنند.

واتس اپ

گفتگوهای واتس اپ به شیوه ی end to end کدگذاری می شوند. در این تکنیک که محتوای پیام کاملا به هم می ریزد، به جز فرستنده و گیرنده هیچ کس دیگری نمی تواند آن را رمزگشایی کند. خیلی از اپلیکیشن های پیام رسان به شیوه ای پیام ها را کدگذاری می کنند که فقط شما و خودشان به آن ها دسترسی دارند ولی کدگذاری end to end واتس اپ شرایطی بوجود آورده که تنها شما و گیرنده ی پیام می توانید آن را بخوانید و هیچ کس در این میان نمی تواند به آن دسترسی پیدا کند، حتی خود واتس اپ!

طرز کار این تکنیک بدین صورت است که پیام های شما قفل می شوند و کلید آن تنها در اختیار فرستنده و گیرنده ی پیام قرار دارد و می توانند آن را باز کنند و بخوانند. برای اینکه امنیت باز هم بالا تر رود هر پیامی که می فرستید قفل و کلید جداگانه دارد. قبل از این به روز رسانی، گفتگوهای واتس اپ توسط کاربران آیفون در iCloud ذخیره می شده است.

با اینکه iCloud هم رمزگذاری شده است، مجرمان فضای مجازی می توانستند با هک کردن اپل به پیام های خصوصی کاربران در واتس اپل دست پیدا کنند. در واقع آن ها کلید قفل را در اختیار داشتند. ولی حالا این پیام ها یک لایه ی حفاظتی دیگر هم دارند.

پیشنهاد ما :  خاموش کردن آیفون بدون دکمه پاور | خاموش کردن آیفون از Settings

واتس اپ

وقتی کاربر پیام های شخصی را از طریق واتس اپ به iCloud می فرست، این فایل ها بصورت رمزگذاری شده ذخیره می شوند. ولی بعد شرکتی به نام Oxygen Forensics در این مورد اعلام کرده که اگر کسی بخواهد این مسائل امنیتی را دور بزند تنها کاری که لازم است انجام دهند این است که یک سیمکارت دقیقا مثل کاربر مورد نظر تهیه کند.

با توجه به حمله های اخیر دولت انگلستان به پیام های شخصی کاربران شاید این مسئله کمی نگران کننده به نظر برسد. یکی از مدارک منتشر شده از دولت انگلستان نشان می دهد که از شرکت های فعال در زمینه ی تکنولوژی خواسته که در محصولاتشان یک در عقب برای دسترسی دولت قرار بدهد تا بتوانند پیام های شخصی مردم را بررسی کنند. با این امکانات دولت انگلستان می تواند در آن واحد ۶۵۰۰ نفر را زیر نظر داشته باشد.

برچسب ها : , ,
نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر