53
نسخه نهایی iOS 11

بررسی اهمیت رعایت تعادل بین کار و زندگی، کمتر کار کنید تا نتایج بهتری بگیرید!

دوشنبه , ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۴
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

بررسی اهمیت رعایت تعادل بین کار و زندگی، کمتر کار کنید تا نتایج بهتری بگیرید!

در نظر بگیرید بر خلاف همیشه، چند ساعت وقت آزاد در اختیار دارید تا هر کاری دلتان می‌خواهد ، انجام دهید. حتما تصور چنین اتفاقی هم برای‌تان خوشایند است. در اینجا می‌خواهیم به شما نشان دهیم که چطور رعایت یک تعادل بین زندگی شخصی و زندگی حرفه‌ای و کار می‌تواند باعث آسودگی خاطر و حتی کسب نتایج بهتر شود.

کمتر کار کنید تا نتایج بهتری بگیرید

ممکن است بسیاری از افراد در همین جا اعتراض کنند که چطور کار کمتر می‌تواند نتایج بهتری به همراه داشته باشد؟ کمتر کار کردن، چیزی نیست که بتواند رئیس را خوشحال کند. در پاسخ باید بگوییم چنین طرز فکری از جانب شما و رئیس‌تان اشتباه است، در ادامه دلایل آن را توضیح خواهیم داد.

 

قانون ۸ ساعت کار از کجا آمد؟

کمتر کار کنید تا نتایج بهتری بگیرید

تصور غلطی وجود دارد که باعث آزار بسیاری از افراد می‌شود و آن این است که روزانه ۸ ساعت کار کردن بهترین نتایج را به همراه دارد. در حالی که با افزایش فشار کار و بالا بودن ساعات آن، کارمندان بی‌تابانه در انتظار رسیدن تعطیلات آخر هفته هستند، تا بلکه بتوانند کمبود خواب خود را جبران کنند و از روزهای کاری ربات وار خلاص شوند.

اولین بار Robert Owen شعاری در زمینه‌ی نیاز به هشت ساعت کار را چنین ابزار کرد:

هشت ساعت کار، هشت ساعت تفریح و هشت ساعت استراحت

 

مشکل ۸ ساعت کار در روز چیست؟

کمتر کار کنید تا نتایج بهتری بگیرید

تحقیقات ثابت کرده است که کاهش تعداد ساعات کار، باعث افزایش تمرکز و افزایش بهره‌وری می‌شود و به افراد اجازه می‌دهد، احساسات منفی و استرس را در ساعات کاری از خود دور کنند. در فشار کاری ساعات طولانی، بسیاری از افراد تظاهر به کار کردن می‌کنند، آن‌ها در حالی که به نظر می‌رسد سخت مشغول انجام وظایف هستند، در حقیقت از انجام کار طفره رفته و در جهت رسیدن به هدف‌های کاری، حرکتی نمی‌کنند. آن‌ها فقط می‌خواهند ساعات کاری بگذرد و از آن خلاص شوند.

پیشنهاد ما :  کسانی که قهوه تلخ دوست دارند خود را به روانپزشک نشان دهند!

برای شناسایی تظاهر به کار و کار واقعی، باید هدف‌هایی مشخص داشت، در حالی که به نظر می‌رسد تعیین هدف کاری است که در همه‌ی شرکت‌ها انجام می‌شود اما در حقیقت، اغلب شرکت‌ها فقط در مرحله‌ی تئوری می‌ماند و وارد عمل نمی‌شود. در واقعیت برای بسیاری از شرکت‌ها فقط یک قانون کلی و عمومی وجود دارد و آن افزایش درآمد است و روش کسب آن چندان اهمیتی ندارد. اگر به دنبال یک زندگی متعادل و رو به جلو هستید باید هنگام کار کردن جدی و مصمم باشید و هنگام تفریح و تعطیلات شاد و بدون نگرانی.

 

چرا کار کمتر باعث افزایش کارایی می‌شود؟

کمتر کار کنید تا نتایج بهتری بگیرید

۱. هنگامی که در حال کار کشیدن از مغز خود نیستید، کارهای مفیدی در پس زمینه‌ی آن انجام می‌شود.

این اتفاق جزئی از ساختار مغز انسان است، هنگام استراحت و عدم وجود فشار روانی، مغز در حال مرتب سازی اطلاعات و پردازش‌های مهمی است که می‌تواند باعث افزایش حافظه و مهارت حل مساله شود.

۲. داشتن زمان کافی برای استراحت به شما کمک می‌کند که شغل خود را دوست داشته باشید.

فشار تعداد ساعات زیاد کاری باعث کاهش رضایت شغلی می‌شود. داشتن یک تعادل مناسب بین زندگی شخصی و حرفه‌ای می‌تواند عامل مهمی برای افراد در باقی ماندن در سمت فعلی‌شان باشد.

۳. کار بیش از اندازه می‌تواند باعث افسردگی و شکست روانی شود.

بدون توجه به اثرات زیان‌بار فیزیکی، کار بیش از اندازه می‌تواند باعث از دست رفتن زندگی اجتماعی شود و احتمال درگیر شدن با افسردگی را تا دو برابر افزایش دهد. تعداد زیاد ساعات کاری باعث کاهش صمیمیت زوجین و افزایش تنش بین آن‌ها می‌شود.

پیشنهاد ما :  شکلاتی که شما را جوان می‌کند!

۴. تنوع در زندگی سبب افزایش خلاقیت می‌شود.

زندگی شاد و متنوع باعث کسب تجربه‌های مختلف می‌شود که می‌تواند به افراد کمک کند، خارج از چارچوب و قوانین خسته کننده فکر کنند.

۵. کار زیاد دلیل اصلی کمبود خواب افراد بزرگسال است.

بزرگسالانی که بیش از اندازه کار می‌کنند یا در چندین شغل مشغول هستند، فرصت کمتری برای خواب دارند و این اتفاق می‌تواند باعث چاقی، افزایش فشار خون، دیابت و… شود.

۶. کار بیشتر سبب وارد آمدن استرس بیشتر می‌شود.

تحقیقات نشان داده است که بالا بودن تعداد ساعات کاری سبب افزایش سطح هورمون کورتیزول که سبب استرس می‌شود، است.

۷. کار زیاد باعث افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی – عروقی می‌شود.

تحقیقی که بر روی ۱۹۵ مرد، با طول عمر بین ۳۰ تا ۶۹ سال انجام شد، نشان داد که ۱۱ ساعت کار یا بیشتر می‌تواند خطر حمله‌ی قلبی را تا دو برابر افزایش دهد.

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر