عبور از سنسور تشخیص چهره آیفون X با ماسک

محققان توانسته اند با عبور از سنسور تشخیص چهره آیفون X با ماسک ، اپل را وارد چالش جدیدی کنند. محققان امنیتی در Bkav از سنسور تشخیص چهره آیفون X، با استفاده از ماسک خاص ساخته شده عبور کرده اند. در آخرین رونمایی گوشی های آیفون ، یکی از قابلیت های برجسته آیفون X سیستم تشخیص چهره جدید و پیشرفته به نام Face ID معرفی شد. چون جلوی آیفون X کاملاً با نمایشگر پوشیده شده است دیگر دکمه هوم فیزیکی وجود ندارد. لذا شرکت اپل از سنسور تشخیص چهره( Face ID ) به جای سنسور اثر انگشت ( Tuch ID ) استفاده نموده است. 

تشخیص چهره آیفون X با ماسک

تیم مهندسی اپل حتی با شخصیت های حرفه ای ماسک و آرایش هنرمندان در هالیوود برای محافظت در برابر این تلاش برای عبور از سنسور تشخیص چهره بهره برده است. که حتی این تیم به این نتیجه رسیده بود که به هیچ وجه آیفون X، به غیر از تشخیص چهره صاحب گوشی باز نمی شود.

با وجود تلاش های اپل، کارشناسان امنیتی Bkav ادعا می کنند که سنسور تشخیص چهره ( Face ID ) را فقط یک هفته پس از انتشار آیفون X فریب داده اند.

آقای Ngo Tuan Anh، معاون رییس امنیت سایبری Bkav، می گوید: “ماسک با ترکیب چاپ ۳D با آرایش و تصاویر ۲D، علاوه بر پردازش های خاص بر روی گونه در اطراف صورت، جایی که مناطق پوستی بزرگ وجود دارد، از سنسور تشخیص چهره ( Face ID ) عبور می کند.

فیلم را مشاهده نمائید…

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!
پیشنهاد ما :  اپل در فکر عرضه گوشی‌های آیفون با صفحه نمایش بزرگ‌تر و باتری با دوام‌تر است؟
نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر