جدیدترین اخبار خودرو

مایکروسافت توانست حفره امنیتی اعلام شده توسط گوگل را رفع کند

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

مایکروسافت توانست حفره امنیتی اعلام شده توسط گوگل را رفع کند.

مایکروسافت توانست حفره امنیتی اعلام شده توسط گوگل را رفع کند

حدود یک هفته پیش، شرکت گوگل آسیب‌پذیری امنیتی که در ویندوز ۱۰ یافته بود را علناً اعلام کرد. این نقض امنیتی این فرصت را به هکر ها و سوء‌استفاده کنندگان می‌داد که بتوانند یک سطح دسترسی کاملاً آزاد را برروی رایانه ی کاربران داشته باشند. ولی شرکت مایکروسافت از اعلان سرخود شرکت گوگل قبل از اصلاح و برطرف کردن این نقض، بصورت علنی بسیار ناراضی بود.

مایکروسافت در آن زمان اعلام داشت که این نقص امنیتی دارای اهمیت چندانی نبوده و نیازی به رفع آن در زمان مشخص شده ی گوگل یعنی یک هفته بعد از اعلان این حفره وجود ندارد، اما این شرکت با بررسی هایی که انجام داده یک بروزرسانی امنیتی را برای ویندوز های سری ۱۰ منتشر کرد. این بروزرسانی امنیتی از سوی شرکت مایکروسافت صرفاً در مورد رفع این نقص منتشر شده است، مایکروسافت در سایت خود اعلام داشته است که:

این بروزرسانی، شکاف امنیتی موجود در ویندوز را رفع می کند. برجسته‌ترین شکافی که این بروزرسانی اقدام به برطرف کردن آن می کند، مربوط به حفره‌ای است که به مهاجمین و سوء‌استفاده کنندگان این مجال را می‌دهد که در یک سیستم آسیب دیده اقدام به اجرای نرم‌افزار بخصوصی کنند و این‌گونه می توانند کنترل و مدیریت آن سیستم آسیب دیده را بطور کامل در دست داشته باشند.

لازم بذکر است که شرکت مایکروسافت در هفته‌ای که گذشت توضیح داده بود که یک گروه روسی به نام استرانتیم (Strontium ) توانسته بود از این حفره موجود به طور رسمی بهره برداری کند و حتی در گزارشی شروع به حملات بسیار کوچک از این حفره نموده است؛ و این خود دلیلی شده است بر اثبات ناراضی بودن مایکروسافت از این حرکت گوگل برای اعلام سرخودش قبل از رفع این حفره امنیتی و اعلام علنی آن؛ مایکروسافت اعلام داشته است که:

ما معتقدیم که مسئولیت مشترکی که شرکت های حوزه ی فناوری و تکنولوژی در برابر کاربران عمومی خود در وهله اول داریم، ایجاب می‌کند که نقاط ضعف موجود را بیان کنیم. تصمیم گوگل به فاش کردن این نقاط آسیب‌پذیر امنیتی قبل از اصلاح آن، بیشتر از آنکه موجب رفع این حفره ها شود، در مقیاس بزرگ می‌تواند خطر ابتلا به این آسیب‌پذیری ها و به کاهش امنیت عمومی کاربران منجر شود.

 

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر