جدیدترین اخبار خودرو

در هنگام خواب ، مغز می تواند خاطرات جدیدی بسازد

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (تعداد آرا : 12٫005)
Loading...

متخصصان مغز و اعصاب اعلام کردند مغز در طول خواب میتواند خاطرات جدیدی بسازد. در طی یک تحقیق زمانی که افراد خوابیده بودند ، صداهای پیچیده ای برایشان پخش شد و این افراد در بیداری آنها را به یاد می آوردند.

نظریه یادگیری انسان در خواب که گاهی با مفهومی به نام هیپنوتیزم از آن یاد می شود، تاریخچه ای طولانی و عجیب دارد. در سال ۱۹۲۷ ، سالیگر ای بی، مخترع نیویورکی، یک گوشی روانشناختی به خصوص و عجیب ارائه داد. وی این دستگاه را به عنوان “دستگاه پیشنهادی خودکار” معرفی کرد.

گوشی روانشناختی یک دستگاه ضبط صدا بود که به یک ساعت وصل میشد که وکس های ضبط شده ای را که سالیگر از پیش آماده کرده و فروخته بود را پخش می کرد. وکس های ضبط شده دارای نام هایی مانند وزن طبیعی و توسعه زندگی بودند. آخرین مورد اینگونه بود : دوست دارم ازدواج کنم…عشق را تجربه کنم… مکالمات من جالب است…شرکت من موفق است… .

مغز

سالیگر اعلام کرد، هزاران نفر از جمله بازیگران هالیوود این دستگاه ها را خریداری کردند. برخلاف اشتیاق سالیگر نسبت به این وسیله دستگاه خوب نبود. اما این نظر که مغز ما توانایی یادگیری در شرایط ناخود آگاه را دارد توجه بسیاری از دانشمندان را به خودجلب کرده و حتی برخی معتقدند توانایی مغز در خواب و شرایط غیر هوشیار بیشتر نیز می شود.

تحقیقات جدیدی که اخیرا توسط محققان در مجله “ذات ارتباط” منتشر شد ، نشان می دهد حتی آموزش صوتی در شرایط غیر هوشیار برای برخی افراد بسیار موثر و مفید می باشد.

پیشنهاد ما :  زمین یا تختخواب؛ کدام یک برای خوابیدن مناسب‌تر است؟

توماس آندریلون نویسنده و محقق دانشگاه مغز و اعصاب در پاریس این چنین می گوید ” یادگیری انسان در خواب ثابت شده است و سال ها موضوع چالشی و بحث برانگیزی بوده”

محققان در دهه ۱۹۵۰ ادعای هیپنوتیزم را رد کردند. آنها معتقد بودند که افرادی که خوابند نمیتواند با مغزی پر از خاطرات و اطلاعات جدید بیدار شوند. در عوض افراد آزمایشی که شب ها به مسائل بی اهمیت گوش میدادند صب آنها را به یاد نمی آوردند. اما با گذشت زمان نتایج جدیدی به دست آمد.

در سال ۲۰۱۴ متخصصان مغز و اعصاب اسرائیلی, ۶۶ نفر را در حالی که خواب بودند در معرض دود سیگار قرار دادند. این افراد تا دو هفته بعد از سیگار کشیدن اجتناب می کردند. این تحقیقات نشان داد که مغز افراد در خواب و فضایی ناپایدار دود سیگار را درک و بدن را از استفاده نیکوتین بی نیاز کرده است ، برخی از دانشمندان اظهار دارند که قدرت یادگیری مغز در خواب بیشتر است و به والدین توصیه میکنند فایل های صوتی از دروس دشوار کودکان تهیه کرده و در خواب برای آنها پخش کنند.

با همه اینها. آندریلون بیان کرد “حتی اگر زبان فرانسه را در خواب بهتر یاد بگیرید ممکن است ضرر بیشتری نسبت به منفعت آن داشته باشد. من نسبت به یادگیری در خواب بسیار کنجکاو و علاقه مندم اما هنوز به سایر تاثیر آن و عملکرد سایر اندام ها در خواب اطلاعاتی نداریم” .

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

برچسب ها : , ,
نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر