جدیدترین اخبار خودرو

۴ مورد از ترندهای سئوی سال ۲۰۱۸ که برای گوگل اهمیت زیادی دارد

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

۴ مورد از ترندهای سئوی سال ۲۰۱۸ که برای گوگل اهمیت زیادی دارند و باید رعایت شوند

حالا که به سال ۲۰۱۸ نزدیک شده ایم باید بدانیم که در این سال باید از متخصصان سئو انتظارات زیادی داشته باشیم و از آن ها بخواهیم که هوشمندانه کار کنند تا در نهایت وبسایت ما بهترین ظاهر را در نتایج موتورهای جستجو نمایش بدهد. در این مطلب به تعدادی از ترندهای سئوی سال ۲۰۱۸ اشاره می کنیم:

ترندهای سئوی سال 2018

اول موبایل را ایندکس کنید و اثرات خارق العاده ی آن را ببینید

گوگل در سال ۲۰۱۶ اعلام کرد که ایندکس موبایل از هر چیزی مهم تر است و خیال همه ی ما را راحت کرد. حدود ۶۰ درصد از کل ترافیک به موبایل ها مربوط می شود و قرار است اهمیت ایندکس موبایل در سال ۲۰۱۸ و سال های بعدتر هم مطرح باشد. به بیان دیگر، وبسایت هایی که روی موبایل مشکلات متداول دارند و یا ظاهر مناسبی ندارند افت ناگهانی در رتبه خواهند داشت.

پس اگر قصد دارید از این ترند عقب نمانید وبسایتتان را در گوگل تست کنید تا ببینید چقدر از نظر کاربران موبایلی با کیفیت است. این تست به شما نشان می دهد که چه نقاط ضعفی دارید و چه مواردی باید بهبود پیدا کند. به علاوه فوق العاده آسان است.

گزینه ی بعدی تست سرعت وبسایت شما روی گوشی است. این ابزار جالب که کاربرد ساده ای هم دارد فاکتورهای مختلفی را به شما نمایش می دهد و می توانید سرعت لود شدن وبسایت روی گوشی را بالا ببرید.

یک ابزار مناسب دیگر برای ایندکس شدن وبسایت روی گوشی این وبسایت است. این وبسایت نسخه ی موبایلی وبسایت شما را با نسخه ی دسکتاپی آن مقایسه می کند و مشکلات متداول را شناسایی و به شما معرفی می کند. دیگر مشکلات فنی تخصصی تر هم شناسایی و به شما اعلام می شود.

ترندهای سئوی سال 2018

یکی دیگر از ترندهای سئوی سال ۲۰۱۸ جستجو با صداست، این ترند متداول می شود

تعداد کاربرانی که با استفاده از صدا جستجو انجام می دهند بیشتر شده از این رو موتور های جستجو به خصوص گوگل روی جستجو با صدا تاکید کرده اند و قصد دارند الگوریتم های مخصوص این زمینه را بهینه سازی کنند. در طول ۲۰۱۸ جستجو با صدا اهمیت بیشتری پیدا می کند. این روند به آرامی صورت می گیرد ولی لازم است متخصصان سئو در مورد کلمات کلید هر وبسایت و صدادار کردن آن ها فکری بکنند. برای بالا بردن کیفیت سئوی صدا این موارد را رعایت کنید:

به جای اینکه به دنبال کلمات کلیدی دو بخشی یا دو عبارتی باشید به دنبال جملاتی باشید که معمولا مردم استفاده می کنند به عنوان مثال به جای کریسمس در نیویورک از عبارت مکان های دیدنی نیویورک در کریسمس استفاده کنید.

انسان ها هنگام برقراری ارتباط با ماشین ها بیشتر از سوال استفاده می کنند و این مسئله باید روی انتخاب کلمات کلیدی تاثیر داشته باشد. به عنوان مثال به جای کریسمس در نیویورک عبارت در نیویورک هنگام کریسمس چه کارهایی می توان انجام داد را انتخاب کنید.

اطلاعات جزئی مثل اسم، مکان، شماره تلفن، برند ها، قیمت ها و آدرس ها بخش مهمی از جستجو با صدا هستند. وبسایتی در نظر بگیرید که این اطلاعات را به راحتی در دسترس کاربران قرار بدهد.

جستجو با صدا و استفاده از وبسایت روی گوشی از ترندهای سئوی سال ۲۰۱۸ هستند و فعلا پرکاربرد خواهند ماند. به عنوان مثال در سال ۲۰۱۵ ۴۰ درصد از کاربران موبایلی از جستجو با صدا استفاده کردند. در نتیجه تمام تلاش هایی که در این زمینه صرف می کنید نتیجه بخش خواهند بود.

ترندهای سئوی سال 2018

حرکت کردن به سوی نمایش محتوای مرتبط

یکی دیگر از ترندهای سئوی سال ۲۰۱۸ این مورد است. یعنی پردازش تکنیک هایی که بین دو محتوا و کلماتی که در آن قرار گرفته ارتباط برقرار شود. این تکنیک LSI نام دارد و به گوگل در راستای موارد زیر کمک کرده:

شناسایی کلمات مرتبط برای پیدا کردن کلمات کلیدی در میان میلیاردها صفحه

استفاده از این بافته ها برای اینکه ببینیم آیا صفحه ی مورد نظر با موضوع جستجو شده مرتبط است یا خیر

با وجود LSI گول زدن گوگل و جا زدن وبسایت هایشان به عنوان مطالب ارزشمند کاری بس دشوار است. حتی ممکن است به ضرر خودشان تمام شود. برای اینکه بتوانید محتوای ارزشمندی داشته باشید و در صفحه ی نتایج جستجو در قسمت بالا قرار بگیرید به این وبسایت وارد شوید از این مراحل پیروی کنید:

به Content analysis بروید و بعد TF-IDF را بزنید و یک وب پیج انتخاب کنید. این اپ شما را به نتایج جستجوی گوگل می برد. سپس ده صفحه ی برتر و امتیازات TF-IDF که در هر صفحه قرار گرفته را محاسبه می کند. سپس تعدادی عبارت مرتبط مناسب برای شما ارائه می شود. شما می توانید از این عبارت ها در محتوایی که تولید می کنید استفاده کنید.

ترندهای سئوی سال 2018

صفحه نتایج جستجوی گوگل

به نظر می رسد هیچ کس به این مورد هیچ توجهی نکرده: گوگل در صفحات نتایج جستجو تغییرات عمده ای بوجود آورده در نتیجه امروزه جایگاه اول در صفحه نتایج گوگل جایگاهی نیست که متخصصین سئو به دنبالش باشند. برای این که وبسایت شما در جایگاه اول قرار بگیرد باید ویژگی های زیادی داشته باشد در نتیجه قرار گرفتن در این جایگاه ساده نیست.

اگر قصد دارید این مورد از ترندهای سال ۲۰۱۸ را تست و بررسی کنید از این وبسایت استفاده کنید. این وبسایت به شما کمک می کند با توجه به معیارهای گوگل رتبه ی خود را بسنجید. به علاوه به شما می گوید با توجه به کلمه ی کلیدی مورد نظر بهتر است چه مواردی را رعایت کنید. به این ترتیب با رعایت موارد ضروری جایگاه مناسبی پیدا خواهید کرد.

ترندهای سئوی سال 2018

حرف آخر

سئو مثل یک زبان نیست. همیشه در حال توسعه پیدا کردن است. ایده های جدید به کلمات تبدیل می شوند، سپس ارزش خود را از دست می دهند و جای خود را به عبارات جدید تر می دهد. این راهنما به پیشرفت شما کمک می کند. همین حالا شروع کنید!

 

 

 

 

 

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

برچسب ها : , , , ,
نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر