جدیدترین اخبار خودرو

نوشیدن آب تاثیر فراوانی در میزان انرژی و عملکرد مغز دارد

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

نوشیدن آب تاثیر فراوانی در میزان انرژی و عمل کرد مغز دارد.

تا به حال حتما بار ها در باره فواید مختلف نوشیدن آب شنیده اید.

یکی از تاثیرات فوق العاده نوشیدن آب به میزان مناسب ،کاهش وزن است که در مطالب قبل به آن پرداخته شده است.این بار قصد داریم نتایج تحقیقات مختلف درباره اختلالاتی که ممکن است بر اثر کم آبی به آنها دچار شد را مورد بررسی قرار دهیم.

مطالعات نشان می دهد که حتی کمبود آب بدن  به میزان(۱-۳٪ وزن بدن) می تواند بسیاری از جنبه های عملکرد مغز را مختل کند.در تحقیقات صورت گرفته بر روی خانم های جوان نتایجی از جمله تاثیرات کم آبی بر بدن آن ها را ثابت کرده است

نوشیدن آب

از دست رفتن مایعات  بعد از تمرین های ورزشی، خستگی و تمرکز را مختل کرده و باعث افزایش شدت سردرد می شود.به همین علت همیشه توصیه شده تا به هنگام ورزش کردن بطری آب به همراه داشت.

همچنین در طول روز بهتر است تا در فواصل مناسب آب نوشید.برای نوشیدن آب نباید همیشه به انتظار احساس تشنگی بود.

مطالعه مشابه دیگری که این بار روی مردان جوان انجام شد نشان داد که :

از دست رفتن مایعات  ۱.۵۹ درصد ی هم به میزان قابل توجهی حافظه افراد را تحت تاثیر قرار می دهد.همچنین باعث افزایش احساس اضطراب و خستگی در افراد می شود.

نوشیدن آب

از دست رفتن مایعات ممکن است به آسانی از طریق فعالیت های روزمره طبیعی اتفاق بی افتدروز هایی که افراد ورزش می کنند یا هوا از حد معمول کمی گرم تر است بدن میزان آب بیشتری از دست می دهدبسیاری از مطالعات دیگر به روی کودکان و سالمندان نشان داده اند که کم آبی حتی به میزان خیلی خفیف می تواند باعث تغییرات در خلق و خوی افراد شودهمچنین روی سرعت عمل و واکنش های افراد و عملکرد مغز تاثیر فراوانی می گذارد.

پیشنهاد ما :  حلاوت‌ها که هست از خشم و از دشنام!

 

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر