جدیدترین اخبار خودرو

چهار نکته درباره هدیه دادن ارزشمند و معنادار به روش علمی

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

هدیه دادن ارزشمند و معنادار به روش علمی شامل چهار نکته است.

هدیه دادن به کسی که دوستش دارید تا به او نشان دهید و ثابت کنید که چه حس پاک و صادقی نسبت به او دارید کار چندان سهل و ساده‌ای نیست اما اگر راهش را بدانید، لذتی که از رهگذر این عمل به هر دو طرف دست می‌دهد وصف‌ناپذیر است. در این مطلب قصد داریم در این باره صحبت کنیم که چه گونه می‌توان بر مبنای روش علمی هدیه ارزشمند بامعنا به محبوب خود پیشکش کرد؟

هدیه دادن

در یک روز تعطیل هیچ چیز به انداز گشتن به دنبال هدیه خوب و مناسب در فروشگاه‌ها یا وبسایت‌ها نمی‌تواند غم و اندوه آن روز را از بین ببرد به خصوص وقتی که دست آخر موفق به یافتن هدیه‌ای شوید که صد در صد مطمئن باشید محبوب شما به طور حتم آن را پسند می‌کند (راستی… بد نیست تا در این زمینه آداب و آیین هدیه دادن را هم یاد بگیرید). چه گونه می‌شود هدیه‌ای به محبوب خود پیشکش کرد که به روح او تلنگر بزند بدون این که قیمت هدیه برایش اهمیت نداشته باشد؟ برای این که بدانید چه طور می‌شود هدیه باارزش و معنادار خرید حتما موارد زیر را که به لحاظ علم ثابت شده هستند مد نظر قرار دهید:

سراپا گوش شوید

هدیه دادن

اگر پیش خود فکر کردید و به این نتیجه رسید که در یک روز تعطیل می‌توانید با هدیه دادن بامعنا و ارزشمند فرد محبوب خود را غافلگیر کنید، بهتر است دقیقا همان چیزی را برای او تهیه کنید که در کلامش با شما در میان گذاشته است. برای مثال، هفته پیش از رسیدن روز تعطیل موعود از زبان محبوب خود شنیده‌اید که تصمیم دارد وزنش را کاهش دهد و کاهش فلان وسیله را برای کاهش وزن خود در اختیار داشت. شاید از نظر شما این کار مسخره و خسته کننده برسد و پیش خود بگویید این که دیگر هدیه نمی‌خواهد و کافی است برود باشگاه ورزشی و وزنش را کاهش دهد. شما دقیقا همین جا مرتکب اشتباه شده‌‌اید چون برپایه پژوهش منتشر شده در نشریه «روانشناسی اجتماعی تجربی» (Experimental Social Psychology)، دریافت کنندگان هدیه بیش از اهدا کننده قدر هدیه را می‌داند و چه بهتر که هدیه‌ای که داده می‌شود مملوس و دیدنی باشد. از این رو، بهتر است در این زمینه به دنبال روش‌های جایگزین نباشید و دقیقا هدیه کادوپیچ شده به محبوب خود تقدیم کنید و ترجیحا همان چیزی باشد که به آن نیاز دارد. پس از این به بعد خوب به حرف‌‌های او گوش دهید.

پیشنهاد ما :  وقتی ورزش کردن باعث چاقی می‌شود!

اندازه هدیه مهم نیست

هدیه دادن

سخت‌ترین بخش هدیه دادن این است تلاش کنید حس خود را نسبت به چیزی که به عنوان هدیه تهیه کرده‌اید بیان کنید و در حقیقت دلیل تا توجیهی برای آن چه که انتخاب کرده‌اید بیاورید. این در حالی است که همه می‌دانیم دو صد گفته چو نیم کردار نیست! در جریان نشان دادن مهر و محبت به فرد مورد نظر، باید دست به ایثار زد نه انجام وظیفه تا محبوب شما به معنای حقیقی کلمه شاد و خشنود شود. برای مثال، فرض کنید که تصمیم دارید تا برای محبوب خود یک دستگاه تلویزیون هوشمند با صفحه نمایش منحنی خریداری کنید و به او هدیه بدهید. تلویزیون را به خانه می‌بردید و روشن می‌کنید و به هر دری می‌زنید که مثلا فلان مسابقه ورزشی را حتما با این تلویزیون ببینید و حس حضور در ورزشگاه را در فرد محبوب خود ایجاد کنید. به عوض این کار می‌توانید هوشمندانه و کاربردی فکر کنید (و صد البته با این اوضاع گرانی به نفع خودتان هم که شده صرفه‌جویی کنید). مثلا اگر فرد محبوب شما عاشق تماشا کردن فیلم است، یک بسته از فیلم‌های مورد علاقه‌اش را به او هدیه بدهید و بعد بروید چیپس و پفک و تخمه تهیه کنید و با هم بنشینید یک یا دو فیلم از آن بسته را تماشا کنید.

خودتان هدیه را باز کنید

هدیه دادن

بسیاری از ما این روزها سر و ته هدیه دادن را با اهدای پول نقد یا کارت هدیه هم می‌آوریم. اما اگر در همین زمینه از محبوب خود پرسید که به عنوان هدیه پول نقد می‌خواهد یا کارت هدیه در حقیقت او را در بن بست سختی قرار داده‌اید. به ویژه آن که قرار باشد که مبلغ‌اش را هم خودش مشخص کند؛ آن وقت دیگر قوز بالا قوز می‌شود! در یک نظرسنجی که این اواخر با حضور ۷۰۰۰ نفر که عادت به خرید در روزهای تعطیل را داشتند برگزار شد ۳۶ درصد از آنان اذعان کردند که طرف مقابل‌شان هدیه را به پول یا کارت هدیه ترجیح داد‌ه‌اند و نیز از هدیه دهنده خواهش کرده‌اند تا چیزی را که خریده است خودش باز کند چون به نظر آنها این شیوه هدیه دادن هیجان و خاطره‌انگیزی بیشتری دارد. پس دفعه بعد به عوض کارت هدیه یا پول نقد، هدیه خریداری کنید و با دست‌های خود آن را از کادوپیچ درآورید و با نهایت عشق تقدیمش کنید.

پیشنهاد ما :  رژیم سلبریتی ها: این رژیم ها را بشناسید و بدانید که تا چه حد مضر هستند

تجربه بیافرینید

همه ما در زندگی شکست می‌خوریم اما همه شکست تبدیل به لحظات خاطره‌انگیز می‌شوند مثل همان خرید تلویزیون هوشمند با صفحه نمایش منحنی که آخر دست به دل محبوب نمی‌نشیند. برخی از همین شکست‌ها صد البته فی نفسه خودشان هدایایی بامعنا و ارزشمند هستند. اگر هدیه دادن به این روش ریسک و خطرآفرینی بالایی دارد، توصیه می‌کنیم که دست به خرید چیزهای دیگری بزنید؛ چیزهایی مانند خرید اینترنتی بلیت تماشای تئاتر، رفتن به کنسرت یا هر چیز دیگری که از این دست باشد. یا حتی می‌توانید اگر فرد مورد نظر شما علاقه‌مند است او را در یک دوره آموزش خلبانی ثبت نام کنید. این قبیل هدیه‌ها نوعی تجربه دو طرفه خلق می‌کند تا مدت‌ها ماندگار می‌شود. برای مثال، اگر محبوب شما اگر به اسب سواری علاقه دارد و شما نیز در این زمینه شور و اشتیاق تجربه کردن دارید، وقت را هدر ندهید و هر چه زودتر دست به کار شوید تا اسب‌ سواری را به اتفاق فرد محبوب خود تجربه کنید. این نوع هدیه هیچ گاه از یاد نمی‌رود. نکته پایانی این که هرگز چیزی به فرد مورد نظر خود هدیه ندهید که مخصوص و مختص مناسبت‌هایی مانند سال نو است!

منبع: rd

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر