جدیدترین اخبار خودرو

پنج درسی که مادر مجرد از فرزند خود یاد می‌گیرد

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

پنج درس مهم وجود دارد که مادر مجرد از فرزند خود یاد می‌گیرد.

گاهی باید بچه شد. گاهی باید به کودک درون خود سرد زد و از دوره پر مشقت بزرگسالی فاصله گرفت و تجدید قوا کرد تا بتوان دوباره وارد گود زندگی شد و از پس مشکلات برآمد. گاهی در این راه باید از بچه‌ها آموخت. این مطلب توصیه‌های ارزنده‌ای برای مادران مجرد دارد. مادر مجرد بودن کار سخت و دشواری است به خصوص اگر مادری تنها و شاغل باشید و مسؤولیت تامین مالی خانواده بر عهده شما باشد و در کنارش وظیفه مهر و محبت مادری را هم به آن اضافه کنید، سختی و دشواری کارتان دو چندان می‌شود. از سوی دیگر، چنان چه مسؤولیت حضانت از فرزند یا فرزندان را نیز متقبل شده باشید، هنگامی که بچه‌ها دور و بر شما نباشند به این می‌ماند که چیز مهمی را گم کرده و یا از دست داده باشید.

مادر مجرد

بیشتر ما آدم‌ها دل‌مان نمی‌خواهد که در جایگاه پدر یا مادر مجرد قرار بگیریم. این موضوع به شکل شوخی هم برای ما جالب نیست! حتی اگر همسر سابق شما در زندگی بچه‌های شما حضور داشته باشد، احتمالاً اغلب حس می‌کنید که آن قدر کار روی سرتان ریخته که فرصت سر خاراندن هم ندارید. همین طور حس می‌کنید که منزوی شده‌اید و تو گویی خودتان را گم کرده‌اید. همه اینها از پیامد‌های مادر مجرد بودن است! و اما اگر تنها فرد بالغ و بزرگسال خانه هستید، به احتمال زیاد کسی را ندارید که سر روی شانه‌اش بگذارید و یک دل سیر گریه کنید. بنابراین صورت خود را با سیلی سرخ نگه می‌دارید تا نشان دهید که با شهامت و شجاعت تمام در برابر مشکلات زندگی ایستاده‌اید. زمانی هم که زندگی، شما را گوشه رینگ گیر انداخته است و واقعاً دستخوش این احساس هستید که دارید از پا درمی‌آیید، دل‌تان می‌خواهد به سیم آخر بزنید و همه چیز را تمام کنید!

همه این چیزها کاملاً طبیعی و معمولی است و کمتر مادر مجردی را پیدا می‌کنید که گاهی مثل شما دچار این گونه از احساسات نشود ولی گذشته از شرایط حاکم و موجود، دلخوشی‌هایی در مواردی که مدیریت آنها در دست شما نیست وجود دارد و همیشه چیزهای زیادی یافت می‌شود که می‌توان از بابت آنها شاد و شاکر خداوند بود!

بچه‌ها همان کسانی هستند که لذت زندگی را فراهم می‌کنند و با چیزهای کوچکی که می‌دانند موجبات به هیجان آمدن و تفریح شما را رقم می‌زنند. درست است که مسایل و موضوعات مهم بسیاری به فرزند یا فرزندان خود آموزش داده‌اید اما خوب است بدانید که آنها نیز می‌توانند درس‌هایی به شما بدهند که به طور خلاصه این پنج مورد هستند:

گاهی بگویید به من چه!

مادر مجرد

پژوهش‌ انجام شده در ژاپن با موضوع مادران مجرد نشان داده که مادران مجردی که با بزرگسالان زندگی می‌کنند خوشحال‌تر و سرزنده‌تر از مادران مجردی هستند که با فرزندان خود روزگار می‌گذرانند. زندگی کردن در خانه‌ای که فقط بچه در آن هست و از بزرگسال دیگری خبری نیست باعث می‌شود تا فرد به دلیل احساس مسؤولیت زیاد زیر بار وظایفی که بر دوش دارد کم بیاورد. بچه‌ها معمولاً خودشان را مجبور نمی‌بینند که کسی را درک کنند چون اصولاً مسئولیت و تعهد چندانی متوجه آنها نیست اما اگر شما تنها فرد بزرگسال خانه هستید، واقعاً نیاز است تا گاهی از زیر بار مشکلات شانه خالی کنید.

چیزهای کوچکی در زندگی هست که نمی‌شود نباشند

مادر مجرد

یادتان می‌آید زمانی که بچه بودید خاک بازی می‌کردید؟ ساخت ماشین و قایق با کاغذ چه طور؟ راستی رنگ کردن نقاشی هم یادتان هست؟ هر از گاهی مشکلات و مسایل مربوط به آدم بزرگ‌ها را فراموش کنید و انگشت‌های خود را در قوطی‌های رنگ فرو کنید و لذت ببرید! اگر دل‌تان می‌خواهد گاهی بایستید و گلی را بو کنید، حتماً این کار را بکنید!

گاهی بد نیست برای چیزی که می‌خواهید نق بزنید

مادر مجرد

به مرور زمان و با بزرگ شدن احتمالاً یاد گرفته‌اید و یا حتی عادت کرده‌اید که سرتان را پایین بیندازید و زندگی‌تان را بکنید و دم برنیاورید اما بچه‌ها این طوری نیستند و هر وقت چیزی بخواهند و برای مثال میل‌شان به بستنی چوبی باشد تا بستنی را نگیرند دست از نق زدن برنمی‌دارند. بعضی وقت‌ها در زندگی باید در مقام دفاع از خود قرار بگیرید و حق‌تان را بستانید (موضوع فقط بستنی چوبی نیست بلکه باید ثابت کرد که من هم حق دارم). به جای دل نگران این و آن بودن باید به فکر خودتان هم باشید. اگر کارتان درست باشد و به نحو احسن انجامش دهید، دلیلی ندارد تا نگران جلب رضایت دیگران باشید.

کمی ورزش کنید

مادر مجرد

بچه‌ها عاشق جست‌ و خیز در زمین بازی هستند و خیلی دوست دارند تا لی‌لی یا گرگم به هوا بازی کنند. بزرگسالان هم باید تحرک داشته باشند و برای مثال به باشگاه ورزشی بروند تا قدری از یکنواختی و روزمرگی زندگی آنان کم شود. با ورزش کردن گاه و بی‌گاه، حس و حال شما عوض می‌شود. می‌توانید با بچه‌ها بروید پیاده‌روی و شنا یا حتی با پیر پاتال‌ها یوگا انجام بدهید.

هر روز چیز جدیدی بیاموزید

مادر مجرد

اگر خیلی وقت است که درس و مشق را کنار گذاشته‌اید، احتمالاً پیش خودتان فکر کرده‌اید که دیگر روشنفکر شده‌اید و در جوانی هر چه لازم بوده آموخته‌اید اما این طور نیست و هنوز خیلی چیزها هست که نمی‌دانید. در پایان روز به جای این که جلوی تلویزیون بنشینید و به زندگی نباتی خود فکر کنید، به این فکر کنید که دنیا پر از چیزهای جالب است و همیشه چیزهایی برای یاد گرفتن و هیجان‌زده شدن وجود دارد.

بچه‌های وقتی بحث نمره و امتیاز نباشد هر مطلبی را خیلی راحت یاد می‌گیرند و شما هم از آنها الهام بگیرید و سر میز غذا هر چه می‌دانید با آنها در میان بگذارید تا آنها نیز از چیزهایی که می‌دانند برای شما بگویند و شگفت‌زده شوید.

دقایق پر استرس و غرق در مشکلات شدن هیچ وقت تمام نمی‌شود اما بهترین کار این است تا گاهی سری به کودک درون خود بزنید و به یاد آورید که بازی کنید و به چیزی جز بازی فکر نکنید. از روزگار کنونی خود لذت ببرید چون به سرعت برق و باد می‌گذرد!

منبع: lifehack

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

برچسب ها :
نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر