جلسه پنجم کارگاه نویسندگی پیامدهای مرتب نوشتن درباره احساسات منفی

دسته‌بندی‌ها : کارگاه آموزشی
شنبه , ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۵
1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

درجلسات گذشته کارگاه نویسندگی به مزایای یادداشت کردن خاطرات روزانه اشاره کردیم اماحقیقت این است که همه کارشناسان با بازنویسی وقایع تلخ و احساسات منفی موافق نیستند. نتایج تحقیقات در دانشگاه گلاسکو نشان داد افرادی که به طور منظم ازخاطرات و  احساسات منفی خود می نوشتند به علائمی نظیر سردرد مشکلات گوارشی ویا بی خوابی دچار بودند به خصوص افرادی که مرتبا در نوشته های خود روی خاطرات تلخ تاکید داشتند. البته هیچ دلیل علمی ثابت کننده این موضوع نبود که آیا واقعا تنها دلیل این مشکلات جسمی، نوشتن عواطف و احساسات منفی بوده است یا خیر و آیا ننوشتن باعث از بین رفتن این علائم می شد یا نه .

احساسات منفی

این نکات نباید مانع نوشتن خاطرات روزانه یا انگیزه  شما برای نوشتن یا تمرین نویسندگی بشود بنابراین ما این کارگاه را برگزار کردیم تا برای خودشناسی وبه چالش کشیدن شما به عنوان یک نویسنده (حتی در سطح مبتدی) ایده های خلاقانه ای برای نوشتن معرفی کرده باشیم!

در ادامه ….

اما نتیجه نهایی تحقیقات پروفسور جیمز پنباکر تصدیقی بر این حقیقت بود که سرکوب احساسات به ویژه در مورد احساسات منفی واکنش سیستم ایمنی بدن را کند می کند در حالی که بیان کردن، نوشتن و یا حتی صحبت کردن درباره آنها منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. سایر مزایای یادداشت کردن خاطرات روزانه رادر جلسات گذشته کارگاه نویسندگی مرور کردیم .

 احساسات منفی

 

پس جای هیچ نگرانی نیست به خاطر داشته باشید در کنار نوشتن درباره اتفاق های خوب می تونید به جای سرکوب کردن احساسات، حتی درباره  احساسات منفی خودتون هم بنویسید و به ذهنتون این فرصت رو بدید تا با روی کاغذ آوردن این مطالب آرامش پیدا کند. حالامی تونید با آرامش خیال تمرین های این هفته را دنبال کنید :

چه چیزهایی من را آزار میدن و دلیلش چیه؟

اولیت های زندگی من در این لحظه چی هست؟

ارزشمندترین فرد در زندگی من کی هست و چرا اینقدر بهش علاقه دارم؟

این هفته چی به آموخته هام اضافه شد؟ ( حتی اگر کلاس خاصی رو هم دنبال نمی کنید می تونید راجع به نکته های آشپزی که در رادیو شنیدید یا مطلبی که در کتاب دربارش مطالعه کردیدو … بنویسید )

اگر هیچ محدودیت زمانی نداشتم، اولین کاری که دوست داشتم انجام بدم چی بود؟

چه چیزی انرژی زیادی از من می گیره و باعث هدر رفتن انرژی من میشه؟ چطور می تونم جلوی اتلاف انرژیم رو بگیرم؟

 

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر