جدیدترین اخبار خودرو

اطلاعات شخصی کاربران کیبور اندرویدی Al.type به سرقت رفته است

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

اطلاعات شخصی کاربران کیبورد اندرویدی Al.type به سرقت رفته است.

طبق گزارشی که امروز توسط مرکز امنیتی Kromtech منتشر شده مشخص شد  که اطلاعات شخصی ۳۱،۲۹۳،۹۵۹ کاربر که از یک برنامه صفحه کلید اندروید به نام AI.type استفاده می کردند به سرقت رفته و در اینترنت منتشر شده است.

اطلاعات شخصی

دلیل لو رفتن این حجم از اطلاعات شخصی کاربران عدم حفاظت از رمز عبور برای سرور پایگاه داده برنامه های این کیبورد اعلام شده ، همچنین طبق گزارش حجم اطلاعات منتشر شده  ۵۷۷ گیگابایت تخمین زده شد. این برنامه، که در سال ۲۰۱۰ راه اندازی شد، حدود ۴۰ میلیون بار از فروشگاه Google Play دانلود شده است. براساس گزارش، علاوه بر ۳۱.۲ میلیون کاربر که اطلاعات شخصی آنها  لو رفته است، یک پایگاه داده دیگری نیز حاوی اطلاعات ۷۵۳۴۵۶ کاربر دیگر این برنامه است. اطلاعات موجود در این پایگاه های داده شامل اطلاعات ثبت نام مشتریان است. این اطلاعات شامل اطلاعاتی نظیر نام گوشی که برنامه روی آن دانلود شده بوده است، شماره IMEI منحصر به فرد دستگاهی که از برنامه استفاده می کرده است ، شبکه تلفن همراه که تلفن کاربر از آن استفاده می کرده است، نام صاحب تلفن، شماره پیامکی که مشتری در صورت بروز مشکلات امنیتی به برنامه داده بوده است، اطلاعات شخصی از قبیل اطلاعاتی که کاربران در شبکه های اجتماعی و پروفایل های خود منتشر کرده بودند از جمله تاریخ تولد، آدرس ایمیل، عکس ها و … را شامل می شود.

اطلاعات شخصی

 سایر اطلاعاتی که منتشر شد شامل نام برنامه های دانلود شده در گوشی های کاربران بود. برنامه ای که توسط Eitan Fitusi ایجاد شده است نسخه رایگان دارد که اطلاعات شخصی بیشتری را از نسخه پرداخت شده از کاربران جمع آوری می کند. AI.type می گوید که نگرانی اصلی آنها حفظ حریم شخصی کاربران است و متن هایی که با استفاده از صفحه کلید نوشته شده اند رمزگذاری شده است. اما ZD.Net این طور گفته است که به نظر می رسد که متن تایپ شده توسط کاربران روی سرورهای این کیبورد  ثبت شده و توسط شرکت نگهداری می شده است.

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر