جدیدترین اخبار خودرو

بروز انفجار و حریق در چند گوشی آیفون

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

گزارش‌ها حاکی از آن است که در چند روز اخیر تعدادی از گوشی‌های آیفون دچار انفجار یا حریق از ناحیه باتری دستگاه شده‌اند.

برای دومین بار در طول چند روز گذشته باتری یک دستگاه گوشی آیفون ساخت شرکت اپل در یکی از فروشگاه‌های این شرکت منفجر شده است. در تازه‌ترین مورد در اتاقی واقع در فروشگاه اپل در شهر والنسیای کشور اسپانیا باتری گوشی آیفون منفجر می‌شود و آتش می‌گیرد تا اندازه‌ای که اتاق مزبور پر از دود می‌شود. کارکنان این فروشگاه اقدام به خاموش کردن آتش می‌کنند و در همین حال ماموران آتش‌نشانی و پلیس نیز وارد صحنه ماجرا می‌شود که البته کاری از دست‌ آنها ساخته نبود. این اتفاق که ساعت ۱۳ و ۳۰ به وقت محلی رخ داد تلفات جانی در پی نداشته است.

گوشی‌های آیفون

از طرف دیگر، در روز سه‌شنبه همین هفته یکی از کارکنان فروشگاه اپل در زوریخ سوئیس ادعا کرد که باتری گوشی آیفون او دچار مختصر حریق شده است. این در حالی است که تاکنون هفت نفر گزارش داده‌اند که گوشی آیفون‌ها در حالی دچار حریق و انفجار شده است که در دست یا جیب آنها بوده است اما هیچ کدام آن قدر آسیب ندیده‌اند که روانه بیمارستان شوند.

شرکت اپل این اواخر تایید کرده است که سرعت زیاد سی‌پی‌یو در گوشی آیفون ۶ و مدل‌های بالاتر مشکل‌ساز بوده است. این شرکت همچنین اعلام کرده است که افزایش سرعت سی‌پی‌یو در این گوشی‌ها برای جلوگیری از ضعیف یا از کار افتادن باتری دستگاه بوده است. در نتیجه شرکت اپل با توجه به بروز مشکل در برخی نمونه‌های گوشی آیفون اقدام به کاهش قیمت آنها از ۷۹ تا ۲۹ دلار تا پایان سال گذشته میلادی کرده است.

پیشنهاد ما :  کارت حافظه جانبی میکرو SDXC با گنجایش 512 گیگابایت در راه است

گوشی‌های آیفون

بسیاری از فروشگاه‌های اپل این روزها به دلیل تعویض باتری گوشی‌های آیفون دچار مشکل مشغله و کار فراوان پیدا کرده‌اند که همین امر احتمالا موجب افزایش وقوع حریق و انفجار شده است.

منبع: Phonearena

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

برچسب ها :
نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر