جدیدترین اخبار خودرو

با ۲۰ مورد از امکانات اپل واچ (با دستور العمل کامل) آشنا شوید، قسمت دوم

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

با ۲۰ مورد از امکانات اپل واچ به همراه دستور العمل کامل آن ها آشنا شوید، قسمت دوم

در قسمت اول این مطلب با تعدادی از امکانات اپل واچ آشنا شدیم. اگر شما هم یکی از این گجت های جالب را دارید به شما پیشنهاد می کنم قسمت دوم را هم از ندهید! 

امکانات اپل واچ

اگر چپ دست هستید ساعت را بچرخانید

شما می توانید برجستگی کنار ساعت را از بخش بالایی راست صفحه به بخش پایینی چپ آن منتقل کنید. در اپلیکیشن آیفون واچ به General بروید و گزینه ی Orientation را انتخاب کنید. سپس انتخاب کنید که ساعت را روی کدام مچ دستتان می بندید و دوست دارید که این برجستگی کجای ساعت قرار بگیرد.

اپلیکیشن ها را مرتب کنید

اگر ساعت شما WatchOS 4 دارد و شما ترجیح می دهید که اپلیکیشن هایتان را مرتب کنار هم داشته باشید، صفحه ی اپلیکیشن ها را لمس کنید و نگه دارید. در این قسمت می توانید از شر آیکون های بدون اسم خلاص شوید و لیستی بر اساس حروف الفبا داشته باشید. برای گشت و گذار در این لیست از برجستگی کوچک کنار ساعت استفاده کنید. هر زمان که بخواهید می توانید این لیست را دوباره جابجا کنید.

امکانات اپل واچ

تغییر شکل ظاهری ساعت

یکی از امکانات اپل واچ این است که می توانید از شکل های مختلف آن استفاده کنید. مثلا صفحه ی زمینه ی گدار و یا ساعت های آنالوگ. انتخاب شما به اپلیکیشن هایی که استفاده می کنید بستگی دارد. برای نگاه کردن این ساعت ها از گوشه ی ساعت صفحه را به راست و یا چپ بکشید، هر کدام را که پسندیدید انتخاب کنید. همینطور می توانید از اپلیکیشن واچ آیفون و از تب Face Gallery گزینه های مختلف را بررسی کنید.

اگر دوست دارید رنگ ها را به سلیقه ی خودتان تغییر دهید روی صفحه فشار دهید. سپس به راست و چپ صفحه را کشید و برجستگی کنار ساعت را بچرخانید تا گزینه ی مورد نظر انتخاب شود. اگر قصد دارید اطلاعات اضافی روی صفحه نمایش داده شود و از این جهت از اپلیکیشن های ثانویه استفاده می کنید اپلیکیشن واچ روی آیفون را باز کنید و به My Watch بروید. Edit را بزنید و با استفاده از دکمه های + و – انتخاب کنید. حالا می توانید صفحه ی ساعت را انتخاب کنید. با استفاده از برجستگی کنار ساعت ظاهر مورد نظر را انتخاب کنید.

امکانات اپل واچ

خودتان را گول بزنید

اگر همیشه دیر می رسید و دوست دارید برای اینکه کمی سروقت باشید ساعتتان را جلو بکشید می توانید این کار را انجام دهید. اپلیکیشن تنظیمات ساعت را باز کنید Time را انتخاب کنید و ۰+ min را بزنید. برجستگی کوچک کنار ساعت را بچرخانید و ببینید که می خواهید چند دقیقه جلوتر باشید. سپس Set را بزنید. نگران نباشید، بقیه ی امکانات اپل واچ طبق ساعت اصلی کار می کند.

اسکرین شات بگیرید

برجستگی کنار ساعت را همزمان با دکمه ی کناری فشار دهید تا از صفحه ی ساعت اسکرین شات بگیرید. برای روشن یا خاموش کردن این تنظیمات (احتمالا می خواهید این امکان برای شما مزاحمت ایجاد نکند و در اپلیکیشن آیفون نمایش داده نشود) اپلیکیشن واچ آیفون را باز کنید. My Watch و بعد General را بزنید. پایین بروید و Enable Screenshots را روشن کنید.

امکانات اپل واچ

از Apple Pay استفاده کنید

برای استفاده از اپل پی اطمینان حاصل کنید که ساعت شما رمز عبور دارد و به iCloud وارد شده است. سپس به اپلیکیشن واچ روی آیفون کردیت، دبیت و یا کارت وارد کنید. گزینه ی My Watch را انتخاب کنید و بعد Wallet & Apple Pay را بزنید. گزینه ی Add Credit را بزنید و بقیه ی مراحل را دنبال کنید.

به محض اینکه از بانک تاییدیه ارسال شد آماده ی پرداخت هستید. برای فعال کردن اپل پی دکمه ی کنار ساعت را دوبار فشار دهید. برای انتخاب کارت مورد نظر صفحه را به راست و یا چپ بکشید. حالا ساعت را به دستگاه پرداخت نزدیک کنید.

از یک اپلیکیشن به اپلیکیشن دیگر بروید

از آنجایی که صفحه ی ساعت بسیار کوچک است رفتن از یک اپ به اپ دیگر به چندین گزینه احتیاج دارد. اگر می خواهید مدام بین اپ ها رفت و آمد کنید یکی از امکانات اپل واچ به شما کمک می کند. برجستگی کنار ساعت را دو بار فشار دهید. این کار شما را به اپی که اخیرا زیاد استفاده کرده اید می برد.

امکانات اپل واچ

پیدا کردن کسی

چه در یک کافی شاپ باشید و یا چه در یک کنفرانس بزرگ، می توانید به کسی که با شما قرار ملاقات دارد پیام بدهید و او را سریع تر پیدا کنید. اپلیکیشن Messages روی اپل واچ را باز کنید و آیکون قلب را فشار دهید و نگه دارید. حالا Send Location را بزنید.

از طریق سیری و یا power nap ساعت زنگ بگذارید

اطمینان حاصل کنید که سیری آماده ی کار روی ساعت است. اول از همه اپلیکیشن تنظیمات روی آیفون را باز کنید و به Siri & Search بروید و دکمه ی هوم را بزنید. سپس اطمینان حاصل کنید که به شبکه ی WiFi قدرتمند متصل هستید و یا آیفون با ساعت متصل است.

حالا برجستگی ساعت را فشار دهید و بگویید: Hey Siri, set an alarm for X minutes from now. وقتی زمان بیدار شدن فرا برسد ساعت روی مچ دست شما ضربه ی آرامی وارد می کند.

خشک کردن ساعت

اگر دوست دارید در حین شنا ساعت به دست داشته باشید با تخلیه ی آبی که به سوراخ ها وارد می شود آن را خشک کنید. اگر از اپ Swimming استفاده می کنید ساعت می داند که چه زمانی شنای شما تمام شده و به شما می گوید که برجستگی کنار ساعت را بچرخانید تا آب خارج شود. اگر می خواهید این کار را بصورت دستی انجام دهید صفحه ی ساعت را به بالا بکشید تا Control Center باز شود و سپس آیکون water droplet را بزنید و برجستگی را بچرخانید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر