جدیدترین اخبار خودرو

با ۲۰ مورد از امکانات اپل واچ (با دستور العمل کامل) آشنا شوید، قسمت اول

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

با ۲۰ مورد از امکانات اپل واچ به همراه دستور العمل کامل آن ها آشنا شوید (قسمت اول)

روزانه ده ها نفر از کسانی را می بینیم که برای چک کردن زمان گوشی را از داخل جیب و یا کیف بیرون می آورند. البته این در صورتیست که گوشی مدام در دستشان نباشد. برای بقیه این کار بر عهده ی اپل واچ قرار گرفته. این گجت فلزی و شیشه ای که در تمام فعالیت های روزانه از جمله ورزش همراه شماست. از آنجایی که ممکن است کاربران میان طرز کار آیفون و اپل واچ شباهتی پیدا نکنند و کار کردن با آن برایشان مشکل باشد این ساعت به کاربر طرز کار را آموزش می دهد. موقعیتی بوجود می آورد که برای آیفون و مک به عنوان یک ریموت کنترل عمل کند. اگر همین حالا اپل واچ دارید و یا قصد دارید یکی از این ساعت های زیبا را خریداری کنید ما ۲۰ مورد از امکانات اپل واچ را به شما معرفی می کنیم:

امکانات اپل واچ

با آنلاک کردن گوشی ساعت را هم آنلاک کنید

اگر آیفون و ساعت شما با هم pair شده اند هر زمان که آیفون را آنلاک می کنید لازم نیست دوباره ساعت را هم آنلاک کنید و یا برای وارد کردن رمز عبور وقت صرف کنید. روی آیفون به اپلیکیشن Watch وارد شوید از منوی Passcode به یک گزینه ی Unlock With iphone وارد می شوید. برای فعال کردن این گزینه می توانید از منوی تنظیمات ساعت هم وارد شوید. به Passcode وارد شوید سپس گزینه ی Unlock with iphone را بزنید.

هر زمان که ساعت را استفاده می کنید با فشار دادن Digital Crown صفحه را روشن کنید. برای آنلاک کردن ساعت آیفونتان را آنلاک کنید. این فرآیند تنها زمانی قابل استفاده است که ساعت روی دست شما بسته شده باشد.

امکانات اپل واچ

مک را از طریق ساعت آنلاک کنید

یکی دیگر از امکانات اپل واچ  این است که کسانی که از مک استفاده می کنند می توانند با استفاده از ساعت آن را آنلاک کنند. مک شما باید سال ۲۰۱۳ به بعد خریداری شده باشد. مک باید سیستم عامل سیرا داشته باشد. اپل واچ هم باید به watchOS 3 یا جدیدتر مجهز باشد. آیفون شما باید iOS 9 و یا جدیدتر داشته باشد. وارد شدن به تمام گجت ها باید با یک حساب کاربری iCould انجام شود.

پیشنهاد ما :  رژیم سلبریتی ها: این رژیم ها را بشناسید و بدانید که تا چه حد مضر هستند

روی آیفون رمز عبور دو مرحله ای قرار بدهید. به اپلیکیشن تنظیمات وارد شوید و به منوی iCould بروید. در منوی بعدی اسم حساب کاربریتان را بزنید. به دنبال آن Password & Security است. اگر رمز عبور دو مرحله ای در حالت فعال قرار نگرفته Verification Code بگیرید سپس کد را وارد کنید تا این قسمت فعال شود. سپس اطمینان حاصل کنید که مک و ساعت شما هر دو پسورد دارند.

به محض اینکه با موفقیت گجت ها را به روز رسانی کردید می توانید با استفاده از اپل واچ به مک وارد شوید. این عملکرد را از طریق System Preferences روی مک فعال کنید. به Security & Privacy وارد شوید و زیر قسمت General کادری نوشته با عنوان Allow your Apple Watch to unlock your Mac. حالا هربار که با ساعت جلوی مک می نشینید مک خود به خود آنلاک می شود.

امکانات اپل واچ

نوشته ها را کمی درشت تر کنید

سایز معمول نوشته ها در اپل واچ خیلی ریز است. اگر می خواهید نوشته ها را درشت تر کنید و یا برای اینکه تمام نوشته ها در صفحه جا شود آن را ریز تر کنید یکی از امکانات اپل واچ همین مورد است. به اپلیکیشن واچ بروید و روی My Watch کلیک کنید. گزینه ی Brightness & Text Size را پیدا کنید و درجه آن را مطابق با سلیقه ی خود کم یا زیاد کنید.

اگر دوست دارید که سایز مورد نظر را دقیقا روی صفحه ببینید اپلیکیشن تنظیمات ساعت را باز کنید و Brightness & Text Size را بزنید و Text Size را انتخاب کنید. برای تغییر سایز نوشته ها پیچ ساعت را بپرخانید. برای اینکه خواندن نوشته ها برای شما راحت تر شود در منوی سایز نوشته ها bold را انتخاب کنید.

پیشنهاد ما :  بیتکوین چیست ؟ 10 نکته در مورد بیتکوین که حتما باید بدانید

امکانات اپل واچ

آیفون را پینگ کنید

شاید برای شما پیش آمده باشد که حسابی دیرتان شده باشد و نتوانید آیفونتان را پیدا کنید. از این مورد از امکانات اپل واچ استفاده کنید. برای اینکه گوشی را سه سوته پیدا کنید قسمت پایینی صفحه را بالا بکشید تا مرکز کنترل باز شود. حالا باید هر دو دستگاه به یک سیستم Wi-Fi و یا بلوتوث وصل شده باشند. به این ترتیب علامت آیفون سبز رنگ نمایش داده می شود.

برای پیدا کردن آیفون دکمه ی پینگ آیفون در مرکز کنترل را بزنید. این علامت شکل آیفونی ست که امواجی از آن متساعد می شود. به محض اینکه این دکمه را بزنید آیفون صدایی از خود تولید می کند حتی اگر سایلنت باشد. اگر به کمک بصری نیاز دارید این دکمه را فشار دهید و نگه دارید به این ترتیب آیفون فلش می زند. 

امکانات اپل واچ

مزاحمت ها را حذف کنید

اگر ساعت شما در حالتی قرار گرفته که قرار ملاقات های ثبت شده و پیام ها را با صدا اطلاع میدهد و شما فراموش کرده اید که آن را سایلنت کنید هیچ جای نگرانی وجود ندارد چون یکی از امکانات اپل واچ برای چنین شرایطی است. به اپلیکیشن واچ آیفون بروید و تب My Watch را باز کنید و به Sound & Haptics بروید. Cover to Mute function را فعال کنید. سپس سه ثانیه با دست روی صفحه ی ساعت را بپوشانید تا آن را در حالت سایلنت قرار بدهید.

استفاده از تقویم

اگر از ساعت برای نگاه کردن به تقویم استفاده می کنید می توانید برجستگی کنار ساعت را بچرخانید تا روزهایی که ثبت کرده اید را چک کنید. برای فعال کردن این امکان از اپلیکیشن واچ روی آیفون استفاده کنید. به تنظیمات Clock بروید و Time Travel را روشن کنید. در همان حال که مشغول نگاه کردن به تقویم هستید با فشار دادن برجستگی کنار ساعت به تاریخ و ساعت فعلی باز می گردید.

امکانات اپل واچ

پاک کردن نوتیفیکیشن ها

اگر نوتیفیکیشن های شما جمع شده اند می توانید تک به تک و یا همه ی آن ها را باهم پاک کنید. مرکز کنترل ساعت را باز کنید. اگر می خواهید یک نوتیفیکیشن را حذف کنید روی صفحه انگشتتان را از راست به چپ بکشید تا یک X ظاهر شود. حالا این X را بزنید. اگر می خواهید همه ی نوتیفیکیشن ها را با هم پاک کنید، روی صفحه را فشار دهید و نگه دارید. حالا X ظاهر شده را بزنید.

پیشنهاد ما :  اپل تولید آیفون با باطری های کارآیی کم را کاهش می دهد

منتقل کردن تماس به آیفون

اگر یک تماس تلفنی را روی ساعت پاسخ داده اید ولی به خاطر مسائل امنیتی تمایل دارید آن را به گوشی منتقل کنید برجستگی کنار ساعت را بچرخانید تا Answer ظاهر بشود و آن را بزنید. اگر گوشی شما در حالت آنلاک قرار دارد برای منتقل کردن تماس Touch to return to call را روی آیفون بزنید. فشار دادن نوار سبز هم تماس را منتقل خواهد کرد.

امکانات اپل واچ

ذخیره کردن باتری در تمرین های ورزشی طولانی

از Workout Power Saving Mode استفاده کنید که سنسور ضربان قلب ساعت را غیر فعال می کند و باتری کمتری مصرف می شود. روی اپلیکیشن واچ آیفون به قسمت My Watch بروید. در قسمت General می توانید Workout Power Saving Mode را پیدا کنید. هشدار! استفاده از این امکان ساعت ممکن است روی کالری شماری آن تاثیر بگذارد.

متوقف کردن رکورد دوندگی

دونده های حرفه ای می دانند که متوقف کردن رکوردر گوشی چقدر سخت است. بیشتر اپلیکیشن ها از جمله اپلیکیشن Workout ساعت اپل دکمه ای دارند که به شما اجازه می دهند متوقف شوید. البته این سیستم کاملا دستی است. در مقابل ساعت تمام حرکات را زیر نظر می گیرد و وقتی می ایستید خود به خود متوقف می شود. برای فعال کردن این حالت به اپلیکیشن آیفون ساعت بروید و به My Watch وارد شوید و زیر قسمت Workout گزینه ی Running Auto Pause را فعال کنید.

 

 

 

 

 

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۱)

افزودن نظر