جدیدترین اخبار خودرو

چینی‌ها می‌گویند شرکت اپل آرم اپ‌استور را از آنها دزدیده است!

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

شرکت چینی «کان» از شرکت اپل به دلیل استفاده از آرم این شرکت در بخش اپ استور شکایت کرد.

شرکت اپل از آن شرکت‌هایی است که همیشه به دلیلی بر سر زبان‌ها است. البته بخشی از نقل محافل بودن این شرکت جزو مسایل حاشیه‌ای و جانبی است که کمتر به چشم می‌آید چون شرکت اپل آن قدر به واسطه تولید و عرضه محصولات متنوع در دنیای فن‌آوری مشهور است که دیگر مسایل پیرامون آن به چشم نمی‌آیند. با این همه، یک شرکت تولید پوشاک چینی به نام «کان» (Kon) از شرکت اپل به اتهام کپی‌بردار از آرم این شرکت که برای بخش اپ استور خود مورد استفاده قرار داده شکایت کرده است.

اپل

این شرکت چینی همچنین از شرکت اپل خواسته است تا ضمن معذرت‌خواهی در رسانه‌های خبری جهان بابت کار خلافی که کرده است غرامت هم پرداخت کند. چینی‌ها حتی پا را فراتر گذاشته و از اپل خواسته‌اند تا فروش محصولات خود با آرم و نشانه کنونی خودداری کند.

در ماه اوت کنونی بود که شرکت اپل دست به تغییر آرام بخش اپ استور خود زد. آرم قبلی عبارت از دایره‌ای بود که در آن یک مداد، یک برش و یک خط کش به شکل مثلث دیده می‌شد اما آرم جدید اکنون همان چیزی است که بر کلاه کارگر شرکت چینی کان و هم در بخش اپ استور نقش بسته است.

دادگاه در چین حق را به شرکت کان داده است و شرکت اپل را ملزم و مکلف به پرداخت غرامت کرده است. این دادگاه از مسئولان شرکت اپل خواسته است تا ظرف مدت چند هفته نسبت به جلب رضایت دست‌اندرکاران شرکت کان و پرداخت غرامت به آنها اقدام کند.

شرکت اپل

شرکت اپل تاکنون چندین و چند بار با شرکت‌های متعدد بر سر موضوعات مختلف درگیر شده و کارش به مراجع قضایی کشیده است. برای مثال، همین چند وقت پیش بود که این شرکت با شرکت کوالکام در زمینه ساخت و تولید تراشه‌های پردازنده نامی مشهور و پرآوازه است بر سر موضوع نقض حقوق ثبت اختراع وارد نزاع شد و کارش به دادگاه کشیده شد.

خلاصه این که سالی نیست که از شرکت اپل شکایت نشود. یک مورد دیگر به دعوای بین این شرکت با یک شرکت هندی به نام «وی‌یوه» (Vyooh) مربوط می‌شود که ضمن آن این شرکت هندی که در کار تولید نرم‌افزار است از شرکت اپل به دلیل استفاده از نام «SplitView» در تبلت آیپد شکایت به محاکم قضایی برد. نام SplitView نام یکی از قابلیت‌های تبلت آیپد است که کاربر با استفاده از آن می‌تواند دو برنامه کاربردی را باز کند و کاری مانند قابلیت split-screen multitasking در پلتفرم اندروید انجام می‌دهد.

منبع: phoneradar

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

برچسب ها : ,
نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر