جدیدترین اخبار خودرو

تحلیل فیلم برادرم خسرو (هشدار! احتمال لو رفتن داستان فیلم)

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (تعداد آرا : 15٫005)
Loading...

تحلیل فیلم برادرم خسرو (هشدار! احتمال لو رفتن داستان فیلم وجود دارد)

در صورتیکه این فیلم را ندیده اید خواندن تحلیل فیلم برادرم خسرو می تواند بخش هایی از آن را لو بدهد. فیلم برادرم خسرو به کارگردانی احسان بیگلری در سی و چهارمین دوره ی جشنواره ی فیلم فجر حضور داشت و توانست تندیس بهترین فیلم بلند سوئد را بدست بیارود. در سینمای ایران کمتر فیلمی را می بینیم که منحصرا به اختلالات روانی بپردازد. همین مسئله می تواند فیلم برادرم خسرو را به اثری جذاب و دیدنی تبدیل کند. برخی از قسمت های فیلم روندی یکنواخت دارد. با این حال بازی دیدنی شهاب حسینی توانسته تمام کاستی های آن را بپوشاند. او به خوبی توانسته نقاط بالا و پایین اختلال دو قطبی را به تصویر بکشد. به طوری که بیننده بدون نیاز به هیچ دانش قبلی از این اختلال، کاملا آن را لمس می کند. البته کسانی که در زمینه ی روانپزشکی تخصص دارند با دیدن این فیلم خیلی راحت به نواقص کوچک آن پی می برند.

تحلیل فیلم برادرم خسرو

برادرم خسرو که در سال جاری به اکران سینماهای کشور در آمد در هفته ی اول تیر ماه با یک میلیارد و هفتصدو سی میلیون تومان فروش دومین فیلم پر بیننده ی هفته شد.

تحلیل فیلم برادرم خسرو

اگر بخواهیم به تحلیل فیلم برادرم خسرو بپردازیم باید بگوییم که تمرکز اصلی این فیلم روی خسرو و ناصر است. این دو برادر از لحاظ اخلاقی و رفتاری هیچ شباهتی با هم ندارند. خسرو (شهاب حسینی) نقش بیمار اختلال دو قطبی را بازی می کند با این حال برادرش ناصر که به ظاهر فرد معقول و منظمی است درون پرآشوبی دارد و در صحنه هایی از فیلم این آشفتگی را بروز می دهد. 

پیشنهاد ما :  بیتکوین چیست ؟ 10 نکته در مورد بیتکوین که حتما باید بدانید

تحلیل فیلم برادرم خسرو

خسرو در تمام طول زندگی هیچ گاه از سوی خانواده حمایت درستی نداشته و به خاطر موفقیت های برادر بزرگترش ناصر ملامت شده. حالا در این دوره ی چند روزه که خسرو مهمان خانواده ی ناصر است، ناصر در نقش پدر ملامت گر ظاهر شده و نسبت به اختلال روانی او واکنش های نامتناسب نشان می دهد و او را اصلا درک نمی کند. شاید این فیلم بتواند برای خانواده هایی که چنین بیمارانی در میان خود دارند یک تلنگر محسوب شود. آیا واقعا ما برخورد مناسب با بیماران روانی را به خوبی می دانیم؟

تحلیل فیلم برادرم خسرو

تنها کسی که توانسته در این خانواده خسرو را درک کند همسر ناصر است. هنگامه قاضیانی در این فیلم بازی خیره کننده ای نداشته و یکی از کاراکتر های خنثی بوده است.

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر