جدیدترین اخبار خودرو

کمپانی بیر چهل کامیون TESLA SEMI سفارش می دهد

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

تسلا (TESLA) همچنان به مشتریان بالقوه زیادی احتیاج دارد.

اگر در چند سال آینده شما یک کامیون TESLA SEMI در جاده ها ببنید، حتما در حال تحویل محصولات نوشیدنی کمپانی های بزرگ می باشد. کمپانی انهایزر-بوش (Anheuser-Busch) که یکی از بزرگترین شرکت های نوشیدنی در جهان می باشد، نام خود را در صدر بزرگترین سفارش دهنده های این کامیون الکتریکی در گزارشات رسیده قرار داده است.

این شرکت، به کامیون های تسلا علاقه مند بوده است، چرا که آنها تا سال ۲۰۲۵ به میزان ۳۵ درصد از تولید دی اکسید کربن خود را کاهش خواهند داد و دستیبای به چنین هدفی بدین معنی است که هر ساله شاهد کاهش تولید دی اکسید کربن، در حدود ۵۰۰ هزار خودرو در سراسر جاده های جهان خواهیم بود.

جیمز سمبوت (James Sembrot) مدیر ارشد شرکت استراتژی حمل و نقل می گوید: “در انهایزر-بوش ما دائما به دنبال راه های جدیدی برای ایجاد زنجیره تامین محصولات خود، به صورت پایدار، کارامد و نوآورانه هستیم. این سرمایه گذاری در کامیون های سری SEMI شرکت تسلا ما را در رسیدن به این هدف یاری می کند و باعث می شود که بتوانیم ایمنی جاده ها را بهبود داده و اثرات زیست محیطی ناشی از انتشار دی اکسید کربن را کاهش دهیم.”

TESLA SEMI در ماه نوامبر معرفی شد و تعدادی از شرکت های بزرگ نیز رزورهای خودشان را تقدیم این شرکت کردند. وال مارت (Wal-Mart) که یک شرکت خرده فروشی آمریکایی می باشد، قصد دارد تا ۱۵ کامیون خریداری کند که پنج تای آن برای شعبه آمریکا و ده تای آن نیز برای کانادا خواهد بود. کمپانی J.B. Hunt که یک اپراتور بزرگ ناوگان کامیون می باشد، چندین عدد کامیون SEMI را برای استقرار در ساحل غربی آمریکا خریداری خواهد کرد.

با فرض اینکه هر کدام از این SEMI ها سرعتی بالغ بر ۶۰ مایل بر ساعت داشته باشند، تسلا معتقد است که این کامیون می تواند ۵۰۰ مایل را با یک بار شارژ و با حداکثر وزن طی نماید. یکی از سوپر شارژهای خورشیدی تسلا به کار گرفته شده در SEMI، می تواند در عرض ۳۰ دقیقه و با ۴۰۰ متر حرکت خودش را بازیابی کند. از صفر تا ۶۰ این کامیون در حدود ۲۰ ثانیه طول می کشد، آن هم زمانی که کامیون در حال بکسل باشد. تسلا وعده داده است که تولید نهایی این کامیون در سال ۲۰۱۹ آغاز شود، اگرچه در حال حاضر این شرکت با تاخیر تولید مدل ۳ خودش نیز مواجه بوده است.

این کامیون ها با سیستم نیمه مستقل پیشرفته خودکار مخصوص تسلا مجهز خواهند شد، که قابلیت رانندگی در مسیرهای بزرگراهی را به خوبی ایفا می کند. سال گذشته یک کامیون مستقل از اوبر (Uber) از اولین حمل و نقل تجاری، توسط کامیون خود رونمایی کرد که یک ناوگان نوشیدنی را برای ۱۳۲ مایل پیمود و به مقصد رساند.

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر