جدیدترین اخبار خودرو

نور آبی گجت های مختلف که خواب شب را از شما می گیرند را حذف کنید

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

نور آبی گجت های مختلف که خواب شب را از شما می گیرند را حذف کنید

نور آبی که از دستگاه اندرویدی، iOS و ویندوز ۱۰ منتشر می شود می تواند مغز شما را گول بزند و تصور کند این نور مربوط به روز است. این نور تنها برای استفاده در روز است و می تواند خوابتان را در شب با مشکلاتی روبرو کند. چطور می توانیم این نور آبی را از گجت هایمان حذف کنیم؟ در iOS حالت شب در واقع دمای صفحه نمایش را تغییر می دهد تا نور آن کمتر تحریک کننده باشد. روی اندروید اپلیکیشن های مختلفی هستند که می توانند این مشکل را حل کنند. آخرین به روز رسانی که برای ویندوز ۱۰ ارائه شده یک حالت نور شب دارد که دمای نور صفحه را تغییر می دهد. با هم نگاهی به این سه پلتفورم می اندازیم:

نور

آیفون یا آیپد

اطمینان حاصل کنید که آیفون شما با iOS نسخه ی ۹.۳ و یا بالاتر کار می کند. سپس به قسمت ستینگ بروید و بعد روی Display & Brightness کلیک کنید. در این صفحه روی ستینگ Night Shift کلیک کنید. این گزینه دمای صفحه را گرم تر می کند در نتیجه دیگر از نور آبی خبری نیست. حالت شب گزینه های مختلفی در اختیار شما قرار می دهد.

روی دکمه ی Scheduled کلیک کنید سپس قسمتی که From و To Times نوشته شده را انتخاب کنید. در این قسمت می توانید ساعت های شروع و پایان حالت شب را انتخاب کنید. در نتیجه وقتی در رخت خواب قرار گرفتید این حالت روشن شود. یا زمان یک ساعت قبل از خواب را انتخاب کنید و زمانی که معمولا بیدار می شوید را برای پایان آن انتخاب کنید.

به علاوه می توانید حالت شب را بصورتی تنظیم کنید که از غروب تا طلوع باشد. اگر این گزینه را ندیده اید به قسمت ستینگ بروید و بعد روی Privacy و بعد روی Location Services کلیک کنید. به پایین صفحه بروید تا Location Services را ببیند. حالا System Services را بزنید و گزینه ی Setting Time Zone را روشن کنید. به صفحه ی Night Shift ستینگ برگردید و روی Scheduled Times کلیک کنید. حالا می توانید گزینه ی از غروب تا طلوع را ببینید.

نور

حالا به صفحه ی Night Shift بروید و روی گزینه ی Manually Enable Until Tomorrow کلیک کنید. حالا نور آبی کاملا حذف می شود و تا فردا صبح هیچ خبری از آن نخواهد بود. اگر می خواهید دمای حالت شب با همان Night Shift را تغییر دهید می توانید اسلایدیر را به طرف More Warm و یا Less Warm حرکت دهید. اگر می خواهید در طول شب خواب خوبی داشته باشید نورهای گرم تر گزینه ی بهتری برای شما هستند ولی بهتر است بالانس مناسبی پیدا کنید تا نگاه کردن به صفحه لذتبخش باشد. بهتر است با این تنظیمات بازی کنید تا دمای مناسب برای صفحه را پیدا کنید.

همینطور می توانید از طریق Control Center حالت شب را روشن کنید. از پایین صفحه انگشتتان را به بالا بکشید تا Control Center باز شود و سپس دکمه ی مربوط به حالت شب را بزنید.

نور

دستگاه های اندرویدی

گوگل در نسخه ی اولیه ی اندروید Nougat که مخصوص دولوپرهاست یک حالت شب قرار داده بود ولی در نسخه ی نهایی آن این حالت کاملا حذف شده بود. جای هیچ نگرانی نیست شما می توانید به جای این حالت از یکی از اپلیکیشن های مخصوص این کار استفاده کنید.

Blue Light Filter

این اپلیکیشن به شما اجازه می دهد دمای رنگ ها را تنظیم کنید و به شما توصیه می کند که آن را در حالتی تنظیم کنید که خوابتان دچار مشکل نشود. شما می توانید روشنی و درصد نور تصویر و همینطور زمانی که می خواهید این حالت بصورت خودکار روشن و خاموش شود را تعیین کنید.

sFilter

این اپلیکیشن به شما اجازه می دهد بصورت دستی فیلتر نور آبی را روشن کنید و یا طوری برنامه ریزی کنید که در ساعت های مشخصی از روز یا شب روشن یا خاموش شود. همینطور می توانید آیکون شورتکات داشته باشید تا برای روشن کردن فیلتر مجبور نباشید هر بار اپلیکیشن را باز کنید.

نور

Twilight

این اپلیکیشن بهترین حالت نور را به شما توصیه می کند و می توانید برای روشن کردن فیلتر آبی اسلایدر را حرکت دهید. همینطور می توانید همیشه فیلتر را در حالت فعال قرار دهید، از طلوع تا غروب آن را روشن کنید و یا در زمان های خاص مورد نظر خودتان روشن یا خاموش کنید.

ویندوز ۱۰

آیا قبل از اینکه بخوابید از یک کامپیوتر و یا تبلت ویندوزی استفاده می کنید؟ شما می توانید خیلی ساده همین مراحل را پیاده کنید تا شب خوب بخوابید. با استفاده از Creators Update که گزینه های مختلفی برای نور شب در اختیار شما قرار می دهد می توانید صفحه نمایش را گرمتر کنید. 

ابتدا Creators Update را نصب کنید. روی دکمه ی استارت کلیک راست کنید تا منوی Power نمایش داده شود. اگر در قسمت منو ستینگ را می بینید پس Creators Update را دارید ولی اگر هنوز قسمت کنترل پنل را می بینید احتمالا آخرین نسخه از آن را ندارید. در این حالت به این وبسایت بروید و گزینه ی Update Now زیر Windows 10 Creators Update now available را بزنید.

نور

حالا دکمه ی استارت را بزنید و بعد به ستینگ بروید و سیستم را بزنید. در صفحه ی سیستم اطمینان حاصل کنید که اولین تنظیمات برای صفحه نمایش فعال هستند. برای فعال کردن حالت شب روی گزینه ی Night light settings کلیک کنید. حالا Turn on now را کلیک کنید تا حالت نور شب فعال شود. حالا صفحه نمایش شما نور گرمتری نشان می دهد.

با کشیدن اسلایدر به راست و چپ می توانید دمای رنگ ها را تغییر دهید. کشیدن اسلایدر به چپ دما را گرم تر و کشیدن آن به راست دما را سرد تر نشان می دهد. اسلایدر را هرجایی که مناسب می دانید قرار دهید و این همان نوری خواهد شد که شب ها می بینید. حالا می توانید نور شب را بصورتی تنظیم کنید که بصورت خودکار روشن و خاموش شود. گزینه ی Schedule night light را روشن کنید. شما دو گزینه دارید. می توانید نور را از غروب تا طلوع تغییر دهید و یا زمان مورد نظر خودتان را اعمال کنید. اگر می خواهید نور با توجه به ساعت غروب و طلوع تغییر کند باید سرویس موقعیت مکانی شما روشن باشد. Location Settings را بزنید.

 

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر