جدیدترین اخبار خودرو

ادعای سامسونگ مبنی بر جاسازی حسگر اثر انگشت و دوربین سلفی در صفحه نمایش گوشی

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

سامسونگ ادعا می‌کند که توانسته است تا قابلیت‌های حسگر اثر انگشت و دوربین سلفی را در صفحه نمایش گوشی هوشمند جا بدهد.

اگرچه جای هیچ شگفتی نیست که شرکتی همچون ویوو (Vivo) تمام تلاش خود را به کارگرفته تا به مثابه نخستین شرکتی شاخته شود که حسگر اثر انگشت را در صفحه نمایش گوشی هوشمند جاسازی کند اما همین موضوع باعث شده تا شرکت‌هایی مانند سامسونگ، اپل، هوآویی و مشابه آنها که صدها میلیون دلار در این زمینه هزینه کرده‌اند چاره‌ای به جز دست جنباندن در این باره نداشته باشند.

حسگر اثر انگشت

ناگفته پیدا است که همه این شرکت‌ها در حال کار بر روی نسخه اختصاصی خود از حسگر اثر انگشت در صفحه نمایش هستند اما مهم نتیجه کار و البته سرعت عمل در عرضه محصولی است که در این راستا به دست می‌آید. از ظاهر امر چنان برمی‌آید که شرکت سامسونگ اندکی بر اهتمام خود در این باره افزوده است چراکه این شرکت نه تنها حسگر اثر انگشت بلکه توانسته تا دوربین را نیز در بخشی از صفحه نمایش گوشی هوشمند جا بدهد.

چنین ادعایی را دست کم می‌توان از تازه‌ترین پتنت این شرکت متعلق به کره جنوبی که در سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) به ثبت رسانده شاهد بود. سامسونگ به منظور جلوگیری از اضافه شدن قابلیتی در قسمت بالای صفحه نمایش توانسته است تا دوربین سلفی و حسگرهای دیگر را جملگی در صفحه نمایش کنار هم قرار بدهد.

حسگر اثر انگشت

حقیقت امر اما این است که سامسونگ در این باره اعلام کرده است که دوربین و حسگرهای مربوطه را در حفره‌‌‌هایی جاسازی کرده است که در بخشی از صفحه نمایش گوشی هوشمند ایجاد شده است. چنین راه‌ حلی هرچند هوشمندانه و نوآورانه است ولی هنگامی که به وهله عمل درآید ای بسا به سامان رسیدن آن بسیار دشوارتر از آن چیزی باشد که در نظر ما می‌آید. نیمه پر لیوان با این همه آن است که گوشی هوشمند به نمایش درآمده در پتنت مزبور از نسبت تصویر ۱۰۰ درصد در قیاس با بدنه دستگاه برخوردار است.

منبع: Letsgodigital

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

برچسب ها :
نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر