جدیدترین اخبار خودرو

رژیم سلبریتی ها: این رژیم ها را بشناسید و بدانید که تا چه حد مضر هستند

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

رژیم سلبریتی ها: این رژیم ها را می شناسید؟ می دانید که تا چه حد مضر هستند؟

آذر ماه شکلات خوردن قبل از ساعت نه صبح و شیرینی خوردن های گاه و بیگاه است. همه ی ما دوست داریم در این فصل از سال از خوراکی هایی استفاده کنیم که ارزش غذایی بیشتری دارند. همه ی ما می دانیم که رژیم های بی پایه و اساس ناگهانی کاملا مضر هستند با این حال ممکن است به دام رژیم هایی بیفتیم که افراد مشهور پیشنهاد می دهند. حالا لیستی از این رژیم سلبریتی ها منتشر شده و به شما پیشنهاد می شود نه حالا و نه هیچ زمان دیگری از این رژیم ها پیروی نکنید:

رژیم سلبریتی ها

رژیم سلبریتی ها به چند دسته تقسیم می شود: خام خواری، آلکالین، پیوپی و کتوژنیک. اگر چیزی به قدری خوب به نظر می رسد که تصور می کنید واقعیت ندارد احتمالا همینطور است.

رژیم هایی که باید از آن ها دوری کنید

خام خواری

بعضی اوقات پیشنهاد می شود اگر قصد دارید غذاهای خوبی استفاده کنید رژیم غذایی خام خواری را انتخاب کنید. یعنی هر غذایی که از یک حیوان بدست می آید و در دمایی بالاتر از ۴۸ درجه ی سانتیگراد طبخ می شود را حذف کنید. گرما دادن به غذا برخی از مواد مفید و آنزیم های طبیعی آن را از بین می برد. در نتیجه بدن برای گوارش و شکستن واحد های غذایی باید بیشتر تلاش کند.

رژیم سلبریتی ها

به علاوه گرما برای جذب برخی از مواد غذایی موجود در مواد خوراکی مفید است. بطوریکه مواد غذایی را نمی تواند بصورت خام دریافت کند. برخی از مردم تصور می کنند خام خواری شیوه ی ساده ی انتخاب غذاهای سالم است ولی در واقع به برنامه ریزی دقیق نیاز دارد تا هیچ ماده ی غذایی دیگری از قلم نیفتد.

پیشنهاد ما :  هرگز این هشت چیز را در مایکروویو نگذارید

رژیم سلبریتی ها

آلکالین

یکی دیگر از رژیم سلبریتی ها آلکالین است. آلکالین یعنی خوردن غذاهایی که تعادل Ph را تغییر می دهد. البته از نظر علمی ثابت نشده که این روش تاثیرگذار است یا خیر. در این رژیم غذایی از گلوتن، شکر و لبنیات کاملا پرهیز می شود. با توجه به تحقیقات مرکز سرطان انگلستان تغییر Ph غذا روی Ph خون تاثیری نمی گذارد. پس اگر موجب کاهش وزن شما شده علتش کم شدن کالری مصرفی ست. نه چیز دیگر. 

رژیم سلبریتی ها

پیوپی

این رژیم مشابه رژیم مدیترانه ای است. این نوع از رژیم سلبریتی ها شامل خوراکی های کم کربوهیدرات و پر چربی است. در کنار آن مقدار زیادی میوه  وسبزیجات، ماهی و روغن زیتون قرار می گیرد. در این رژیم مصرف گوشت قرمز، کربوهیدرات و شکر به حداقل می رسد. البته کسی که این رژیم را تنظیم کرده به جرم دستکاری در رژیم مدیترانه ای مواخذه شده و بابت اضافه کردن روغن نارگیل به رژیم غذایی مورد انتقاد قرار گرفته.

رژیم سلبریتی ها

کتوژنیک

رژیم کتوژنیک یا کتو با چربی زیاد، پروتئین متوسط و کربوهیدرات فوق العاده پایین همراه است. در واقع همان مقدار اندک از کربوهیدرات هم از سبزیجات و دانه ها بدست می آید. به این ترتیب بدون در حالت کتوزیس قرار می گیرد و شما به جای سوزاندن گلوکز چربی های اندوخته شده را مصرف می کنید. در این رژیم بخش زیادی از فیبر دریافتی شما حذف می شود. فیبر برای سلامت دستگاه گوارش ضروری است.

این رژیم سلبریتی ها اصلا پیشنهاد نمی شود. شاید شنیده باشید که این رژیم در درمان سرطان موثر است ولی این داستان واقعیت ندارد. در کوتاه مدت به احتمال زیاد وزن کم می کنید ولی در طولانی مدت شاهد آثار خسارت بار آن خواهید بود.

پیشنهاد ما :  شش روش برای این که حسادت بر سر راه عشق شما ظاهر نشود

رژیم سلبریتی ها

مکمل های غذایی

این مکمل ها معمولا پودری هستند و برای صبحانه به جای وعده ی غذایی اصلی مورد استفاده قرار می گیرند. این مواد معمولا کم آبی بدن را جبران می کنند و انرژی زا هستند. بهتر است کاهش وزن از طریق جایگزین کردن پودر با مواد غذایی انجام نشود. مردم باید از نو با غذاها آشنا شوند و برنامه ای انتخاب کنند و به آن پایبند باشند.

 

 

 

 

 

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر