جدیدترین اخبار خودرو

دستیار دیجیتالی کورتانا رابط کاربری جدیدی پیدا می‌کند

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

دستیار دیجیتالی کورتانا رابط کاربری جدیدی در نوت بوک پیدا می‌کند.

دستیار دیجیتالی کورتانا که برای نخستین بار در ویندوزفون ۸٫۱ و ۱۰ از سوی شرکت مایکروسافت ارایه و معرفی شد نام برنامه‌ای گرفته شده از شخصیت کورتانا است که شخصیت دارای هوش مصنوعی در مجموعه بازی‌های ویدئویی هیلو نیز هست. این برنامه با دستیارهای هوشمندی مانند سیری در آی‌اواس شرکت اپل و الکسا متعلق به آمازون رقابت می‌کند.به تازگی گزارش شده بود که شرکت مایکروسافت ممکن است کار بر روی طراحی جدید برای دستیار دیجیتالی کورتانا را آغاز کند تا بتواند به شکل زیادی شبیه به قابلیت اسپات‌لایت (Spotlight) در دستگاه‌های مک درآورد.

دستیار دیجیتالی کورتانا

اکنون اگر بتوان به مطالبی که در Reddit گذاشته می‌شود اطمینان کرد مایکروسافت احتمالا در حال برنامه‌ریزی برای تجدید نظر در رابط کاربری نوت بوک دستیار دیجیتالی کورتانا است. طراحی جدید دستیار دیجیتالی کورتانا از قرار معلوم شکل و شمایل بهتری دارد و خوشبختانه به خوبی با همه جوانب آن جفت و جور است. این در حقیقت به‌روزرسانی جدید با خود مهارت‌‌هایی برای دستیار دیجیتالی کورتانا به همراه می‌آورد که نمونه‌اش را در تصویر اسکرین‌شات درون مطلب مشاهده می‌کنید. این که مهارت‌های جدید قرار است چه گونه در دستیار دیجیتالی کورتانا به کارگیری شوند بر همگان پوشیده است اما می‌توان بر پایه حدس و گمان گفت مهارت‌های مورد نظر چیزی شبیه به مهارت‌های دستیار دیجیتالی الکسا ساخته آمازون است.

از تصویر اسکرین‌شات همچنین این گونه می‌توان دریافت که توانایی سفارش غذا و پیگیری سلامت و تناسب اندام کاربرد از جمله مهارت‌های جدید دستیار دیجیتالی کورتانا خواهد بود که البته آدم را به یاد برنامه‌های کاربردی Zomato و Runtastic می‌اندازد. کاربر همچنین می‌تواند برنامه‌های کاربردی موسیقایی‌ مختلفی را از قبیل اسپاتیفای (Spotify) و نیز پخش زنده موسیقی را به طور مستقیم با استفاده از دستیار دیجیتالی کورتانا به کارگیری کند. چنین توانایی‌هایی بدون شک جزو قابلیت‌های مفید دستیار دیجیتالی کورتانا به شمار می‌آید و می‌تواند در آینده جذابیت بیشتری به این دستیار مجازی بدهد.

پیشنهاد ما :  امکانات جدید Apple Watch برای دریافت میزان فعالیت در باشگاه!

دستیار دیجیتالی کورتانا

منبع: mspoweruser

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر