طراحی و سئوی وبسایت من به درستی انجام شده؟ ۴ نکته برای ارزیابی این دو مورد

دسته‌بندی‌ها : کارگاه آموزشی, ویژه ها
یکشنبه , ۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۵
1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

طراحی و سئوی وبسایت من به درستی انجام شده؟ ۴ نکته برای ارزیابی این دو مورد

طراحی وبسایت و عملکرد موتورهای جستجو باهم ارتباط مستقیم دارند. طراحی مناسب موقعیتی بوجود می آورد تا وبسایت رتبه ی خوبی کسب کند. این ارتباط می تواند برای شرکت هایی که تیم های جداگانه ای دارند دردسر ساز شود. یعنی شرکت هایی که تیم طراحی و تبلیغات با هم کار نمی کنند. یا زمانی که بعد از طراحی سایت تازه تیم تبلیغاتی وارد عمل می شود. سایت هایی که SEOی مناسبی ندارند ممکن است بعدا مشکلاتی پدید آورند.

طراحی

ما در آژانس دیجیتالی خود با مشتری های مختلفی همکاری می کنیم و وبسایت هایی طراحی می کنیم که بهترین SEOی ممکن را در خود دارند. استراتژی های تبلیغاتی ما با طراحی و طراحی دوباره ی پروژه ها گره خورده و با همکاری طراح وبسایتی طراحی می شود که با موتورهای جستجو هماهنگ است. بر اساس تجربیاتی که کسب کرده ام قصد دارم در مورد ارتباط طراحی وبسایت و کسب رتبه ی مناسب در موتورهای جستجو اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهم. در این ۴ روش اطمینان حاصل می کنیم که طراحی با SEO هم جهت است.

طراحی

فاکتورهای کاربردی را بشناسید

هدف موتورهای جستجو این است که بهترین نتایج برای کاربرانی که در حال جستجو روی پلتفورم های مختلف هستند نمایش داده شود. این بهترین راهی ست که می توانیم مطمئن شویم مشتری ها راضی هستند و کاربران دوباره بر می گردند. هر چه تعداد کاربران بیشتر باشد آگهی های بیشتری پیشنهاد می شود و در نهایت سود بیشتری بدست می آید.

طراحی

اگر بخواهیم توصیف عملی تری داشته باشیم می توانیم بگوییم موتورهای جستجو به وبسایت هایی بیشتر اهمیت می دهند که تجربه ی کاربری مناسبی داشته باشد. آن ها دوست ندارند وبسایتی را به عنوان اولین لینک حاصل از نتایج جستجو به کاربر نشان دهند و کاربر پس از کلیک کردن روی آن به این نتیجه برسد که کار کردن با این وبسایت مشکل است و یا اصلا چیزی که مورد نظرش است پیدا نمی کند.

وقتی نتیجه ی نمایش داده شده کاربردی نباشد تجربه ی کاربری مناسب نخواهد بود و در نهایت از موتور جستجو ناراضی رضایت کافی کسب نمی شود. کاربردی بودن نتایج نه تنها به رضایت کاربر منجر می شود بلکه وبسایت و موتور جستجویی که وبسایت مورد نظر را نمایش داد هم راضی کننده خواهند بود.

طراحی

تجربه ی کاربری مناسب در طولاتی مدت می تواند زمان صرف شده روی وبسایت را بیشتر کند و وبسایت بین کاربران به اشتراک گذاشته شود. این فاکتورها نشان دهنده ی کیفیت بالای وبسایت هستند و توسط موتورهای جستجو مورد توجه قرار می گیرند. البته همه ی ما می دانیم که تمرکز کردن روی دسکتاپ کار درستی نیست. کاربرد تلفن همراه هم می تواند به همان اندازه روی تجربه ی کاربری اثر گذار باشد. اگر قصد دارید در نتایج جستجوی موبایلی رتبه دار باشید، تطابق وبسایت روی گوشی یکی از ضروریات است.

طوری طراحی کنید که محتوای وبسایت در دسترس قرار بگیرد

اگر می خواهید محتوای شما توسط موتورهای جستجو ایندکس شود باید در دسترس قرار بگیرد. موتورهای جستجو هر چقدر هم که پیشرفته باشند نمی توانند از طریق لینک به محتوا دست پیدا کنند. اگر لینک مناسبی برای دستیابی به محتوا وجود ندارد، مشکل دارد و یا کار نمی کند، مطالب شما خوانده نمی شود و کسب رتبه ی مناسب برای وبسایت شما غیر ممکن خواهد بود.

طراحی

از دید یک طراح، هدف شما خلق وبسایتی ست که کاربران بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند. ولی از دید یک متخصص سئو هدف شما این است صفحات مختلف را در دسترس کاربران قرار دهید و لینک های مناسبی استفاده کنید. خوشبختانه این اهداف همسو هستند و دستیابی به آن ها ساده است. مهم ترین مطالب را اولویت بندی کنید. حتی می توانید سرویس هایی که ارائه می دهید را هم الویت بندی کنید. به خاطر داشته باشید که کلمات کلیدی استفاده شده هم باید الویت بندی داشته باشند. سپس برای هر دسته بندی، زیر دسته انتخاب کنید و برای هر سرویس و یا محصول صفحه ای جداگانه در نظر بگیرید.

مطالب با کیفیت داشته باشید

این محتوای وبسایت شماست که به موتور جستجو نشان می دهد روی هر صفحه چه اتفاقی می افتد. در گذشته استفاده از کلمات کلیدی برای رسیدن به رنک بالا کافی بود ولی سئوی مدرن به محتوای با کیفیت بر می گردد. برای خلق کردن محتوایی که به معنای واقعی کلمه با کیفیت باشد بهتر است پیش از وارد شدن به مرحله ی طراحی و یا طراحی دوباره، برای آن برنامه ریزی کنید. هر صفحه ای که خلق می کنید از خودتان بپرسید: این صفحه چه هدفی دارد؟ کاربران در مورد این موضوع باید چه چیزهایی را بدانند؟ برای اینکه بتوانم پیامم را به بهترین نحو به بقیه منتقل کنم بهتر است چه نوع محتوایی تولید کنم؟

طراحی

جواب این سوالات برای مرحله ی طراحی به درد شما می خورد چون طراحی وبسایت بهتر است با هدفی که در نظر دارید مطابقت داشته باشد.

طراحی دوباره می تواند برای سئو و ارزش وبسایت برهه ی خطرناکی باشد. طراحی دوباره ی وبسایت بدون نظارت متخصص جستجو می تواند ارزش سئویی که برای آن سال ها زحمت کشیده اید را یک شبه نابود کند. بدون در نظر گرفتن این موارد، خیلی از شرکت ها کورکورانه این مسیر را در پیش می گیرند و ارورهایی که صفحات مختلف نشان می دهد حسابی گریبان گیر آن ها می شود.

پیش از آنکه روند طراحی دوباره را آغاز کنید باید کاری کنید که ظاهر وبسایت جدید دقیقا مشابه وبسایت قدیمی باشد یعنی تمام صفحاتی که در وبسایت قدیمی وجود داشت در وبسایت جدید قرار بگیرد. در صورتیکه هر کدام از این صفحات دیگر مفید نیستند راهی پیدا کنید تا به شیوه ای جدید این اطلاعات را در طراحی جدید بگنجانید. تمام محتوای سایت را زیر و رو کنید تا هیچ بخشی در روند طراحی دوباره پاک نشود. ضرورتا باید روی وبسایت جدید محتوایی با کیفیت بالا قرار دهید. اگر قصد دارید URL وبسایت را تغییر دهید اطمینان حاصل کنید که از ابتدای راه اندازی وبسایت redirectها به درستی کار می کنند.

 

 

 

 

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

برچسب ها : , ,
نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر