جدیدترین اخبار خودرو

نگه‌داری سگ باعث طول عمر می‌شود

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

پژوهش‌ها نشان می‌دهند که نگه‌داری سگ باعث طول عمر می‌شود.

نگه‌داری سگ از جمله موضوعاتی است که در فرهنگ جوامع گوناگون مواضع مختلفی درموردش وجود دارد و ریشه همه این اختلاف نظر درباره این حیوان به سبک زندگی و ریشه آن در اعتقادات و باورها بازمی‌گردد. اما وقتی پای حقیقت یا فکت علمی در میان باشد باید به این پرسش پاسخ داد که آیا شما هم جزو کسانی هستید که در خانه خود سگ نگه‌داری می‌کنید؟در صورت مثبت بودن پاسخ احتمالا به دلایل زیادی از جمله خواب شبانه راحت مدیون سگ خود هستید! طبق پژوهش انجام شده بهترین شریک یا همراه یک انسان در طول زندگی لزوما و نوعا نباید از جنس خود او باشد تا زندگی خوب و مطلوبی را سپری کند بلکه یک فرد می‌تواند به واسطه حضور انسان یا حتی حیوان در زندگی او طول عمرش افزایش پیدا یابد.

نگه‌داری سگ

برپایه مطالعه منتشر شده در نشریه گزارش‌های علمی (Scientific Reports) که شامل اطلاعات ۳.۴ سوژه ۴۰ تا ۸۰ ساله سوئدی دارای سگ خانگی طی مدت ۱۱ سال بوده است، کسانی که در خانه سگ و مشخصا سگ شکاری نگه‌داری می‌کنند کمتر در معرض خطر بیماری‌های قلبی و عروقی قرار می‌گیرند.

این در حالی است که افرادی که به تنهایی زندگی می‌کنند از طول عمر کمتری برخوردارند. همچنین در بین کسانی که مجردند اما با سگ زندگی می‌کنند ۳۳ درصد پدیده مرگ کمتر اتفاق می‌افتد وقوع حمله و عارضه قلبی در این افراد تا ۱۱ درصد کمتر از افراد مجردی است که تنهای تنها زندگی می‌کنند.

بر مبنای گفته پژوهشگران، فواید و مزایای نگه‌داری سگ از دو جنبه درخور بررسی است؛ افرادی که سگ نگه‌داری می‌کنند از شهامت و تحرک جسمانی بیشتری برخوردارند و احتمالا علت تحرک و فعالیت آنان بستگی به نگه‌داری سگ دارد. از سوی دیگر، نگه‌داری سگ می‌تواند باعث افزایش تعامی احتماعی فرد و در پیش گرفتن زندگی سالم می‌شود و در نتیجه طول عمر فرد رقم می‌خورد.

پیشنهاد ما :  Microsoft Launcher آپدیت های بزرگی را دریافت کرد

نگه‌داری سگ

افزون بر این‌ها، نگه‌داری سگ در خانه باعث ایجاد تغییر در میکروبیوم باکتریایی خانگی شود و قرار گرفتن اعضای خانواده در معرض عامل باکتریایی خارجی تقویت سیستم ایمنی بدن افراد را به دنبال دارد و در نتیجه بدن این افراد در برابر بیماری مقاوم می‌شود.

دکتر مایک ناپتن، عضو بنیاد قلب بریتانیا، در این باره به بی‌بی‌سی گفته است:

«دارندگان سگ خانگی از مزایای بسیاری سود می‌برند که یکی از آنها برخورداری از وضعیت و شرایط قلب سالم است. با این همه، همچنانی که ممکن است بسیاری از دارندگان سگ خانگی تایید کنند، دلیل اصلی از نگه‌داری سگ فقط رسیدن به حس خوب و خوش است.»

شما شاید به راحتی نتوانید این حقایق علمی را باور کنید و به هیچ عنوان در مخیله شما جا نگیرد که نگه‌داری از یک حیوان خانگی آن هم سگ تا اندازه در سبک زندگی فرد تغییر به وجود آورد اما پژوهش‌ها ثابت کرده‌اند که نگه‌داری سگ می‌تواند از فرد شخصی باهوش‌تر، قوی‌تر و به مراتب مقاوم‌تر در برابر استرس بسازد.

منبع: rd

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر