جدیدترین اخبار خودرو

افراد چپ دست‌ مراقب سلامتی خود باشند!

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (تعداد آرا : 14٫005)
Loading...

پژوهش‌ها نشان داده که افراد چپ دست باید بیش از دیگران‌ مراقب سلامتی خود باشند!

به گفته محققان ۴۰ درصد از افرادی که به بیماری‌های روانی مبتلا شده‌اند به طور یقین چپ دست هستند. این مطلب تنها به همین موضوع اختصاص دارد و قصد داریم تا شما را با انواع بیماری‌هایی که اغلب افراد چپ دست به آنها مبتلا می‌شوند آشنا کنیم. ۴۰ درصد به این معنا نیست که تمامی افراد چپ دست به بیماری روانی مبتلا می‌شوند اما اگر فردی را می‌شناسید که چپ دست است و همچنین به بیماری روانی مبتلا است از او بخواهید تا با یک روانشناس مجرب دیدار داشته باشد تا آن فرد بتواند بر بیماری خود چیره شود.

افراد چپ دست

این درست است که اغلب افرادی که با بیماری‌های روانی دست و پنجه نرم می‌کنند چپ دست هستند اما پدران و مادران نباید نگران چپ دست بودن کودک خود باشند زیرا احتمال این که فرزند چپ دست شما بخواهد به بیماری روانی مبتلا شود بسیار کم است و نباید از این موضوع نگران شوید و او را مجبور به تغییر کنید. در هر صورت ممکن است افراد چپ دست نسبت به افراد راست دست مزیت‌هایی نیز داشته باشند.

به گفته محققان اغلب افرادی که به بیماری روانی اسکیزوفرنی مبتلا هستند در صورت چپ دست بودن افرادی افسرده و دچار اختلال خلقی هستند و نسبت به افراد راست دست پرخاشگرتر نیز هستند.

دانشمندان در سال ۲۰۰۷ میلادی متوجه موضوع جالبی در مورد افراد چپ دست شدند. این که افراد چپ دست نسبت به افراد راست دست بیشتر در معرض ابتلا به سرطان سینه قرار دارند. اغلب افراد چپ دستی که به این بیماری مبتلا شده‌اند در خانواده و یا فامیل آنها افراد چپ دست دیگری نیز وجود داشته‌اند که به سرطان سینه مبتلا شده‌اند. اگر شما خانمی چپ دست هستید و در خانواده و یا فامیل خود فردی چپ دست با سابقه سرطان سینه وجود دارد باید به پزشک مراجعه کنید چون بیماری سرطان سینه از راه عامل وراثت ممکن است به شما رسیده باشد.

افراد چپ دست

طی مطالعات گسترده توسط دانشمندان به این نتیجه رسیدند که اغلب افرادی که به بیماری‌های گوارشی از جمله بیماری خود ایمنی روده، بیماری التهابی روده و کولیت روده مبتلا شده‌اند چپ دست هستند. به گفته دانشمندان ۲۱ درصد افرادی که به بیماری‌های گوارشی مبتلا شده‌اند چپ دست هستند و می‌توان از این روش برای پیشگیری بیماری‌های گوارشی استفاده کرد.

به طور یقین بیماری MS به گوش شما خورده است. این بیماری به گفته دانشمندان اغلب در خانم‌های چپ دست رخ می‌دهد و دیگر این که ۶۲ درصد افرادی که به این بیماری مبتلا شده‌اند خانم‌های چپ دست هستند. یک خبر بد دیگر برای افراد چپ دست داریم. به گفته روانشناسان ۹۴ درصد افرادی که به کم‌خوابی و بی‌خوابی مبتلا هستند افراد چپ دست هستند. این بیماری اغلب به اسم PLMD شناخته می‌شود. اگر شما فرد چپ دست هستید و دچار بی‌خوابی هستید باید به پزشک مراجعه کنید.

افراد چپ دست

خوشبختانه در مدارس بیشتر معلمان افراد چپ دست را وادار به تغییر دست نمی‌کنند که این کار بسیار خوب و جای شکرش باقی است زیرا با مجبور کردن کودکان برای تغییر دست ممکن است در یادگیری درس‌ها با مشکل مواجه شوند زیرا تغییر دادن دست باعث می‌شود که کودک دچار سردرگمی شود اما اغلب معلم‌ها با افرادی که توانایی نوشتن با هر دو دست را دارند مخالفت می‌کنند که این کار هرگز مطلوب نیست زیرا افرادی که قابلیت نوشتن با هر دو دست را دارند در پردازش و یادگیری درس روش متفاوتی دارند. افرادی که توانایی نوشتن با هر دو دست را دارند نسبت به افراد راست دست دقیق‌تر و منظم‌تر هستند و در یادگیری زبان بسیار باهوش‌اند. به گفته پزشکان کودکانی که قابلیت استفاده از هر دو دست را دارند اغلب دچار بیش فعالی می‌شوند.

 از لحاظ پتانسیل در آمدزایی افراد چپ دست نسبت به افراد راست دست درآمد کمتری دارند. به گفته محققان افراد چپ دست سالانه ۱۰ تا ۲۰ درصد درآمد کمتری نسبت به افراد راست دست دارند.

افراد چپ دست

از لحاظ قابلیت‌های ورزشی افراد چپ دست اغلب در ورزش‌های تنیس، بوکس، بیس‌بال و پرتاب وزنه و نیز نسبت به افراد راست دست بهتر عمل می‌کنند. به گفته مربی‌های ورزشی دلیل برتری افراد چپ دست در این ورزش‌ها این است که افراد راست دست در زاویه نامناسب قرار می‌گیرند که این نقطه برتری افراد چپ دست است.

منبع: zmescience

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

برچسب ها :
نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر