جدیدترین اخبار خودرو

اندروید در گردوغبار پیشتیازی آیفون ناپدید شده است!

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

در طی چند سال اخیر ، شرکت اپل با تلاش ها و فعالیت هایی که صورت داده است توانسته شکافی عمیق در بین گوشی های آیفون و اندرویدی ایجاد کند .

بخش بیشتری از این شکاف مرهون استفاده از تراشه ها یا چیپست های قدرتمندی است که در گوشی های هوشمند به کارگیری شده است . اکنون نیز که اپل موفق به عرضه و ارایه گوشی های آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس شده است (و البته iPhone X) این شرکت به مدد بهره مندی از تراشه یا چیپست A11 Bionic که نامی است که در ذهن معنا و مفهوم سرعت و شتاب را متبادر می کند توانسته است فاصله خود را با دیگر شرکت های سازنده گوشی های تلفن همراه به اندازه چشمگیری زیاد کند .

در همین باره ، جان پول ، بنیانگذار شرکت Primate Labs ، که در آن آزمایش های بنچمارک موسوم به Geekbench انجام می شود ، خاطرنشان می کند که گونه های جدید گوشی های آیفون در مقایسه با دیگر نمونه های گوشی های اندرویدی پرچمدار موفق شده است تا بیش از ۵۰ درصد امتیازهای مربوط به Geekbench را به خود اختصاص دهد . به باور جان پول ، پرسش بزرگی که اکنون در ذهن پرسه می زند این است که چرا فقط شرکت اپل و نیز با چه ساز و کار و راهکاری توانسته به چنین جایگاه بلندی دست پیدا کند ؟

وی می گوید : « نکته ای که به تمامی از درک آن عاجزم این است که چرا از این رهگذر و پیشتازی اپل آن چه نصیب اندروید شده رکود و کساد بوده است ؟ چرا اندروید هیچ گاه چنین جهشی را پیش رو نداشته است ؟ من ناتوان از درک و فهم این موضوع هستم که در این بین چه رخ داده است ؟ امروزه دیگر تقریبا همه گوشی های هوشمند با کامپیوترهای روی میزی یا همان دسکتاپ برابری می کنند اما باز هیچ راهی در افق دیده نمی شود که اندروید بتواند دل به آن خوش کند . این در حالی است که من هنوز بلد نیستم با گوشی های آیفون نسل اول فیلمی را ویرایش کنم اما با گوشی اندرویدی این کار به سهولت آب خوردن است . الان است که فریادتان به آسمان برسد این جان پول دیوانه ای بیش نیست ! »

پیشنهاد ما :  فبلت الفون یو پرو با صفحه نمایش منحنی اولد بزرگ کم‌ حاشیه در راه است

تصمیم و اراده شرکت اپل برای طراحی و توسعه تراشه های خود حاوی ویژگی هایی است که درک و فهم آنها در رسیدن به راهی که انتهای آن موفقیت نشسته است کار بس دشواری است . در همان حال که شرکت سامسونگ از تراشه های Exynos و شرکت هوآوی از تراشه Kirin که متعلق به خود آنها است بهره می گیرند ، گوشی های اندرویدی را می توان در شمار و تعدادی متمایز و متفاوت تولید کرد چرا که این تراشه ها در آمازیش های مربوطه امتیازهای خاص خود را به دست آورده اند اما در هنگام نتیجه گیری که از دل عمل و اجرای دستگاه حاصل می شود می بینیم که باز اندروید فرسنگ ها از اپل دور است و در گرد و غبار پیشتیازی او ناپدید شده است .

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۱)

  1. عنوان... گفت:
    ۰

    خخخخ دیدیم تست سرعت نوت ۸ و ۸ پلاس رو
    تو واقعیت که گرد و غباری بپا نکرده هیچ ۶ ثانیه هم عقب مونده

افزودن نظر