جدیدترین اخبار خودرو

بهترین لحظه ی سفر چه زمانی ست؟ نتایج این بررسی شما را شگفت زده می کند!

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

بهترین لحظه ی سفر چه زمانی ست؟ نتایج این بررسی شما را شگفت زده می کند

مسافرت فرصتی به وجود می آورد تا کمی از مشغله ی کاری دور شوید، دنیا را ببینید و از زمانی که با خانواده می گذرانید لذت ببرید. ولی آیا مسافرت می تواند شما را شادتر کند؟ محققان به دنبال تاثیر مسافرت روی شادی افراد و طول مدت ماندگاری آن هستند. آن ها برای اینکه بتوانند به نتیجه برسند روی ۱۵۳۰ نفر بررسی انجام دادند که از این تعداد ۹۷۴ نفر در طول مدت ۳۲ هفته ای تحقیق یکبار به سفر رفته بودند.

سفر

در نتیجه ی این بررسی نشان داده شد که شادی آور ترین لحظه ی مسافرت برنامه ریزی های قبل از شروع آن است و اثرات مثبت آن روی روحیه ی افراد به مدت ۸ هفته ماندگار بوده است. بیشتر شرکت کنندگان بعد از این دوره به حالت قبلی خود برگشتند. مقدار استرس و یا آرامشی که فرد در طول مدت سفر تجربه کرده بود روی شادی بعد از مسافرت تاثیر گذاشته بود. کسانی که معتقد بودند سفری پر استرس را تجربه کرده بودند بعد از مسافرت هیچ احساس شادمانی نداشتند.

جالب است بدانید کسانی که سفرشان را آرامش بخش توصیف کرده بودند هم هیچ نشانه ای از شادی بعد از سفر نداشتند. آن ها در مقایسه با کسانی که در تعطیلات مسافرت نرفته بودند هیچ فرقی نداشتند. تنها کسانی که بعد از تعطیلات فوق العاده شاد بودند کسانی بودند که مسافرتشان را بسیار آرامش بخش توصیف می کردند. این دسته هم بعد از دو هفته به حالت عادی بر می گشتند.

پیشنهاد ما :  حلاوت‌ها که هست از خشم و از دشنام!

سفر

سفر مردم را شادتر می کند. ما کسانی را می بینیم که در تعطیلات خوشحال هستند ولی بعد از تمام شدن مسافرت هیچ علائمی از شادی نشان نمی دهند. یکی از دلایل این پدیده استرس ناشی از برگشتن به محل کار است. در نتیجه برخی از مسافران تعطیلاتی پر استرس را تجربه کرده بودند. بیشتر شرکت کنندگان این دسته در نظریات خود اعلام کرده بودند که با همسفر خیلی تفاهم نداشتند و یا در مقصد بیمار شده بودند.

سفر

در این بررسی کسانی که به سفر رفته بودند و کسانی که در تعطیلات در خانه مانده بودند از نظر میزان درآمد، استرس و تحصیلات مقایسه شدند. البته به خاطر داشته باشید که فصلی که در آن سفر می کنید، نوع سفر و دیگر فاکتور ها هم می توانند روی شادی پس از سفر تاثیر داشته باشند. در این بررسی هیچ رابطه ای میان طول مدت تعطیلات و رضایت کلی پس از آن کشف نشد. از آنجایی که بخش لذتبخش مسافرت برنامه ریزی و شراکت در آن است محققان پیشنهاد می کنند که مردم به جای اینکه سالانه یک سفر بزرگ بروند، برای چندین سفر کوچک برنامه ریزی کنند.

نتیجه می گیریم که بهترین قسمت مسافرت برنامه ریزی های قبلی آن است. بهترین گزینه این است که در طول سال بیشتر سفر کنیم. اگر تعطیلات دو هفته ای دارید آن را به دو تعطیلات یک هفته ای تقسیم کنید. بهتر است در مورد مسافرت با اعضای خانواده صحبت کنید و یا بصورت آنلاین در مورد آن تحقیق کنید تا این تاثیر مثبت را چندین برابر کنید.

پیشنهاد ما :  هرگز این هشت چیز را در مایکروویو نگذارید

سفر

محققان نسبت به نتایج این بررسی شگفت زده شدند و معتقدند که مردم مجبورند بعد از تعطیلات به محل کار برگردند. به بخش های عقب افتاده رسیدگی کنند و معمولا حجم کارهای تلنبار شده پس از تعطیلات بسیار زیاد است.

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

برچسب ها : , ,
نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر