جدیدترین اخبار خودرو

تکنیک های آسان و کم خرج برای شاد کردن محل کار و کارمندان

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

تکنیک های آسان و کم خرج برای شاد کردن محل کار و کارمندان را می شناسید؟

به عنوان مدیر ممکن است تا به حال یکی از این اتفاقات برای شما رخ داده باشد، یکی از بهترین کارمندان شما تقاضا استعفا کند، یکی از مشتریان پر سود قطع همکاری کند، یک شرکت جدید رقیب کسب و کار شما شود و پیشرفته باشد، از نظر بودجه مشکلاتی وجود داشته باشد، از نظر سلامتی مشکلاتی داشته باشید، لیست بلند بالایی از کارهایی که باید انجام بدهید داشته باشید و ندانید از کجا استارت بزنید و به خاطر ندارید آخرین باری که لبخند زده اید کی بوده است. دوست دارید با روش های آسان شاد کردن محل کار آشنا شوید؟

شاد کردن محل کار

هر یک از این سناریو ها می تواند شما را مضطرب و یا افسرده کند. با گذشت زمان این استرس روی بازده شما تاثیر می گذارد و استرس روی موقعیت شغلی شما اثر می گذارد. وقتی مدیر در شرایط بدی قرار بگیرد باقی کارمندان هم وضعیت خوبی نخواهند داشت. در تحقیقی که در مورد عوامل استرس دهنده انجام شد محققان به این نتیجه رسیدند که در طولانی مدت اثرات منفی آن مشکلات روانی به وجود خواهد آورد. این مسئله می تواند از نظر احساسی هم روی حالات فرد تاثیر گذار باشد.

خبر خوب برای شما این است که راه های مختلفی برای شاد کردن محل کار وجود دارد. در این مطلب به شیوه هایی برای شاد کردن، آرام کردن و بالا بردن بازدهی محل کار می پردازیم:

شاد کردن محل کار

جایزه بدهید

شرکت های موفق می دانند که توجه به مهارت کارمندان و توجه به سطح عملکرد آن ها می تواند باعث بالا رفتن سطح دوپامین و سروتونین بدن شود. به این ترتیب فرد مورد نظر بیشتر احساس خوشحالی می کند. کورتیزول یا هورمون استرس بدن کاهش پیدا می کند و فرد دیگر مضطرب نخواهد بود. وقتی کارمند مورد نظر متوجه است که شما به او توجه می کنید احساس آرامش و اعتماد به نفس بیشتری دارد. این اعتماد به نفش شاید کاهنده ی استرس باشد. وقتی می دانیم که کاری که انجام می دهیم اهمیت دارد از محل کار بیشتر لذت می بریم و انرژی بیشتری داریم. در مجموع این مراحل به شاد کردن محل کار کمک می کنند.

پیشنهاد ما :  فازهای رابطه ی رمانتیک را بشناسید و بدانید رابطه ی شما کی تمام می شود

شاد کردن محل کار

انتظارات دقیق را اعلام کنید

وقتی برای کارمندان مسیر مورد نظر را توضیح می دهید هیچ حدس و شبهه ای باقی نمی ماند و همه ی آن ها راندمان بیشتری دارند. این شفافیت در محل کار باعث می شود احساس بهتری داشته باشند. بهتر است تک تک کارمندان نسبت به کاری که باید انجام دهند آگاهی کامل داشته باشند.

بابت شاد کردن محل کار هزینه کنید

شرکتی که جو مثبتی دارد با گذشت زمان موفق تر عمل می کند چون تک تک کارمندان حس بهتری دارند و راضی هستند. در مقابل روابط آن ها با هم بهتری می شود و خلاق تر هستند. تعهد کارمندان روی بازده شرکت تاثیر مستقیمی دارد و مهم نیست که شرکت شما در چه زمینه ای مشغول به کار است. وقتی شرکت شما جو مثبتی بوجود می آورد که کارمندان تمایل دارند در آن کار کنند بیشتر خود را موظف می دانند که به هدف برسند و با تمام وجود انرژی بگذارند. در نهایت شادتر هستند و از شما تشکر می کنند.

شاد کردن محل کار

به کارمندان اجازه بدهید یک روز در فصل حیوان خانگی، فرزندان و یا کنسول بازی به محل کار بیاورند. بر اساس نیاز کارمندان وسایل مورد نیاز شرکت را تهیه کنید. مثلا میز ایستاده، تخته ی متحرک و … برای یادگیری بیشتر کارمندان پول خرج کنید. شرکت هایی مثل اپل این کار را انجام می دهند و کارمندان از آن راضی هستند.

تفریح را به محل کار تزریق کنید

کارمندان جوانی که در محل کار تفریح می کنند وظایف خود را جدی می گیرند و کمتر به مرخصی می روند و راندمان کاری بالاتری دارند. ۷۹ درصد جوانان معتقدند که تفریح در محل کار اهمیت زیادی دارد و ۴۴ درصد از آن ها معتقدند که تفریح کردن در محل کار به سخت کوشی می انجامد. آن ها در این مورد می گویند که تفریح ها لازم نیست خیلی قیمتی باشند. مثلا خندیدن با همکاران، جشن گرفتن تولد و یا دیگر مراسم های مرتبط با کار هم مفرح است.

پیشنهاد ما :  رژیم سلبریتی ها: این رژیم ها را بشناسید و بدانید که تا چه حد مضر هستند

شاد کردن محل کار

شاد کردن محل کار باعث می شود آن دسته از کارمندان که سخت کار می کنند و بابت کاری که انجام می دهند از آن ها تشکر نمی شود احساس پذیرش بیشتری داشته باشند. وقتی تفریح با کار مخلوط می شود استرس کاهش پیدا می کند و همه شادتر می شوند. لازم نیست در راهرو کارنیوال داشته باشید. خوراکی رایگان بدهید، میز پینگ پونگ تهیه کنید یا یک تخته نصب کنید تا کارمندان نظرات و پیشنهادات خود را روی آن بنویسند.

استراحت بدهید

چرا اجازه نمی دهید کارمندان بعضی از روزهای هفته را یک ساعت دیرتر به محل کار بیایند و یا حتی بعضی از روزها از خانه کار کنند. به مرخصی های ماهانه فکر کنید. به این ترتیب کارمندان با انرژی بالایی به محل کار بر می گردند و مسئولیت های بزرگتری را قبول می کنند.

شاد کردن محل کار

اگر استرس بر فراز محل کار شما ابرهای سنگینی بوجود آورده برخی از این ایده ها را امتحان کنید. تاثیر آن ممکن است شما را شگفت زده کند. شما از چه تکنیکی برای شاد کردن محل کار استفاده می کنید؟ در قسمت نظرات با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

 

 

 

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر