جدیدترین اخبار خودرو

با ۲۰ مورد از ترفند های شاد بودن آشنا شوید و زندگیتان را متحول کنید

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (تعداد آرا : 11٫005)
Loading...

با ۲۰ مورد از ترفند های شاد بودن آشنا شوید و از همین امروز زندگیتان را متحول کنید

شادی، عصبانیت، افسردگی، اضطراب و هیجان. همه ی ما این احساسات را تجربه کرده ایم. این احساسات بخشی از ما هستند. احتمالا اگر می توانستیم ۲۴ ساعته احساس شادی داشته باشیم هر کاری انجام می دادیم. متاسفانه به همین سادگی نیست. اگر می دانستید که ترفند های شاد بودن وجود دارد و قدم زدن، برنامه ریزی برای سفر و گوش دادن به موسیقی می تواند تغییراتی در برنامه ی روزانه ی شما ایجاد کند و باعث شود حال بهتری داشته باشید، چکار می کردید؟ اگر احساس ناراحتی می کنید این ۲۰ ترفند را یاد بگیرید تا بیشتر شاد باشید:

روزانه در طبیعت قدم بزنید

اگر احساس می کنید که غمگین هستید از خانه بیرون بروید. بر اساس بررسی هایی که انجام شده قدم زدن در طبیعت می تواند شما را شادتر کند. به علاوه رابطه ی شما با دیگران بهتر می شود و در کل حس بهتری خواهید داشت.

به خاطر مسائل کوچک نگران نباشید

در یک بررسی ثابت شد که هر چقدر مردم به خاطر مسائل کوچک کمتر نگران باشند احساس شادی بیشتری دارند. این بررسی ثابت کرد که در سنین بالاتر توجه به مسائل مهم بیشتر می شود و هیچ نگرانی بابت مسائل جزئی پیش نمی آید.

روابط صمیمی داشته باشید

در تحقیقی که در دانشگاه هاروارد انجام شد به این نتیجه رسیدند که روابط نزدیک دوستانه و خانوادگی و دوستان و همسران می تواند حال شما را بهتر کند. بهتر است روابط مثبت را توسعه دهید و روابط منفی را محدودتر کنید.

ترفند های شاد بودن

روابط دوستانه ی با کیفیت را به کمیت آن ترجیح بدهید

داشتن دوستان متعدد خوب است ولی این ارزش هر رابطه است که اهمیت دارد. تعداد دوست هایی که دارید هیچ اهمیتی ندارد بلکه کیفیت این روابط دوستانه مهم هستند. این روابط روند پیر شدن شما را کند می کنند و یکی از ترفند های شاد بودن داشتن دوستان خوب است.

ترفند های شاد بودن

ازدواج کنید

شاید برای این کار به قدر کافی آمادگی نداشته باشید ولی ازدواج می تواند در طولانی مدت شما را به فرد شادتری تبدیل کند. داشتن همسری که قابل اعتماد است و به شما حس راحتی می دهد شادترتان می کند.

ترفند های شاد بودن

سفر کنید

سفر کردن فعالیتی بالقوه شاد کننده است. برنامه ریزی و پیش بینی سفر می تواند شما را خوشحال کند. اتفاقا برای این مرحله از سفر یک نام هم در نظر گرفته اند: شادی پیش از سفر! اگر اخیرا احساس غمگینی می کنید یک سفر برنامه ریزی کنید تا بهتر شوید. سفر یکی از ترفند های شاد بودن مهم است.

پیشنهاد ما :  رژیم سلبریتی ها: این رژیم ها را بشناسید و بدانید که تا چه حد مضر هستند

ترفند های شاد بودن

مستخدم داشته باشید و غذا سفارش دهید

انجام دادن این دو مورد از شما فرد تنبلی نمی سازد. واقعیت این است که انجام کارهایی مثل خرید و تمیز کردن منزل دشمن شادی ست. کسانی که پول خرج می کنند و برای خود زمان می خرند و انجام دادن کارهای مزخرف را به دیگران می سپارند در مجموع رضایت بیشتری از زندگی دارند.

ترفند های شاد بودن

رمانتیک باشید

بررسی ها نشان داده که داشتن رابطه ی جنسی مکرر می تواند روی شاد بودن افراد تاثیر مثبتی داشته باشد. یعنی کسانی که هفته ای یک بار رابطه ی جنسی دارند بیشتر از کسانی که ماهی یکبار رابطه دارند شاد هستند. البته همه چیز به همین رابطه ختم نمی شود. این رابطه ی نزدیک شما همسرتان است که روی شاد بودنتان تاثیر گذار است.

به اندازه ی کافی بخوابید

خواب رابطه ی مستقیمی روی شاد بودن شما دارد. وقتی به قدر کافی نمی خوابید می بینید که در طول روز مدام احوالتان تغییر می کند و بداخلاق هستید. در مقابل اگر بیش از حد بخوابید گیج می شوید و راندمان کاری ندارید. پیشنهاد می شود که شب ها ۷ تا ۹ ساعت بخوابید ولی واقعیت این است که خواب شما باید برای بدن شما کافی باشد. در یک بررسی نتیجه گرفتند کسانی که بسیار شاد هستند شب ها ۷ ساعت و ۶ دقیقه می خوابند.

ترفند های شاد بودن

به جای خرید کالا بابت بدست آوردن تجربه پول خرج کنید

خریدن محصولات مارک دار و یا جدیدترین گجت های موجود در بازار احتمالا برای مدت کوتاهی شما را خوشحال می کند. ولی اگر دوست دارید واقعا شاد باشید بابت بدست آوردن تجربه پول خرج کنید. در یک بررسی ثابت شد کسانی که پولشان را بابت سفر کردن و یا گذراندن کلاس های مختلف صرف می کنند نسبت به سرمایه ی خرج شده رضایت بیشتری دارند. تجربه های بدست آمده و خاطره ای که در ذهن شما ثبت می شود نسبت به کالا بیشتر خوشحالتان می کند.

ترفند های شاد بودن

کارهای خیر انجام دهید

انجام کارهای داوطلبانه و کمک به خیریه ها نه تنها به بهتر شدن جامعه کمک می کند بلکه از نظر فردی روی سلامت و شادی شما تاثیر می گذارد. در یک بررسی به این نتیجه رسیدند که کسانی که کارهای داوطلبانه انجام می دهند اعتماد به نفس بیشتری دارند و شاد ترند. احتمال مرگ ناگهانی در این افراد ۲۲ درصد از بقیه کمتر است.

پیشنهاد ما :  فازهای رابطه ی رمانتیک را بشناسید و بدانید رابطه ی شما کی تمام می شود

حیوان خانگی داشته باشید

به کسانی که احساس ناراحتی و یا تنهایی می کنند پیشنهاد می شود که یک سگ و یا گربه داشته باشند. یکی از ترفند های شاد بودن نگه داری از حیوان خانگی ست. حیوان خانگی نوعی حمایت اجتماعی بوجود می آورد و فرد اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کند، خجالت را کنار می گذارد و به دنبال روابط سالم تری با دیگر اطرافیان می گردد. 

ترفند های شاد بودن

موزیک گوش کنید

اگر احساس ناراحتی می کنید یکی از راه های شاد شدن گوش دادن به موسیقی است. البته هر آهنگی موثر واقع نمی شود و بهتر است از آهنگ های شاد که ریتم تندی دارند را انتخاب کنید. یکی از ساده ترین ترفند های شاد بودن همین مورد است.

ترفند های شاد بودن

کتاب بخوانید

آخرین باری که محض تفریح کتاب خوانده اید کی بوده؟ گاهی اوقات ما به قدری درگیر کار هستیم که وقتی برای کتاب خواندن باقی نمی ماند. بررسی ها ثابت کرده یکی از ترفند های شاد بودن کتاب خواندن است. همینطور می تواند رضایت از زندگی را بالا ببرد و استرس را کاهش دهد.

ترفند های شاد بودن

سرگرمی داشته باشید

اینکه سرگرمی داشته باشید و تصور کنید که زمانتان مفید گذشته است باعث می شود که شادتر باشید. تحقیقات نشان داده که داشتن سرگرمی و دنبال کردن علایق می تواند ۸ ساعت وقت شاد به هفته اضافه کند. در این زمان به مسائل استرس زا مثل کار، پول و یا روابط مشکل دار فکر نمی کنید و به جای آن فعالیتی هدفمند انجام می دهید که یکی از ترفند های شاد بودن است.

ترفند های شاد بودن

به احساساتی که دارید اهمیت بدهید

عصبانیت، ناراحتی و تنهایی و شادی. تمام این احساسات بخشی از زندگی ما هستند و هیچ راه فراری وجود ندارد. به جای فرار کردن از این احساسات با آن ها کنار بیایید و درکشان کنید. خصوصا زمانی که تلفیقی از این احساسات را در خود دارید. مثلا احساس خوشبختی می کنید ولی غمگین هستید. ممکن است بگویید بابت درگذشت حیوان خانگی ام ناراحتم ولی خوشحالم که بالاخره به شغل رویایی ام دست پیدا کردم. پذیرفتن احساسات خوب در کنار احساسات بد باعث می شود احساس شادی و سلامت بیشتری داشته باشید.

پیشنهاد ما :  وقتی ورزش کردن باعث چاقی می‌شود!

لبخند بزنید

به همین سادگی! حتی اگر مجبور هستید که به زور لبخند بزنید. در یک بررسی ثابت شده که لبخند زدن به تنهایی یکی از ترفند های شاد بودن است و می تواند حالتان را بهتر کند. حتی اگر در آن لحظه اصلا احساس خوشحالی نمی کنید. به نظر می رسد احساسات ما مستقیما از مغز منشا نمی گیرند بلکه اعضای بدن ما همگی در احوال ما موثر هستند.

ترفند های شاد بودن

برای خودتان گل بخرید

لازم نیست برای داشتن یک دسته گل رز زیبا از همسرتان انتظار داشته باشید. اگر احساس می کنید که غمگین هستید برای خودتان گل بخرید. در یک بررسی ثابت شده که وجود گل روی شادی ما اثر بخش است و تاثیری طولانی مدت دارد. بطوریکه مردم معتقد هستند احساس اضطراب، افسردگی و بی قراری کمتری دارد.

یوگا کنید

ثابت شده که ورزش می تواند بالافاصله شما را شاد کند. به خصوص یوگا روی شادی و حال عمومی افراد تاثیر می گذارد. تحقیقات نشان می دهد که نفس های عمیقی که در حین فعالیت های ورزشی می کشید باعث آرام شدن شما می شود و بین سر و قلب رابطه ی مستحکمی تشکیل می شود. در مدیتیشن هم همین اتفاق می افتد. مدیتیشن استرس کاسته می شود و تمرکز بهتری پیدا می کنید.

ترفند های شاد بودن

گوشی را کنار بگذارید

شاید کمی ترسناک به نظر برسد ولی اگر می خواهید روحیه ی بهتری داشته باشید از گجت ها دور شوید. در یک بررسی ثابت شد که استفاده ی مداوم از گوشی نه تنها اضطراب شما را بیشتر می کند بلکه شادی را از کاربران دور می کند. در کنار آن، شبکه های اجتماعی موقعیتی به وجود می آورد که مدام خودتان را با دیگران مقایسه می کنید و احساس بدی پیدا می کنید.

این ترفند های شاد بودن ساده و کم خرج را اجرا کنید و از تاثیرات فوق العاده ی آن متحیر شوید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر