جدیدترین اخبار خودرو

پردازنده و دیگر تراشه های گرافیکی آیفون ۸ با آیفون ۷ چه فرقی دارند؟

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

پردازنده و دیگر تراشه های گرافیکی آیفون ۸ با آیفون ۷ چه فرقی دارند؟

اگر اخبار کنفرانس اپل را دنبال کرده باشید می دانید که این شرکت با تولید آیفون ۸ با رنگ مسی کاملا متفاوتش نفس ها را در سینه حبس کرده. ولی اگر بخواهیم از ویژگی های ظاهری این گوشی بگذریم و به امکانات داخلی آن نگاهی بیندازیم می بینیم که در ساخت آیفون ۸ از پردازنده ی A11 بیونیک استفاده شده. اپل ادعا می کند این پردازنده هوشمند ترین و قدرتمندترین پردازنده ایست که تا به امروز در یک گوشی هوشمند به کار برده شده است. سال هاست که اپل پردازنده های به کار رفته در گوشی هایش را خودش تولید می کند.

پردازنده

این پردازنده یک پردازنده ی ۶ هسته ای جدید است که از دو هسته با کارایی قوی و ۴ هسته با بازده بالا تشکیل شده.  هسته هایی که کارایی قوی دارند نسبت به هسته های بکار رفته در مدل قبلی آیفون ۲۵ درصد و هسته های با بازده بالا ۷۰ درصد سریع تر هستند. تراشه ی گرافیکی آیفون ۸ از A10 که در نسخه ی قبلی شرکت اپل استفاده شده بود ۳۰ درصد سریع تر است و با عملکردی مشابه A10 تنها نیمی از باتری که نسخه ی قبلی استفاده می کرد را مصرف می کند. این گوشی ۶۴ بیتی ست و ۴.۳ میلیارد ترانزیستور در آن قرار گرفته.

البته همه چیز به پردازنده ها محدود نمی شود. این گوشی یک مدیر عملکردی نسل دو دارد که بصورت خودکار با توجه به  استفاده ای که از گوشی دارید بین پردازنده ها منتقل می شود. اگر در حال مطالعه روی گوشی باشید از هسته های پر بازده استفاده می شود تا باتری کمتری استفاده شود و اگر بصورت ناگهانی یک بازی هیجان انگیز را استارت بزنید از هسته های با کارایی بالا استفاده می شود. جالب است بدانید این مدیر عملکرد در صورت لزوم می تواند از همه ی ۶ هسته در آن واحد استفاده کند.

پیشنهاد ما :  ادعای سامسونگ مبنی بر جاسازی حسگر اثر انگشت و دوربین سلفی در صفحه نمایش گوشی

دوربین های فوق العاده ی آیفون جدید هم به ISP یا Image Signal Processor موجود در پردازنده ی A11 بیونیک وابسته هستند. این قابلیت حالا قدرتمند تر از همیشه شده و کاربران می توانند تصاویر بهتری ثبت کنند. دوربین می تواند در نور اندک هم فوکوس خودکار داشته باشد و پردازنده ی پیکسل، تصاویری واضح ثبت می کند.

خلاصه بگویم، این قدرتمندترین پردازنده ایست که تا به امروز اپل تولید کرده است.

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر