229

روش هایی کاملا علمی برای اینکه جذاب باشید و جذاب به نظر برسید (قسمت اول)

دسته‌بندی‌ها : سلامت و سبک زندگی, ویژه ها
جمعه , ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۰
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

روش هایی کاملا علمی برای اینکه جذاب باشید و جذاب به نظر برسید (قسمت اول)

بیشتر مردم معتقدند که همیشه و صد در صد حس خوبی به خودشان ندارند. حتی زیباترین و موفق ترین آدم ها هم روزهایی چنین حس هایی را تجربه می کنند. ولی اگر تصور می کنید بیشتر مواقع حس بدی به خودتان دارید بهتر است طرز فکرتان را عوض کنید. بر خلاف تصور عمومی جذاب و خواستنی بودن با طرز رفتار شما ارتباط کمی دارد. ما با متخصصان این زمینه صحبت کردیم تا بتوانیم تغییراتی در سبک زندگی شما بوجود بیاوریم. در نهایت شما هم برای خودتان و هم برای دیگران جذاب تر خواهید بود. این نکات به شما کمک می کنند که نظر مثبتی به خودتان پیدا کنید.

جذاب

 

لباس های ورزشی را از کمد در بیاورید

شاید خیلی از ورزش کردن خوشتان نیاید ولی این فاکتور باعث می شود احساس کنید جذاب تر هستید. منظورم فقط تاثیر فیزیکی ورزش روی بدن شما نیست. ورزش راه مناسبی ست که می تواند خشم شما را بکاهد همینطور در طول ورزش زمانی را به خودتان اختصاص می دهید و اندورفین ترشح می کنید. این ماده می تواند شرایط روحی شما را بهبود ببخشد. در تحقیقی که در سال ۲۰۱۵ انجام شد شرکت کنندگان ورزشکار گزارش دادند اعتماد به نفس بیشتری دارند.

جذاب

از بقیه تعریف کنید

دریافت کردن عشق از بقیه شاید مستقیما بتواند تصور شما از خودتان را بهتر کند ولی شاید بهتر باشد که اول شما این عشق را به دیگران بدهید. ذکر کردن ویژگی های مثبت دیگران شما را در چشم آن ها بهتر جلوه می دهد به علاوه می توانید چیزهای جدیدی در مورد خودتان یاد بگیرید. در تحقیقی که در سال ۲۰۱۶ انجام شد ثابت کردند مردانی که از زنان تمجید می کردند خیلی جذاب تر به نظر می رسیدند.

پیشنهاد ما :  با تجربه ی احساسی که دوست دارید شاد باشید، حتی با خشم!

اگر بتوانید به خوبی از طرف مقابل تعریف کنید احتمالا کلید قرار دوم را به دست می گیرید. وقتی باعث می شوید که دیگران حس خوبی به خودشان پیدا کنند شما هم در نظر آن ها جذاب تر خواهید بود. همه ی آدم ها برای آماده شدن و رفتن سر قرار وقت زیادی صرف می کنند پس از آن ها تعریف کنید و از ته دل اینکار را انجام دهید.

جذاب

لبخند بزنید

همه ی ما می دانیم که لبخند زدن باعث می شود که در نظر دیگران مهربان و پذیرا جلوه کنیم و این مسئله می تواند روی دید آن ها تاثیر بگذارد. جالب است بدانید که اگر در آینه نگاه کنید و به خودتان لبخند بزنید هم از همین مزایا بهره مند می شوید.

انسان ها به عنوان موجودانی اجتماعی طوری برنامه ریزی شده اند که زبان بدن دیگران را تحلیل کنند و به دنبال امنیت بگردند. لبخند زدن به عنوان یک سیگنال جهانی، نشان دهنده ی مهربانی، در دسترس بودن و جذابیت فرد است. در نهایت این تاثیر روی خود شما هم عملی خواهد بود. اگر در آینه به خودتان لبخند بزنید دقیقا همان اتفاقاتی رخ می دهد که اگر یکی از دوستانتان به شما لبخند بزند می افتد. محققان به این نتیجه رسیدند که حالت صورت می تواند روی روحیه ی فرد تاثیر بگذارد و شواهدی وجود دارد که نشان می دهد کسانی که بیشتر لبخند می زنند شادتر هستند.

 

جذاب

خودتان را آماده کنید

وقتی یکی از نزدیکان و یا اطرافیان به یکی از نکات مثبت شما اشاره می کند احساس خوبی بهتان دست می دهد ولی لازم نیست همیشه منتظر یک نفر دیگر باشید. شاید کمی احمقانه به نظر برسد ولی تکرار کردن ویژگی های مثبت خودتان در آینه و یا برشمردن توانایی هایی که دارید می تواند آن ویژگی ها را در شما پررنگ تر کند.

پیشنهاد ما :  به نظر شما بازی های ویدئویی چه تاثیری بر مغز انسان می تواند داشته باشد؟

توجه کردن به هر چیزی می تواند ذهن را به همان مسئله متمرکز کند. به این ترتیب به هر چیزی که توجه نشان دهید در ضمیر ناخودآگاه توسعه پیدا می کند. اگر زمانی را به برشمردن ویژگی های مثبت خودتان اختصاص بدهید و برای آن ها وقت صرف کنید آن ویژگی های در شما قوت بیشتری پیدا می کنند.

جذاب

در بررسی که در سال ۲۰۱۴ انجام شد به این نتیجه رسیدند که کسانی که با خودشان حرف می زنند مشاغل بالاتر و اعتماد به نفس بیشتری دارند. تحقیقات نشان داده کسانی که با خودشان حرف می زنند (یعنی دقیقا همانطور که با یکی از دوستانشان صحبت می کنند) اعتماد به نفس بیشتری دارند.

توانایی های خودتان را دست کم نگیرید

در یک بررسی ثابت شد کسانی که به ویژگی های منفی خودشان فکر می کنند در نهایت به احتمال بیشتری به توانایی هایشان شک می کنند و احتمالا رضایت کمتری از خودشان دارند. شما هم اگر در مورد خودتان جملات منفی بیان می کنید کمی فکر کنید و علت آن را بیابید. این تصورات می تواند باعث شود احساس بدتری به خودتان پیدا کنید. بهتر است هر کس بداند چه عاملی باعث چنین طرز تفکری می شود و اگر می توانند این عامل را از میان بردارند.

جذاب

ببینید چه زمینه ای این تفکرات خود مخرب را استارت می زند. آیا قرار گرفتن در محیط خاصی، در کنار فردی و یا موقعیتی به وجود می آید؟ وقتی توانستید زمینه ی پدید آمدن این تفکرات منفی را پیدا کنید موقعیتی به وجود می آید که این جملات منفی را به جملات مثبت تبدیل کنید و حتی آن ها را به خودتان ثابت کنید.

پیشنهاد ما :  به نظر شما انجام بالون معده بر کاهش وزن تاثیر دارد؟

روابطتان با دیگران را ارزیابی کنید

وجود یک فرد سمی در زندگی هر کس می تواند در رسیدن به احساس کامل بودن مانع ایجاد کند. در تحقیقی که در سال ۲۰۱۵ انجام شد روی کسانی بررسی کردند که دوستان، نزدیکان و یا روابطی اشتباه را تجربه کرده بودند. این بررسی نشان داد این افراد معمولا نمی دانند که این روابط سمی آن ها را به پایین می کشد. این جو حتی می تواند روی سلامت روانی آن ها تاثیر گذار باشد.

جذاب

اگر در اطراف شما کسانی هستند که مدام با هدف پایین کشیدنتان عمل می کنند، با شما مودبانه رفتار نمی کنند و یا روی اعتماد به نفستان اثر نامطلوبی دارند سعی کنید آن ها را از زندگیتان بیرون کنید و یا زمان کمتری با آن ها بگذرانید. مهم تر از آن، باید با کسانی وقت بگذرانید که از شما حمایت می کنند. این مسئله می تواند اعتماد به نفس شما را بالا ببرد.

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر