جدیدترین اخبار خودرو

راهنمای تصمیم گیری و علائمی که نشان می دهند در تصمیم گیری اشتباه کرده اید

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

راهنمای تصمیم گیری را یاد بگیرید و علائمی که نشان می دهند در تصمیم گیری اشتباه کرده اید را بشناسید

استارت زدن کسب و کار خودتان مثل زایمان کردن عشق است. شما متعهد می شوید که روی پای خودتان بایستید. سپس قسمت سخت ماجرا شروع می شود. چطور سود بدست آورم، قسط ها را پرداخت کنم و برای مشتری ها ارزش قائل باشم. در آن واحد شما به دنبال مشتری های جدیدی هستید که بودجه ی کمی دارند و به دنبال روش های خلاقانه می گردید تا سابقه ی کاری خوبی در بازار ثبت کنید. در نتیجه بهتر است از منابعی که در اختیار دارید استفاده کنید و در تصمیم گیری های استراتژیک دقیق عمل کنید. این گزینه ی آخر ضروری ترین است. برای اینکه در تصمیم گیری ها موفق عمل کنید باید شانس داشته باشید و در کنار آن در این ۵ تله نیفتید. راهنمای تصمیم گیری اینجاست:

راهنمای تصمیم گیری

ایده آل گرا بودن

بی نقص بودن اصلا وجود خارجی ندارد. همیشه یک راه بهتر وجود دارد. درگیر ایده آل ها شدن دست شما را در پوست گردو قرار می دهد. بطوریکه دیگر هیچ راهی برای رهایی وجود ندارد. واقع بین باشید. مدام تغییراتی بوجود بیاورید که به بهبود شرایط کمک کند. به روابطی که با مشتری ها و اهالی بازار برقرار کرده اید اهمیت بدهید.

به تعویق انداختن

وقتی کسب و کار شما به چیزی نیاز دارد که از انجام دادن آن سر باز می زنید، تصمیم های بد مشهود می شوند. خصوصا آن دسته از تصمیم هایی که هیچ علاقه ای به انجام دادنشان ندارید. هیچ عذر و بهانه ای پذیرفتنی نیست. هر چقدر راه های ساده را انتخاب کنید و چشم هایتان را روی واقعیت مسئولیت هایی که دارید ببندید، تصمیم هایی که اتخاذ می کنید افتضاح تر می شود. مسئولیت همه چیز را به گردن بگیرید و آن ها را به سرانجام برسانید. به این ترتیب در تصمیم گیری هوشمندانه تر و خبره تر عمل می کنید.

پیشنهاد ما :  بیتکوین چیست ؟ 10 نکته در مورد بیتکوین که حتما باید بدانید

راهنمای تصمیم گیری

به اندازه ی کافی تشنه نیستید

لحظه ای که با خود عهد می بندید تا یک کارآفرین باشید باید طرز تفکر مشخصی داشته باشید. طرز تفکری که هیچ چیز برای شما کافی نباشد. باید تشنه ی امتحان کردن موقعیت ها باشید. شما هیچ وقت نمی دانید که چه موقعیتی به موفقیت می انجامد. کارآفرینان هیچ وقت مطمئن نیستند و قابلیت پیش ینی ندارند به خاطر همین از هر موقعیتی حداکثر استفاده را می برند. تشنه بودن یعنی تاثیرگذار بودن، تغییر دادن شرایط و ساختن موقعیت های جدید. روزی که به این موارد اهمیت نمی دهید دیگر برای رقابت کردن هیچ تشنگی وجود ندارد. این همان روزی است که راهنمای تصمیم گیری به کار می آید تا جلوی انتخاب های نادرست شما را بگیرد.

راهنمای تصمیم گیری

بی توجهی به جزئیات

کارآفرینانی که به اندازه ی کافی وقت ندارند به جزئیات مسائل نمی پردازند. آن دسته از کارآفرینانی که در لحظه به چندین امور مختلف می پردازند هم قادر نیستند در تصمیم گیری مناسب عمل کنند. توجه به جزئیات یعنی اینکه سوالات زیادی بپرسید، هیچ وقت پاسخ ها را پیش بینی نکنید و به دنبال فهم مسائلی باشید که درک کاملی از آن ها ندارید.

به عنوان مثال من درباره ی اقتصاد و مالیات درس هایی را گذرانده ام تا ببینم هنگام پرداخت مالیات چه گزینه هایی پیش رو دارم. تصمیم گرفتم با چشم های بسته تصمیم گیری نکنم. پس یاد گرفتم کارهایی را انجام بدهم که بلد نبودم. متخصص شدن در زمینه هایی که دانش کافی در مورد آن ندارید راهنمای تصمیم گیری شما خواهد بود.

پیشنهاد ما :  رژیم سلبریتی ها: این رژیم ها را بشناسید و بدانید که تا چه حد مضر هستند

راهنمای تصمیم گیری

به تفکر نقاد وقت کافی اختصاص نمی دهند

وقتی کارآفرین هستید زمان خیلی زود از دست می رود. خصوصا اگر در شرایطی قرار دارید که می خواهید خودتان را نجات بدهید. هیچ وقت اجازه ندهید که دردسرهای کارآفرینی جلویتان را بگیرد  و اجازه ندهد که به مسائل و مسئولیت هایی که بر عهده دارید با دید کامل نگاه کنید و چندین بار بررسی کنید. وقتی قصد دارید یک کارآفرین منتقد باشید نه تنها ۴ مورد از اشتباهات ذکر شده را تکرار نمی کنید بلکه راهنمای تصمیم گیری بهتری پیش رو خواهید داشت.

 

 

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر