جدیدترین اخبار خودرو

روش های مدیریت استرس برای بیماران مبتلا به MS و ارتباط استرس با این بیماری

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

روش های مدیریت استرس برای بیماران مبتلا به MS و ارتباط استرس با این بیماری

همه ی ما کارهای زیادی برای انجام دادن داریم ولی زمان کافی؟ نه! با این وضعیت تقریبا همه ی مردم به نظر مضطرب می رسند. علاوه بر ترافیک های هر روزه و قبض هایی که باید پرداخت شوند، کسانی که به اختلال MS مبتلا هستند به خاطر بیماری استرسی مضاعف احساس می کنند. البته مقادیر اندکی از استرس برای ما مفید است. شما در طول روز چقدر استرس دارید؟ چطور این استرس را کاهش دهیم؟

MS

ارتباط MS و استرس

خیلی از کسانی که به MS مبتلا هستند معتقدند که استرس می تواند تاثیری منفی روی بیماری آن ها داشته باشد و ممکن است علائم را شدید تر کند. البته این ارتباط کاملا ثابت نشده. چیزی که اهمیت دارد احوال بیمار است. ممکن است زمانی که استرس دارید از نظر بدنی بدحال شوید. وقتی بدن زیر فشار استرس قرار می گیرد برای فکر کردن، تصمیم گیری و مدیریت زندگی به انرژی زیادی نیاز دارد. اگر عوامل استرس دهنده ای در اطراف شما وجود داشته باشند قابلیتتان در مقابله با علائم MS کاهش پیدا می کند.

MS

عوامل استرس دهنده را شناسایی کنید

علاوه بر استرس معمول زندگی کسانی که به MS مبتلا هستند انواع خاصی از عوامل استرس زا دارند که باید مدیریت کنند. در مورد درمان تصمیم گیری کنند، با طبیعت غیر قابل پیش بینی بیماری روبرو شوند، علائمی که در محل کار بروز داده می شوند را توضیح دهند و در مورد این شرایط با دیگران صحبت کنند. هیچ کدام این موارد ساده نیستند ولی پی بردن به عوامل استرس زای محیطی برای مدیریت صحیح آن مهم است.

پیشنهاد ما :  حلاوت‌ها که هست از خشم و از دشنام!

به دست گرفتن کنترل

به محض اینکه عامل استرس زای محیطی را پیدا کردید می توانید به شیوه ای کاملا سالم آن را مدیریت کنید. هر کس با استرس به شیوه ی خاص خود روبرو می شود پس باید ببینید بهترین روش برای شما چیست. اینجا چند ایده را برای شما مطرح می کنیم:

MS

سیستم حمایتی داشته باشید: با تعدادی از دوستانتان که شرایط شما را درک می کنند و مایلند که به صحبت هایتان گوش بدهند وقت بگذرانید. به یک گروه حمایتی MS در نزدیکی محل زندگی ملحق شوید و در مورد نگرانی هایتان با دیگران صحبت کنید. به این ترتیب حس بهتری پیدا می کنید.

برنامه ریزی کنید: اگر می دانید که قرار است با یک موقعیت استرس زا روبرو شوید تا جایی که ممکن است برای آن آمادگی پیدا کنید. اگر وارد شدن به یک مراسم یا گردهمایی برای شما اضطراب آور است چند دقیقه زودتر در محل حاضر شوید. اگر جمع های خانوادگی برای شما سنگین هستند شب قبل حسابی استراحت کنید.

فعال بمانید: ورزش یکی از راه هاییست که استرس و علائم MS را کاهش می دهند. با یک مربی متخصص در زمینه ی MS صحبت کنید. به این ترتیب او می تواند شرایط شما را بررسی کند و یک برنامه ی ورزشی مناسب شما تنظیم کند.

MS

زندگی را ساده کنید: برای چیزها و یا کارهایی وقت بگذارید که برای شما معنی دار هستند. سعی کنید به دیگران نه بگویید. ساده کردن زندگی، تمرکز بر زمان و چیزهایی که ارزشمند است تاثیر به سزایی در کاهش استرس خواهد داشت.

پیشنهاد ما :  به این دلایل باید حمام سرکه سیب گرفت

شارژ دوباره: وقتی استرس دارید وقتی را اختصاص بدهید تا دوباره شارژ شوید. نفس عمیق بکشید. ماساژ بگیرید. دوش آب گرم (داغ نه!) بگیرید و دعا کنید. مدیتیشن انجام دهید. به موسیقی گوش کنید. با بچه ها بازی کنید. ببینید چه کاری به شما انرژی می دهد و آن را به الویت زندگی خودتان تبدیل کنید.

به خاطر داشته باشید که دوری کردن از تمام استرس ها ممکن است ولی بهتر است به جای آن استرس را مدیریت کنید و برای آن آماده شوید. 

MS

نکات کلیدی: خیلی از مردم تصور می کنند که استرس می تواند علائم آن ها را تشدید کند.

وقتی متوجه شدید عامل استرس زا چیست از راه های سالم آن را مدیریت کنید.

حمایت بگیرید، برنامه ریزی کنید، فعال باشید و از زندگی لذت ببرید.

 

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر