جدیدترین اخبار خودرو

تحلیل فیلم نگار و انتقاد از محمدرضا فروتن (هشدار! احتمال لو رفتن داستان فیلم)

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

تحلیل فیلم نگار و انتقاد از محمدرضا فروتن (هشدار! احتمال لو رفتن داستان فیلم)

فیلم نگار ساخته ی رامبد جوان شهریور سال جاری به اکران سینماهای کشور درآمد. این فیلم بر صدر پرفروش ترین فیلم های هفته قرار گرفت و فروش آن مرز ۲ میلیارد تومان را رد کرد. سازنده ی فیلم، رامبد جوان در تصور خیلی از ما همان فرد خوشرو، خنده رو و شادی ست که معمولا می بینیم ولی این فیلم تماما معما گونه، مرموز، اکشن، پیچیده و جنایی بود. اگر دوست دارید در مورد تحلیل فیلم نگار بدانید این مطلب را از دست ندهید:

تحلیل فیلم نگار

واقعیت این است که در سینمای ایران ساخت فیلم پیچیده و موفق کمی دشوار است. مجبور کردن بیننده به کمی تامل در مورد داستان فیلم و حل معماهایی که در هر سکانس از آن نمایش داده می شود کار ساده ای نیست. درصد زیادی از ایرانیان مخاطب فیلم های طنز هستند که تماشای آن نیاز به هیچ تمرکزی ندارد. از این رو عنوان پرفروش ترین فیلم سال به گشت ۲ اختصاص داده شده است. خیلی از مخاطب های این فیلم که خیلی تحت تاثیر محتوای فیلم قرار نگرفته اند به درستی از ماجرا و روند فیلم سر در نیاورده اند. در حالیکه فیلم نگار روندی مستقیم و روشن دارد. بطوریکه در نهایت تمام مسائل برای بیننده مشخص می شود.

تحلیل فیلم نگار

اگر بخواهیم به تحلیل فیلم نگار بپردازیم می توانیم بگوییم که در این فیلم بیننده به حل معمای کشته شدن پدر نگار مشغول می شود و سعی می کند این مسیر را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهد. نگار باور نمی کند که پدرش خودکشی کرده باشد و از سرنخی که به دست دارد، همان چک ۷ میلیاردی به دنبال علت کشته شدن پدرش می رود. در بخش هایی از فیلم نگار در نقش پدر خود قرار می گیرد و تمام وقایع را تماشا می کند. در آخر قاتل پدر را پیدا می کند و متوجه می شود که پیمان (محمدرضا فروتن) با قاتل پدرش همدست است.

پیشنهاد ما :  نامزدهای هفتاد و پنجمین مراسم گلدن گلوب اعلام شد

تحلیل فیلم نگار

شاید ژانر تازه ی این فیلم نوید آینده ی بهتری برای سینمای ایران باشد. انتخاب بازیگرها به خوبی انجام شده با این حال محمدرضا فروتن نتوانسته بازی خیره کننده ای داشته باشد. تماشای این فیلم پیشنهاد می شود.

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر