جدیدترین اخبار خودرو

ایونت های نتوورکینگ فقط اتلاف وقت هستند، روش های جایگزین را بشناسید

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

ایونت های نتوورکینگ فقط اتلاف وقت هستند، روش های جایگزین را بشناسید

می خواهم چیزی به شما بگویم که احتمالا تا به حال نشنیده اید: اصلا نمیتونم نتوورکینگ رو تحمل کنم! البته من فرد ضد اجتماعی نیستم و مشکلی با ایونت های نتوورکینگ ندارم. این مراسم ها باید هدف مشخصی داشته باشند، فرد ماهری سخنرانی کند و یا کارگاه های آموزشی داشته باشد. در غیر اینصورت، نه! روی من حساب نکنید. اگر این مراسم ها برای به اشتراک گذاشتن ایده های ناب و انگیزه دادن به سایرین باشد به نظرم شرکت در آن به نفع شماست ولی شرکت در یک مراسم فقط برای پخش کردن بیزینس کارت و به امید پیدا کردن مشتری جدید اصلا جالب نیست.

ایونت های نتوورکینگ

صادقانه از خودتان بپرسید که در مراسم آخری که شرکت کردید با چند نفر آشنا شدید و این روابط تا چه حد مفید بوده اند؟ اگر معتقد هستید که این ایونت های نتوورکینگ واقعا مفید هستند. جای حرفی باقی نمی ماند. شرکت کنید. ۹۹ درصد از این مراسم ها وقت تلف کردن هستند.

چرا ایونت های نتوورکینگ وقت تلف کردن هستند؟

برای خیلی از مردم این مراسم ها هیچ فایده ای ندارند چون:

  • شما دقیقا نمی دانید نتوورکینگ چیست. نتوورکینگ یعنی تبادل ارزش مثل یک محتوای با کیفیت و فقط به بیزینس کارت محدود نمی شود.
  • به جای برقراری ارتباط به دنبال فروش هستید.
  • در ایونت های نتوورکینگ اشتباهی شرکت می کنید.
  • طرز تفکر شما در مورد چنین مراسم هایی اشتباه است. به آن به دید یک مراسم مرتبط با کار نگاه می کنید و یا شاید اصلا علاقه ای به شرکت در آن نداشته باشید.

ایونت های نتوورکینگ

به نظر من این ایونت های جای خوبی برای شناختن آدم های جدید نیستند. بله، شاید در این مراسم مردم دور هم جمع شوند ولی بعد از آن فقط سرو صدا شنیده می شود. برخی از کسانی که در این مراسم شرکت می کنند افراد مهمی هستند. در نتیجه دورو برشان پر از کسانی می شود که دوست دارند خودشان را معرفی کنند. برخی دیگر به دنبال معرفی کردن محصولشان هستند و دسته ی بعدی فقط شنونده می شوند. گاهی اوقات وقتی این مراسم ها را ترک می کنم فقط تعداد زیادی کارت در دست دارم که اصلا به خاطر ندارم چه کسی آن ها را به من داده.

پیشنهاد ما :  رژیم سلبریتی ها: این رژیم ها را بشناسید و بدانید که تا چه حد مضر هستند

نتوورکینگ بیهوده است

هر کس دوست دارد ظاهر مناسبی داشته باشد، حرف های جالبی بزند تا فراموش نشود ولی همه ی آن ها فراموش می شوند. من درگیر این اداها نمی شوم. کت شلوار نمی پوشم و سعی نمی کنم در گفتگوی اول تاثیر گذار باشم. ترجیح می دهم دیگران با گذشت زمان با من واقعی آشنا شوند.

تحقیقات نشان داده رابطه ای که با گذشت زمان شکل می گیرد خیلی مستحکم تر از روابطی ست که در عرض چند دقیقه بوجود می آید. به علاوه تمام موقعیت های طلایی نتوورکینگ در فضایی غیر رسمی شکل می گیرند. مثلا وقتی گروهی از افراد در مهمانی کوچکی دعوت شده اند و گفتگویی که در این مهمانی شکل می گیرد ممکن است تا صبح ادامه داشته باشد.

ایونت های نتوورکینگ

نتوورکینگ را متوقف کنید. هیچ کس دوست ندارد در مورد نتوورکینگ گفتگو کند. خصوصا کسانی که در درجات بالای سیاست و کسب وکار قرار دارند. این دسته از افراد به دنبال گفتگوهای واقعی و روابط واقعی هستند. همه چیز باید اصیل باشد. من برای اینکه بدانم فردی لیاقت وقتم را دارد به نشانی که روی سینه اش چسبانده نگاه نمی کند.

بهتر است در این مورد هوشمندانه و در عین حال عادی رفتار کنید. با کسانی وقت بگذرانید که از وجودشان لذت می برید.

بهتر است به جای آن چه کاری انجام دهیم؟

از این نوشته ها برداشت اشتباهی نکنید. البته که روابط اهمیت دارند. اگر قصد دارید کسب و کارتان را توسعه دهید اهمیت بیشتری پیدا می کنند. ولی راه های بهتری وجود دارند. شرکت در ایونت های نتوورکینگ مناسب نیست. کار تاثیرگذاری انجام دهید که مردم بخواهند با شما رابطه برقرار کنند. کاری که برای بقیه اهمیت داشته باشد. محتوایی منتشر کنید که به کسب و کار شما کمک کند و کاملا رایگان باشد. برای کسانی که دوست دارید با شما ارتباط برقرار کنند کاری انجام دهید.

پیشنهاد ما :  فازهای رابطه ی رمانتیک را بشناسید و بدانید رابطه ی شما کی تمام می شود

به تجربه ی من اجازه بدهید کاری که انجام می دهید سخنگوی شما باشد. من سعی می کنم کار با کیفیت انجام دهم، قابل اعتماد باشم و دست از کار نکشم. در نتیجه مردم مطالبی که من نوشته ام را به اشتراک می گذارند و ارتباطاتی که برقرار کرده ام مفید بوده اند. خلاصه بگویم، محصول با کیفیت داشته اشید، محتوای دسته اول تهیه کنید و فراتر از انتظار مشتری عمل کنید. به این ترتیب گروهی از افراد سطح بالا با شما ارتباط برقرار می کنند.

ایونت های نتوورکینگ

بهتر است با اینفلوئنسرها در سطح شخصی و خصوصی، به دور از هیاهو ارتباط برقرار کنید. بهترین راه ارتباط با اینفلوئنسرها به اشتراک گذاشتن مطالب آن ها و کمک کردن به آنهاست. اگر مطلبی در مورد نقطه ضعفی که دارند منتشر کرده اند به یکی از کارمندان معرفی کنید تا در مورد آن یک کمپین در شبکه های اجتماعی به راه بیندازند. به خاطر داشته باشید که نباید در مقابل انتظار چیزی داشته باشید. دست و دلباز باشید.

راه های برقراری ارتباط

روش های دیگری برای تاثیر گذار بودن و برقرار کردن رابطه وجود دارد:

ایونت های خودتان را برگزار کنید

اگر قصد دارید با مشتری های فعلی رابطه ی بهتری برقرار کنید این شیوه ای مناسب است. برای معرفی محصول جدیدتان در یکی از بهترین رستوران های شهر ایونت برگزار کنید. به مدعوین اجازه بدهید یک مهمان همراه خودشان بیاورند تا به این ترتیب روابط جدیدی شکل بگیرد. هدف اصلی مستحکم کردن روابطی ست که قبلا شکل گرفته اند.

ایونت های نتوورکینگ

قرارهای چند نفره

تصور کنید که برای کنسرت و یا مسابقه ای ۴ بلیط دارید. یکی از مشتریان فعلی و یا شرکایتان را دعوت کنید و از آن ها بخواهید که یکی از افراد سرشناس را با خود بیاورند. به این ترتیب یا رابطه ی جدیدی شکل می گیرد و یا رابطه ای که قبلا شکل گرفته بود مستحکم تر می شود.

پیشنهاد ما :  بیتکوین چیست ؟ 10 نکته در مورد بیتکوین که حتما باید بدانید

برقرار کردن ارتباط با آشنایان قدیمی

تصور کنید که با یکی از افراد حرفه ای که قبلا همکلاسی شما بوده ارتباط برقرار کرده اید. همینطور می توانید با همکارانی که قبلا با شما کار می کردند ارتباط برقرار کنید. هر کدام از این افراد می توانند روابط جدیدی برای شما به همراه بیاورند.

ایونت های نتوورکینگ

روابط آنلاین شکل بدهید

با وجود شبکه های اجتماعی برقرار کردن روابط هیچ وقت به این سادگی نبوده. لازم نیست به ایونت های نتوورکینگ سر بزنید.

آیا ایونت های نتوورکینگ تا به حال برای شما سودی داشته اند؟ در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

 

 

 

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر