جدیدترین اخبار خودرو

روشی موثر جهت ذخیره بیشتر میزان شارژ باتری تحت پلتفرم آیفون

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

روشی موثر جهت ذخیره بیشتر میزان شارژ باتری تحت پلتفرم آیفون

اگر خیلی از آن دست طرفدارهای دو آتیشه اپلی نیستید که با آمدن سیستم عامل جدید، به بررسی قسمت های مختلف آن می پردازند، احتمالاً شما هم جزء آن افرادی هستید که از ویژگی جدیدی که شرکت اپل تحت سیستم عامل iOS 9 جهت ذخیره بیشتر میزان باتری گنجانده، اطلاعی ندارید. با ما همراه باشید.

ximg_57e02a83567ba-png-pagespeed-gpjpjwpjjsrjrprwricpmd-ic-1utva23qfy ximg_57e02b093a8cf-png-pagespeed-gpjpjwpjjsrjrprwricpmd-ic-l5uk5pbasb ximg_57e029e2669fb-jpg-pagespeed-gpjpjwpjjsrjrprwricpmd-ic-8q4kwoas2n

با اینکه مدت زمان زیادی از عرضه سیستم عامل iOS 9 گذشته، اما در ادامه می خواهیم ویژگی ای جدید را در این سیستم عامل به شما معرفی کنیم که شاید تا کنون متوجه وجود آن در سیستم عامل خود نشده اید. این ویژگی که از آن تحت نام Facedown detection یاد می شود، در واقع می تواند وضعیت قرارگیری گوشی شما، اعم از رو به پایین یا بالا را تشخیص داده و در صورتی که رو به پایین بود، به هنگام دریافت اعلانات، صفحه نمایش شما را روشن نکند. اگر شما هم از آن دست افرادی هستید که اعلانات زیادی را از بخش ها و برنامه های مختلف دریافت می کنید، می توانید با کمک این روش مقدار زیادی در انرژی باتری گوشی آیفون خود صرفه جویی به عمل آورید. پس اگر علاقه مند هستید ادامه این مقاله آموزشی کوتاه را از دست ندهید. با ما همراه باشید.

این قابلیت چگونه کار می کند؟

فناوری به کار رفته در این ویژگی کمی پیچیده بوده، اما چیزی که ما در این بخش با آن سروکار داریم، صرفاً مربوط به فعال کردن و نحوه استفاده از این قابلیت تحت پلتفرم آیفون است. در واقع زمانی که شما گوشی خود را رو به بالا، روی یک میز قرار می دهید، هر زمان که یک اعلان حال از هر بخشی دریافت شود، گوشی شما روشن شده و این حالت ممکن است بارها و بارها با دریافت اعلانات جدید تکرار شود. همانطور که مشخص است با تکرار شدن این فرایند، و همچنین روشن شدن چند باره گوشی شما، میزان مصرف باتری دستگاه شما به طور محسوسی بالا خواهد برد.

به طور کلی اگر شما تمایلی به دیدن متوالی اعلانات دریافتی از بخش ها و برنامه های مختلف پلتفرم اپل خود را ندارید، کافیست تا صفحه گوشی خود را حال در هر سطحی که هست، به سمت پایین قرار دهید. با این حال در این صورت هم شما می توانید صدای اعلانات دریافتی را شنیده و البته گوشی آیفون شما نیز با رسیدن اعلانات مختلف شروع به لرزیدن خواهد کرد. البته خب همانطور که گفته شد با قابلیت گفته شده، صفحه نمایش همچنان در حالت خاموش قرار گرفته و در نهایت سبب صرفه جویی محسوسی در میزان شارژ باتری آیفون شما خواهد شد. با ما همراه باشید.

اگر به یاد داشته باشید، پیش از عرضه سیستم عامل iOS 9، هر بار که یک اعلان، حال از هر بخشی، دریافت می شد، صفحه نمایش گوشی شما حتی زمانی که رو به پایین قرار گرفته بود، روشن می شد. در این حالت و با دریافت پیام های متوالی، گوشی شما بارها و بارها روشن می شد و این قضیه سبب تخلیه محسوس میزان شارژ باتری پلتفرم آیفون شما می شد. و در نهایت مجبور می شدید به قول خودمانی سریعتر دست به شارژ شوید.

ximg_57e02a83567ba-png-pagespeed-gpjpjwpjjsrjrprwricpmd-ic-1utva23qfy

کدام یک از آیفون ها از این قابلیت پشتیبانی می کنند؟

همانطور که مشخص است، ویژگی facedown detection به مانند خیلی از ویژگی های دیگر سیستم عامل iOS به دلایلی همچون محدودیت های سخت افزاری، قابل اجرا روی تمامی دستگاه های آیفون نیستند. به هر حال باید بدانید تنها در صورتی می توانید از این ویژگی فوق العاده بهره ببرید که دارنده یکی از گوشی های زیر باشید. گوشی هایی که از این قابلیت پشتیبانی می کنند عبارت اند ازiPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, and iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7 و گوشی محبوب آیفون ۷ پلاس.

دقت داشته باشید که شما نمی توانید از این ویژگی تحت گوشی های iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 4s و سایر گوشی های قدیمی، استفاده کنید. همچنین باید بدانید که این ویژگی روی هر دستگاه آیپد یا آیپاد تاچی قابل استفاده نیست.

این قابلیت برای پیشبرد کار خود به سخت افزار خاصی نیاز دارد چرا که در واقع آن از یک کمک پردازنده حرکتی استفاده کرده که همچنین برای ویژگی Step Tracking تحت گوشی آیفون نیز استفاده می شده است. در نتیجه باید اذعان کرد که این ویژگی تنها زمانی کار می کند که گوشی شما مجهز به قابلیت Step Tracking باشد.

به طور کلی اگر شما به بخش Settings > Privacy > Motion و به دنبال آن به بخش Fitness رفته و ویژگی Fitness Tracking را غیرفعال کنید، قابلیت facedown detection از کار افتاده و گوشی شما به محض دریافت یک اعلان، حتی زمانی که به صورت رو به پایین روی یک سطح قرار گرفته باشد، نیز روشن خواهد شد.

خوب است بدانید که این ویژگی همراه با معرفی حالت Low Power در سیستم عامل iOS 9 شکل گرفت. قابلیت معرفی شده نیز درست به مانند ویژگی Low Power به منظور کاهش بی رویه شارژ باتری شما طراحی شده است.

ximg_57e02b093a8cf-png-pagespeed-gpjpjwpjjsrjrprwricpmd-ic-l5uk5pbasb

در پایان شما می توانید در حالتی که این ویژگی فعال بوده گوشی خود را به حالت رو به پایین روی سطح نزدیک خود گذاشته تا نمایش متوالی اعلانات سبب روشن شدن متوالی گوشی شما نشده و در نهایت میزان ذخیره شارژ باتری بیشتری را تجربه کنید. در پایان اگر شما کاربران عزیز هم تجربه یا روشی مناسب جهت صرفه جویی در میزان مصرف باتری گوشی خود می شناسید، کافیست آنرا در بخش نظرات با ما و سایر کاربران در میان بگذارید. ما را از نظرات گرم خود محروم نفرمایید.

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر