جدیدترین اخبار خودرو

«نوکیا لومیا میداس» نخستین ویندوزفون با قابلیت لمس سه بعدی

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

نخستین ویندوزفون با قابلیت لمس سه بعدی

گوشی لومیا مک لارن که به دست نوکیا و مایکروسافت ساخته اما هیچ گاه توزیع نشد معرف حضور همه دوستداران گوشی های ویندوفون است . هم نوکیا و هم مایکروسافت در همین ضمن سرگرم کار بر روی چندین نمونه اولیه از ویندوزفون با قابلیت صفحه نمایش لمس سه بعدی بوده اند که یکی از آنها نخستین گوشی ویندوزفون با لمس سه بعدی بوده که نوکیا لومیا میداس نام داشته است .

 نوکیا لومیا میداس

گوشی نوکیا لومیا میداس و لومیا مک لارن به رغم این که فن آوری لمس سه بعدی در آنها امکان پذیر شده بود منتفی شدند . نوکیا لومیا میداس را می توان پدر مک لارن شمار آورد چون در حقیقت نخستین گوشی با فن آوری لمس سه بعدی بود که بعدها در گوشی لومیا مک لارن نیز به ظهور رسید . گزارش جدیدی در همین باره ادعا می کند که تاریخ ساخت گوشی نوکیا لومیا میداس به سال ۲۰۱۳ بازمی گردد ؛ یعنی یک سال قبل از لومیا مک لارن . نمونه اولیه عجیب این گوشی در ابتدا قرار بود تا به عنوان لومیا ۹۲۰ معرفی شود و حتی قابلیت هایی مشابه داشته باشد . اما دو تغییر چشمگیر و عمده آنها در لمس سه بعدی و طراحی گوشی های بود .

شرکت نوکیا گوشی نوکیا لومیا میداس را با هدف آزمایش قابلیت لمس سه بعدی طراحی کرد و در نتیجه طراحی این ویندوزفون به شکل تاسف باری ساده و بی پیرایه بود . گوشی نوکیا لومیا میداس ضخامت زیادی داشت و قسمت پشت این گوشی آدم را به یاد گوشی لومیا مک لارن می انداخت . حسگرهای آن در قسمت جلوی گوشی بود و از این رو می توانست زاویه انگشتان کاربر را تشخیص دهد و حتی میزان فشار وارده برای راه اندازی قابلیت ها را از فهرست های زمنیه شناسایی می کرد .

پیشنهاد ما :  گلکسی اس 8 و گلکسی نوت 8 با هدفون‌های بی‌سیم AKG رایگان ارایه می‌شوند

 نوکیا لومیا میداس

گوشی نوکیا لومیا میداس می توانست از فاصله سه سانتی متری و قبل از برخورد پنج انگشت به طور هم زمان با صفحه نمایش آنها را شناسایی کند و چنین فن آوری برای فعال سازی قابلیتی موسوم به MixView در آن کارسازی شده بود . حسگرها همچنین در بدنه (حواشی) دستگاه قرار داشتند تا بتوانند موقعیت قرارگیری دست را تشخیص بدهند . این قابلیت را می شد در فعال سازی بسیاری از ژست های حرکتی به کارگیری کرد .

گوشی نوکیا لومیا میداس که بر اساس نسخه اولیه ویندوزفون ۸.۱ (توسعه یافته در اواخر سال ۲۰۱۳) بود بر اساس بیلد ۱۲۲۵۶ کار می کرد . یکی از قابلیت های شخصی سازی جالب این گوشی که اکنون دیگر نام و نشانی از آن نیست اکنون به شکل تواناییی تغییر شکل دستیار دیجیتالی کورتانا به کارگیری شده است و در حقیقت همان دایره معروف کورتانا است که کاربران آشنایی خوبی با آن دارند و البته می توانند آن را به شکل های دلخواه مربع و حتی ستاره هم درآورند .

 نوکیا لومیا میداس

اگرچه قابلیت لمس سه بعدی به نظر فن آوری شگفت آوری می آید ، شرکت مایکروسافت هیچ گاه تن به انتشار و توزیع دو گوشی نوکیا لومیا میداس و لومیا مک لارن نداد . این شرکت در عوض سرگرم کار بر روی نوعی از دستگاه موبایل با طراحی منحصر به فرد است که البته عجالتا فکر به کارگیری قابلیت لمس سه بعدی در آن را از سر خویش انداخته است .

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر