جدیدترین اخبار خودرو

آنچه باید قبل از مسافرت به خارج کشور در مورد پریزها و ولتاژ برق بدانید

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

آنچه باید قبل از مسافرت به خارج کشور در مورد پریزها و ولتاژ برق بدانید

هنگام تصمیم برای مسافرت به خارج کشور موارد بسیار زیادی برای توجه و حتی نگرانی وجود دارد؛ از تفاوت واحد پول و زبان گرفته تا مشکلات فرهنگی و مذهبی. اما در اینجا می‌خواهیم نظر شما را به یک مورد دیگر جلب کنیم که احتمالا افراد کمی از قبل خود را برای آن آماده می‌کنند و آن شکل متفاوت پریزها و ولتاژ برق در نقاط مختلف دنیاست.

مسافرت به خارج کشور

 

برای شکل یک پریز و مقدار ولتاژ برق استانداری جهانی وجود ندارد و اگر قبل از حرکت خود را برای این مورد آماده نسازید برای استفاده از وسایل برقی و شارژ دستگاه‌های هوشمند خود دچار مشکل خواهید شد. حتی به علت تفاوت ولتاژ این جابجایی می‌تواند به دستگاه‌های شما صدمه وارد سازد.

 

شکل‌های مختلف پریز

مسافرت به خارج کشور

واضح‌ترین مشکل احتمالی که می‌توان در این زمینه مواجه شد، متفاوت بودن شکل پریز در مناطق مختلف دنیا است. برای اتصال دستگاه مورد نظر خود به برق، نیازمند هماهنگی پریز و سر سیم هستید، در غیر این صورت با مشکل مواجه خواهید شد و دیر یا زود وسیله‌ی برقی شما بلااستفاده خواهد ماند.

در تصویر زیر می‌توانید پراکندگی شکل‌های مختلف پریز برق را در نقاط مختلف دنیا ببینید.

مسافرت به خارج کشور

برای حل مشکل متفاوت بودن شکل پریز با سر سیم دستگاه مورد نظر، پس از بررسی مقصد مسافرت و اطلاع از نوع پریز متداول، می‌توان از اداپتورهای ارزان قیمت موجود در بازار استفاده کرد. به احتمال زیاد قبل از این هم با این نوع آداپتورها سر و کار داشته اید چرا که گاهی برای استفاده از وسایل وارداتی، مورد نیاز واقع می‌شوند.

مسافرت به خارج کشور

 

تفاوت ولتاژ و فرکانس

تفاوت ولتاژ و فرکانس مورد دیگری است که باید پیش از مسافرت در مورد آن اطلاعات کسب کنید چرا که در این موارد هم کشورها استاندارد جامع و یکسانی ندارند. استفاده از ولتاژ نامناسب می‌تواند باعث وارد شدن آسیب جدی به دستگاه‌های گران قیمت و عزیز شما شود.

در تصویر زیر می‌توانید تفاوت ولتاژ و فرکانس برق را در نقاط مختلف دنیا ببینید.

مسافرت به خارج کشور

آگاهی از سازگاری شکل پریز و تطابق دادن آن کار ساده‌ای است و می‌توان فقط با نگاه کردن به طرح پریز از آن سر درآورد، اما در مورد تفاوت ولتاژ و فرکانس، باید کمی بیشتر دقت به خرج دهید.

برای این منظور به اطلاعات دستگاه مورد نظر خود نگاهی بیندازید، به عنوان مثال، بر بدنه‌ی یک شارژر موبایل، محدوده‌ی پشتیبانی ولتاژ و فرکانس درج شده است.

مسافرت به خارج کشور

چنانچه پس از بررسی متوجه شدید، دستگاه مورد نظر شما از ولتاژ برق مقصد سفر پشتیبانی نمی‌کند، لازم به تهیه‌ی یک تغییر دهنده‌ی ولتاژ دارید. بعضی از چندراهی‌ها و دستگاه‌های محافظ برقی نیز دارای قابلیت تبدیل ولتاژ هستند که می‌توانید با یک بار خرید، تمام وسایل‌تان را با برق محل جدید سازگار کنید.

مسافرت به خارج کشور

برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر در مورد شکل پریز، ولتاژ و فرکانس برق کشور مورد نظرتان می‌توانید به صفحه‌ی ویکیپدیای مخصوص این اطلاعات سر بزنید.

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر