جدیدترین اخبار خودرو

به‌روزرسانی مایکروسافت برای محافظت موبایل‌های ویندوز ۱۰ از دو باگ ملتدوان و اسپکتر

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

مایکروسافت برای محافظت موبایل‌های ویندوز ۱۰ از دو باگ ملتدوان و اسپکتر به‌روزرسانی جدید منتشر کرد.

دستگاه‌هایی که با سیستم عامل‌های اندروید و آی‌او‌اس کار می‌کنند به طور حتم تنها محصولات تلفن همراه نیستند که نیاز به محافظت از دو پسر بد معروف دنیای ایمنی دارند. واضح و مبرهن است که سر سخن ما با باگ‌های مشهور اسپکتر (Spectre) و ملتدوان (Meltdown) است. این باگ‌ها، با کمک یک برنامه کاربردی جعلی مخرب، قادرند دست به سرقت اسرار و رازهایی بزنند که کاربر در گوشی تلفن همراه خود پنهان کرده است که از جمله آنها می‌توان به گذرواژه‌هایی اشاره کرد که کاربر در انجام امور بانکی و برنامه‌های کاربردی کارگزاری از آنها استفاده می‌کند.

ویندوز 10

شرکت مایکروسافت بدون توجه به این که دستگاه‌های مجهز به ویندوز ۱۰ در برنامه اینسایدر ثبت شده باشند یا خیر اقدام بع ارسال به‌روزرسانی تجمعی برای همه گوشی‌های تلفن همراه ویندوز ۱۰ موبایل کرده است. در صفحه پشتیبانی شرکت مایکروسافت خاطرنشان شده است که به‌روزرسانی (KB4073117) شامل همه بهبودها و بهسازی‌هایی است که بر به‌روزرسانی KB4056891 سیستم عامل تاثیر مثبت می‌گذارد. به این معنی که دربردارنده به‌روزرسانی‌های امنیتی برای Internet Explorer، Microsoft Scripting Engine، Microsoft Edge، Windows Graphics، Windows Kernel، Windows Subsystem برای سیستم عامل لینوکس و Windows SMB Server است.

درست است که این به‌روزرسانی به روش OTA (امواج) برای دستگاه‌های ویندوز ۱۰ موبایل ارسال می‌شود اما کاربران می‌توانند به رفتن به مسیر Settings > Update and Security > Windows Update در دستگاه خود این به‌روزرسانی را دریافت کنند. پیش از نصب به‌روزرسانی اطمینان حاصل کنید که حتما به وای فای وصل شده باشید و این که باتری گوشی شارژ کامل شده باشد.

پیشنهاد ما :  چه گونه خود را در اینستاگرام از دید دوستان و آشنایان پنهان کنیم؟

ویندوز 10

منبع: phonearena

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر