جدیدترین اخبار خودرو

ترفند هایی تایید شده از سوی روانشناسان که می تواند دیگران را مجذوب شما کند (۱)

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (تعداد آرا : 15٫005)
Loading...

ترفند هایی تایید شده از سوی روانشناسان که می تواند دیگران را مجذوب شما کند (قسمت اول)

توضیح دادن در مورد اینکه چرا از فردی خوشتان می آید ممکن است کمی مشکل باشد. شاید این لبخند آن فرد باشد که شما را مجذوب خودش کرده و یا اینکه صحبت کردن با او برایتان ساده است. جالب است بدانید محققان با این جواب ها راضی نمی شوند. آن ها سال ها زمان گذاشته اند تا ببینند دقیقا چه عاملی باعث مجذوب شدن افراد به هم می شود. در ادامه ی این مطلب شما می توانید برخی از دستاورد های آن ها را بخوانید. با اطلاع داشتن از این موارد نه تنها نسبت به روابط فعلی اطلاعات بیشتری بدست می آورید بلکه در آینده هم آگاهانه تر دوست انتخاب می کنید.

مجذوب

فرد مورد نظر را کپی کنید

این کار آینه بازی گفته می شود و به معنی تقلید حالت های صورت فرد مورد نظر است. وقتی با کسی صحبت می کنید تلاش کنید زبان بدن، حالت بدن و صورت را تقلید کنید. حتی ممکن است افراد بصورت ناخودآگاه حالت های یکدیگر را تقلید کنند که این کار بین آن ها علاقه بوجود می آورد. محققان از ۷۲ مرد و زن خواستند تا روی یک مسئله با یک شریک کار کنند. 

یکی از این دو نفر که با محقق همدست بود حالت های چهره ی طرف مقابل را تقلید می کرد و همه ی آن ها زیر نظر بودند. در نهایت شرکت کننده ها اعلام کردند که چقدر مجذوب شریکشان شده اند. هر چقدر شریک بیشتر حالت های صورت فرد مقابل را تقلید می کرد علاقه ی بیشتری بوجود می آمد.

پیشنهاد ما :  شش روش برای این که حسادت بر سر راه عشق شما ظاهر نشود

اگر دوست دارید با افراد خاصی دوست باشید با آن ها وقت بگذرانید

مردم کسانی که برایشان آشنا هستند را بیشتر دوست دارند. در تحقیق از ۴ زن خواسته شد که به عنوان دانشجو در کلاس های درس حاضر شوند. هر کدام از آن ها چندین بار در کلاس حضور پیدا کردند و در نهایت مردان اعتراف کردند که نسبت دانشجویانی که بیشتر دیده بودند احساس بهتری داشته اند. در حالیکه با هیچ کدام از آن ها برخوردی نداشتند.

مجذوب

از بقیه تعریف کنید

مردم صفاتی که برای تعریف کردن آن ها به کار می برید را به خودتان نسبت می دهند. یعنی حتی اگر طرف مقابل بداند که این صفات اصلا به فرد مقابل نمی آید باز هم آن را به او نسبت می دهند. در کتابی به نام پروژه ی شادی نوشته: هر کلمه ای برای توصیف کردن دیگران به کار می برید روی نظری که دیگران نسبت به شما دارند تاثیر می گذارد.

به عنوان مثال اگر فردی را مهربان توصیف کنید او هم شما را فرد مهربانی می داند. عکس این قضیه هم صادق است. اگر پشت سر دیگران بدگویی کنید دوستان شما این صفات را به خودتان هم نسبت می دهند.

احساسات مثبت نشان دهید

سرایت احساسات زمانی رخ می دهد که مردم تحت تاثیر حالات و روحیه ی اطرافیان قرار می گیرند. مردم می توانند بصورت ناخودآگاه احساسات اطرافیان را جذب کنند. چون احتمالا حرکات و حالت صورت دیگران را زیر نظر می گیریم ممکن است در نهایت همان حس فعلی را به ما هم منتقل کنند. اگر می خواهید دیگران در کنار شما حس شادی داشته باشند و مجذوب شما باشند تلاش کنید که احساسات مثبتی به اشتراک بگذارید.

پیشنهاد ما :  هرگز این هشت چیز را در مایکروویو نگذارید

مجذوب

خونگرم باشید یا رقابت کنید

روانشناسان دانشگاه پرینستون معتقدند که مردم دیگران را بر اساس میزان خونگرم بودن یا رقابت کردن می شناسند. بر اساس این مدل اگر خودتان را فرد گرمی نشان دهید مردم تصور می کنند که می توانند به شما اعتماد کنند ولی اگر خود را اهل رقابت نشان دهید یا از نظر درجه ی علمی و یا مادی درجه ی بالایی داشته باشید بیشتر تمایل دارند که به شما احترام بگذارند.

پیشنهاد می شود که در شرایط کاری ابتدا گرم بگیرید و بعد وارد رقابت شوید. اینکه بدانیم فردی قابل اعتماد است یا نه برای بقای فردی ضروری ست.

گهگاهی از نقص هایتان بگویید

بر اساس یک قانون کلی بعد از اینکه مرتکب اشتباهی شدید مردم شما را بیشتر دوست دارند. البته اگر تصور کنند که شما فردی اهل رقابت هستید. برملا کردن این مسئله که شما هم بی نقص نیستید باعث می شود راحت تر با شما ارتباط برقرار کنند ولی در نظر آن ها احساس به نظر برسید.

در تحقیقی از دانشجویان خواسته شد با تعدادی از مردم مصاحبه کنند و در این مصاحبه دانشجویان کسانی که قهوه شان را روی میز می ریختند را بیشتر دوست داشتند.

مجذوب

روی ویژگی های مشترکتان با دیگران تاکید کنید

مردم بیشتر مجذوب کسانی می شوند که به آن ها شباهت دارند. در یک بررسی که در دانشگاه واشنگتن انجام شد ثابت شد کسانی که ویژگی های منفی مشترک دارند بیشتر از کسانی که ویژگی های مثبت مشترک دارند بهم علاقه پیدا می کردند.

خیلی عادی آن ها را لمس کنید

پیشنهاد ما :  حلاوت‌ها که هست از خشم و از دشنام!

باید این کار را به قدری آهسته انجام دهید که اصلا متوجه نشوند. مثلا ضربه زدن به پشت و یا لمس کردن بازو کارهایی هستند که روابط را نزدیک تر می کنند. در یک بررسی یک مرد جوان در کنار خیابان ایستاده بود و تلاش می کرد با خانم های غریبه صحبت کند. جالب است بدانید زمانی که بازوی آن ها را لمس می کرد تمایل بیشتری به صحبت کردن با او نشان می دادند.

در تحقیق دیگری اثر لمس روی مقدار انعام گارسون های رستوران بررسی شد و به این نتیجه رسیدند که زمانی که گارسون دست و یا شانه ی مشتری را لمس می کند انعام بیشتری می گیرد.

در قسمت دوم این مقاله ترفند های دیگری برای جذب کردن دیگران را یاد بگیرید و به خاطر داشته باشید که این ترفند ها از سوی روانشناسان تایید شده اند و کاملا علمی هستند.

 

 

 

 

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

برچسب ها : ,
نظرات کاربران (۱)

  1. ۰

    […] در صورتی که موفق نشدید قسمت اول این مقاله را بخوانید اینجا را کلیک کنید. در قسمت دوم قصد داریم به ترفند های دیگری […]

افزودن نظر