جدیدترین اخبار خودرو

کتاب خواندن را با این پنج روش ساده به یکی از عادت هایتان تبدیل کنید

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

کتاب خواندن را با این پنج روش ساده به یکی از عادت هایتان تبدیل کنید

احتمالا تا به این لحظه صد بار با خودتان تصمیم گرفته اید که بیشتر کتاب بخوانید. برای کسی که برنامه ی پری دارد پیدا کردن زمان مناسب برای این کار یک چالش بزرگ محسوب می شود. ولی این هدف بسیار ارزشمند است پس برای آن تلاش کنید. کسانی که عاشق کتابها هستند معتقدند که خواندن آن مزایایی دارد که در طول زندگی نمایان می شود و حالا علم هم به همین قضیه پی برده است. این فعالیت جریان خون به سمت مغز را بیشتر می کند و عملکرد شناختی مغز را بالا می برد. خواندن منظم از شما فرد آرامی می سازد و می توانید ساده تر با دیگران همدلی کنید. خبر خوب این است که با کمی راهنمایی می توانید بیشتر کتاب بخوانید. با این ۵ روش حتم دارم همین حالا نزدیک ترین کتابی در دسترستان قرار گرفته را بر می دارید و شروع می کنید:

کتاب

برای این کار هدفگذاری کنید

چند کتاب می خوانید بخوانید؟ چقدر سریع می توانید این کار را انجام دهید؟ عدد انتخاب کنید تا هم روند کار را راحت تر پیگیری کنید تا هم بتوانید برای پیروزی هایی که بدست می آورید جشن بگیرید. Goodreads ابزار مناسبی ست که کتاب های خوانده شده را در آن ثبت می کنید و برای کل سال هدف در نظر می گیرید. با این اپلیکیشن حتی می توانید دوستان فیسبوکی تان را هم به بیشتر خواندن ترغیب کنید.

زمان معینی را به کتاب خواندن اختصاص دهید

زمانی را در نظر بگیرید که فقط بتوانید به خواندن کتاب اختصاص بدهید. آن را در برنامه تان بگنجانید و به قدری به آن اهمیت بدهید که مثل غذا خوردن یا خوابیدن باشد. برای اینکار آلارم تنظیم کنید که به شما یادآوری شود وقت خواندن رسیده. زمان مورد نظر را به دقت انتخاب کنید: مطالب پیچیده در ابتدای صبح که روان شما در بهترین حالت خودش قرار دارد قابل فهم تر است.

کتاب

مکانی را برای کتاب خواندن محیا کنید

اتاقی را انتخاب کنید که از سر و صداهای بلند به دور باشد سپس فضایی را مخصوص این کار محیا کنید. یک صندلی راحت را کنار لامپ و یا یک میز کوچک قرار دهید. مهم تر از همه اینکه در این فاصله کتاب را کنار نگذارید. همیشه جلوی چشمتان باشد تا ملکه ی ذهنتان شود.

کتاب های الکترونیکی یا کتاب هایی از جنس درخت؟ انتخاب با شماست

رقابت کتاب های الکترونیکی با نوع معمولی آن ادامه دارد. اگر تصمیم گیری برایتان مشکل است ما شما را راهنمایی می کنیم. eBook ها قابل جایجایی و هیجان انگیز هستند. پیدا کردن هر نوع مطالب و مقاله ای را ساده می کند و اگر با خواندن نوشته های ریز مشکل دارید به کمک شما می آید. ولی اگر کیف شما برای جا دادن یک سیم شارژر دیگر جا ندارد کتاب های معمولی را انتخاب کنید. خواندن کتاب های معمولی به چشم های شما استراحت می دهد و حداقل دقایقی از صفحه نمایش های پرنور دور می شوید. واقعیت این است که هیچ فورمتی به فورمت دیگر برتری ندارد. همه چیز به انتخاب و سلیقه ی شما بستگی دارد.

کتاب

از کتابخانه استفاده کنید

احتمالا از آخرین باری که به کتابخانه رفته اید مدت ها گذشته. به شما پیشنهاد می کنم حتما یک بار به کتابخانه بروید. امروزه کتابخانه ها به قفسه های خاک خورده ای که احتمالا آخرین بار دیده اید هیچ شباهتی ندارند. مهم تر اینکه کتابها رایگان در اختیار شما قرار می گیرند. اگر طرفدار پر و پاقرص eBook ها هستید از اپلیکیشن Overdrive دیدن کنید.

 

 

 

 

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

برچسب ها : ,
نظرات کاربران (۲ )

  1. ویرایش گفت:
    ۰

    چند کتاب می خوانید بخوانید؟
    : ) می خواهید

افزودن نظر